Najszczęśliwsze dziecko w okolicy

Okładka książki Najszczęśliwsze dziecko w okolicy Harvey Karp
Okładka książki Najszczęśliwsze dziecko w okolicy
Harvey Karp Wydawnictwo: Mamania poradniki
2013-03-07
2008-08-01
Anna Rosiak, Marta Paciorkowska
poradnik dla rodziców dziecko

Absolutny dramat. To jest tak słabe pod każdym względem że aż szkodliwe jeśli wpadnie w złe ręce. Autorowi brakuje podstawowej wiedzy na temat tego jak działa mózg dziecka, chociaż uparcie twierdzi inaczej. Kompletne przeciwieństwo rodzicielstwa bliskości, absolutnie nie polecam.

Jedna z moich ulubionych pozycji wraz z "“Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Przystępnie napisane, szybko się czyta w odróżnieniu od niektórych poradników, w których jest dużo lania wody. Nie ma zbędnych powtórzeń.

Średnio mi się spodobało 😉

Średnio mi się spodobało 😉

ksiazka jest ok, choc autor skupia sie przez wszystkie jej strony na 5 rozwiazaniach ktore na pewno pomoga rodzicom uspokoic dziecko. zobaczymy w praktyce, jednak teraz, jeszcze przed narodzinami, podchodze dosc sceptycznie.

Bardzo długo czytałam tą książkę, ale to dlatego, że bardzo się na niej skupiałam.
Już w trakcie czytania starałam się zmienić tok myślenia, spojrzeć inaczej na niektóre sytuacje czy zastosować niektóre porady. I o dziwo udało się!
Jestem pewna, że jeszcze wiele razy zajrzę do tej książki, aby poszukać rozwiązania problemu czy aby powrócić do pewnych kwestii.

Niektóre pomysły są naprawdę dobre. Niestety nie jestem funka poradników, zawsze mam wrażanie, że to co w nich napisali można by zawszeć w połowie tej książki.

To działa!

To działa!

Jakbym czytała podręcznik sprzedaży... Niektóre pomysły warte zastosowania (jak w każdym poradniku)

• Rodzicielstwo
  • Poradniki