Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne

Okładka książki Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne
Mikołaj Grynberg Wydawnictwo: Czarne Seria: Poza serią literatura piękna
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Poza serią
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2014-09-29
Data 1. wyd. pol.:
2014-09-29
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375365658
Tagi:
literatura polska
Średnia ocen

                7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr10 (34) / październik 2020 Karolina Baca-Pogorzelska, Katerina Barushka, Edyta Bryła, Jacenty Dędek, Katarzyna Dędek, Magdalena Felis, Tom Gauld, Mikołaj Grynberg, Roman Gutek, Anna Beata Háblová, Maciej Jakubowiak, Paulina Jóźwik, Zuzanna Kowalczyk, Jarek Kozłowski, Karolina Lewestam, Jędrzej Malko, Marta Rybicka, Janusz Schwertner, Filip Springer, Olga Stehlíková, Daniela Vodáčková, Marcin Wicha
Ocena 7,4
Pismo. Magazyn... Karolina Baca-Pogor...
Okładka książki Nadzieja Joanna Bator, Waldemar Bawołek, Grzegorz Bogdał, Katarzyna Boni, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Natalia Fiedorczuk, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ignacy Karpowicz, Urszula Kozioł, Hanna Krall, Małgorzata Lebda, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Jacek Napiórkowski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Paweł Piotr Reszka, Agata Romaniuk, Paweł Sajewicz, Dominika Słowik, Jerzy Sosnowski, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Juliusz Strachota, Ziemowit Szczerek, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Przemysław Truściński, Grzegorz Uzdański, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Ilona Wiśniewska, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,8
Nadzieja Joanna Bator, Walde...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

O pokoleniu, które miało się nie narodzić



5772 669 447

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
340 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
900
107

Na półkach:

"Oskarżam Auschwitz" to zapis dwudziestu cztery rozmów , które autor przeprowadził z dorosłymi dziećmi Żydów ocalałych z Holokaustu. To dwadzieścia cztery opowieści o tym jak świat się skończył i jak wygląda życie po końcu świata. To opowieści o rodzinach bez korzeni za to z wszechogarniającą pustką, pustka po uniwersum ,którego już nie ma po krewnych którzy zostali unicestwieni po wielkiej dziurze w miejsce serca. To co powtarza się w prawie każdej relacji jest wielka cisza, ci którzy przeżyli milczeli, ich dzieci bały się pytać i w milczeniu dziedziczyły traumę rodziców . To nie były normalne rodziny i normalni rodzice bo czy można być normalnym po przeżyciu apokalipsy ? Można ? Co to właściwe znaczy być normalnym? Żyli nie dla siebie nawet nie dla swoich dzieci, oni żyli na złość, na przekór, pomimo, oni żyli dlatego, że po tamtych nie pozostało nic.
Jednak ich dzieci nie mogą już tak dłużej one chcą wiedzieć, chcą rozmawiać , chcą zrozumieć, chcą przebaczyć albo nienawidzić dlatego zgadzają się na rozmowy - zgadzają się na ich publikacje chcą zasypać czymś tę odziedziczona pustkę.
"Oskarżam Auschwitz" to lektura trudna ale prawdziwa, nie daje odpowiedzi na żadne fundamentalne pytania ale zmusza do refleksji i dlatego warto się z nią zapoznać.

"Oskarżam Auschwitz" to zapis dwudziestu cztery rozmów , które autor przeprowadził z dorosłymi dziećmi Żydów ocalałych z Holokaustu. To dwadzieścia cztery opowieści o tym jak świat się skończył i jak wygląda życie po końcu świata. To opowieści o rodzinach bez korzeni za to z wszechogarniającą pustką, pustka po uniwersum ,którego już nie ma po krewnych którzy zostali...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 650
  • Przeczytane
    1 205
  • Posiadam
    233
  • 2021
    31
  • 2018
    29
  • Teraz czytam
    24
  • Ulubione
    24
  • Reportaż
    20
  • 2019
    19
  • 2020
    17

Cytaty

Więcej
Mikołaj Grynberg Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne Zobacz więcej
Mikołaj Grynberg Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne Zobacz więcej
Mikołaj Grynberg Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także