Dzieci i czas. Jak zorganizować życie w rodzinie?

Okładka książki Dzieci i czas. Jak zorganizować życie w rodzinie? Ola Budzyńska
Okładka książki Dzieci i czas. Jak zorganizować życie w rodzinie?
Ola Budzyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Pełne Czasu poradniki
poradniki
Wydawnictwo Pełne Czasu
2020-05-25
2020-05-25
dzieci zarządzanie czasem rodzina

Subiektywny poradnik o ogarnięciu dzieci.
Samodzielne dzieci = wolni rodzice.
P.S. Za dużo o kalendarzach.

Subiektywny poradnik o ogarnięciu dzieci.
Samodzielne dzieci = wolni rodzice.
P.S. Za dużo o kalendarzach.

Co tu dużo pisać. Budzyńska umie w planowanie czasu. Polecam książkę szczególnie młodym Rodziców, którzy czują, że stracili panowanie nad swoim życiem ;)

Krótko i na temat. Tak można opisać tę książkę. Autorka w prosty sposób przedstawia swoje sposoby i podejście do rodzicielstwa. Jest w niej kilka ciekawych "trików", które sama planuję wykorzystać będąc mamą. Polecam każdemu rodzicowi, a nuż może znajdziecie w niej coś ciekawego dla siebie.

Ta książka powinna dostać się w ręce każdego, kto planuje zostać rodzicem. A gdyby pojawiła się na rynku ze 30 lat temu, co jest fizycznie niemożliwe, ale pomarzyć każdy może, prawdopodobnie populacja ciućmoków w następnych pokoleniach znacząco by się zmniejszyła. Może kobiety (bo to głównie one wyręczają dzieci we wszystkim) przejrzałyby na oczy nieco szybciej. Budzyńska, może nieświadomie, pokazuje zależność pomiędzy wolnym czasem rodzica, a pierdołowatością ich pociech, którą sami skrzętnie pielęgnują. Rodzice! Dbajcie o siebie! Dbajcie o swój wolny czas! Dajcie dzieciom pole do popisu, niech się uczą samodzielności pod Waszym nienachalnym nadzorem.

Lektura o-bo-wiąz-ko-wa!

Naprawdę świetny poradnik. Pokazuje, jak organizować, kiedy dziecko wywraca organizację do góry nogami. Na minus - nie da się wydzielić części dedykowanych dla rodziców dopiero co urodzonych bobasków i dzieci, które da się już włączyć w domowy świat organizacji i planowania.

Fajna pozycja o zarządzaniu czasem. Nie wszystkie zasady planuję wdrożyć, ale podpowiedziała kilka fajnych patentów :)

Dzień dobry, Kochani w ten letni i ciepły wtorek 💙🐝 wzięłam dziś na tapet książkę, w której, nie ukrywam, pokładałam bardzo duże nadzieje ☀️
Tytuł: „Dzieci i czas. Jak zorganizować życie w rodzinie?"
Autorka: Ola Budzyńska
Wydawnictwo: @wydawnictwopelneczasu
Moja ocena: 7/10 🌟

Na wstępie ostrzegam, że będzie trochę prywaty.
Miałam świadomość, że lektura tej książki nie zrewolucjonizuje naszej, a raczej mojej codzienności, liczyłam się z tym, że nawet sprzedane w niej triki, pomysły i koncepcje nie pomogą mi z dnia na dzień sprawnie łączyć pracy zawodowej z macierzyństwem na zasadzie: pstrykam palcami i voila! Dziecko grzeczne, praca wykonana i tak można żyć.
Jednakże myślę, że zbyt wiele od niej oczekiwałam. Nie ukrywam, że jako mama 1,5 rocznego Bruna, prowadząca działalność, angażująca się w rozmaite projekty, coraz częściej borykam się z brakiem czasu, z natłokiem obowiązków, a jak wiecie, od tego już tylko krok do frustracji i niepotrzebnych nerwów 😤😤

Nie powiem, książkę czyta się bardzo przyjemnie, szybko, śmiem nawet rzec, że czytając kolejne strony, poczułam imitację rozmowy z bardziej doświadczoną przyjaciółką, i co ważne, dla mnie ta książka stała się pewnego rodzaju pocieszeniem, że nie tylko mnie taka sytuacja spotyka, że to jest naturalny proces życia, bycia w rodzinie, że mam wsparcie płynące od innych mam, dlatego i ja solidaryzuję się z innymi kobietami.

Powiem Wam, że niby to wszystko wiedziałam, zawarte w książce treści nie są dla mnie nowością, do części pomysłów i patentów się stosuję, a jednak po przeczytaniu całości, przetarłam oczy, wyciągnęłam wnioski. Czas na wdrażanie rozwiązań w codziennym życiu. Brunuś jest jeszcze mały, ale wiem, że sięgnę po te rady jeszcze za kilka lat. Mogę jeszcze dodać, że bardzo spodobał mi się pomysł rodzinnych spotkań i prowadzenie rodzinnego kalendarza 🧾
Drogie Mamusie, jeśli jeszcze nie czytałyście tej publikacji, to ja Was gorąco zachęcam 💓💙

Tytuł: „Dzieci i czas. Jak zorganizować życie w rodzinie?"
Autorka: Ola Budzyńska
Wydawnictwo: @wydawnictwopelneczasu
Moja ocena: 7/10 🌟

Na wstępie ostrzegam, że będzie trochę prywaty.
Miałam świadomość, że lektura tej książki nie...

Opinia 2: Drugi raz książkę przeczytałam w czerwcu 2023. Mój syn jest o rok starszy, dlatego książkę odebrałam inaczej. Tym razem podkreślałam pewne zdania oraz robiłam notatki. Tym razem więcej z niej wyniosłam. Na pewno do niej wrócę.

Opinia 1: Spodziewałam się czegoś więcej. Książka nie zmieniła nic w moim obecnym życiu. Większość pomysłów z książki stosuję w swoim życiu codziennym.

Lekturę przyjemnie się czytało. Sposób pisania autorki bardzo mi odpowiada.

W niektórych rozdziałach znajdują się pomysły na organizację, gdy dzieci są już starsze. Na pewno książkę zatrzymam i wrócę do niej za kilka lat, może wtedy czegoś mnie nauczy.

Jedno zdanie zwłaszcza zapadło mi w pamięć: Zrobione jest lepsze od doskonałego. Bardzo się z nim zgadzam i myślę, że zostanie ze mną na długo.

Ta ksiazka mi otwarla oczy! Juz nigdy nie bedzie jak wczesniej, wiec walka z wiatrakami.

Mam córkę 2,5 roku i syna w drodze na świat.
Książka była dla mnie przydatna.
Z pierwszej połowy zrobiłam sporo notatek do zapamiętania i wdrożenia. Druga połowa odnosiła się do relacji ze starszymi dziećmi. Mam nadzieję wrócić do niej za kilka lat.

Mam córkę 2,5 roku i syna w drodze na świat.
Książka była dla mnie przydatna.

• Poradniki
  • Przeczytane w 2020