Francuskie dzieci jedzą wszystko. Jak wyrobić dobre nawyki żywieniowe u dzieci

Wydawnictwo: Świat Książki
Kathy Feel

Opowieść o tym, jak nasza rodzina przeprowadziła się do Francji, wyleczyła się z grymaszenia, skończyła z przekąskami oraz odkryła dziesięć prostych zasad wychowania szczęśliwych i zdrowych smakoszy. ŻADNYCH PRZEKĄSEK! Karen Le Billon - profesor na Uniwersytecie British Columbia, z doktoratem z Oksfordu, a prywatnie mama dwóch dziewczynek. Karen Le Billon JEDZENIE PO FRANCUSKU Jeśli...

ŻADNYCH PRZEKĄSEK!

Karen Le Billon JEDZENIE PO FRANCUSKU

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście przemycić zdrową żywność w obiedzie waszych dzieci, uciekaliście się do przekupstwa, by skończyły posiłek, albo zniechęceni odpuszczaliście sobie przestrzeganie długiej listy zakazów, ta książka jest dla was.

Gdy Karen Le Billon wraz z dziećmi przeniosła się z Kanady do rodzinnego miasta swego męża w północnej Francji, nie spodziewała się edukacji żywieniowej, jaką przyszło im tam (z początku nie bez oporu) odebrać. W przeciwieństwie do córek autorki francuskie dzieci jadły porządnie i z radością - w dodatku wszystko, od buraków po brokuły, od sałaty po szpinak, od małży po muesli.

NIE MUSISZ TEGO POLUBIĆ

ALE MUSISZ SPRÓBOWAĆ.

Przekonaj się, jak Karen odkrywała dziesięć francuskich zasad jedzenia rozwijających zdrowe nawyki, i wypróbuj wskazówki, sztuczki, metody i przepisy, dzięki którym także twoje dzieci wyrosną na zdrowych i szczęśliwych smakoszy.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

Ola | 2015-09-16
Przeczytana: 04 września 2015

Powszechnie znana jest opinia/fakt, że francuski są szczupłe. O uszy obijało mi się, że to dlatego, że jedzą małe porcje. O tym jako sekrecie francuskiego jedzenia Le Billon nie pisze, nie w tym rzecz. Jednak zdradza inne sekretne, a powszechnie obowiązujące we Francji zasady jedzenia. I o to właśnie chodzi, bo we Francji jedzenie to przyjemność. A "nauka dobrego jedzenia to część francuskiej kultury."
To był dla mnie trochę szok, że te zasady, które dietetycy nam usilnie wpajają, jak np.: „regularne posiłki, nie podjadanie, nie jedzenie w samotności, nie jedzenie w pośpiechu” we Francji są na porządku dziennym. Są powszechnie obowiązującymi, wcielanymi w życie, niepisanymi normami.
Le Billon pisze jeszcze o wielu ciekawych, zaskakujących a prostych rzeczach, wszystkich nie jestem zdolna wypisać, nie ma po temu też sensu. Zachęcam do przeczytania książki. Ja, kiedy „zobaczyłam”, że we Francji te wszystkie mądre zasady są na porządku dziennym nabrałam przekonania do wprowadzania...

Kathy Feel | 2014-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Wspaniała, napisana z humorem i dystansem książka, która uczy jak zmienić podejście do jedzenia oraz sposobu odżywiania tak, by nigdy więcej dobry posiłek nie kojarzył się z poczuciem winy, a z przyjemnością degustacji :)Plusem jest to, że autorka podzieliła się z czytelnikami wieloma przepisami na smakowite dania inspirowane kuchnią francuską, których przygotowanie nie zajmuje zbyt wiele czasu.

cranberry | 2018-04-20
Przeczytana: 25 marca 2018

Od poradników, jak wychowywać dzieci, trzymam się raczej z daleka, ten przeczytałam, licząc na ciekawe zderzenie kultur - i otrzymałam to, czego się spodziewałam. A najbardziej interesujące okazało się, jak bardzo "obok" obu tych kultur jest Polska: miejscami łapałam się za głowę, widząc zdziwienie kanadyjskiej autorki, że można jeść w sposób dla nas raczej oczywisty, a kiedy indziej z pewnym wstydem przyznawałam, że rzeczywiście: my też "jak male dzieci nie panujemy nad swoimi impulsami", jedząc w biegu na ulicy, zamiast spokojnie przy elegancko nakrytym stole.
Bardzo interesujące było dla mnie spostrzeżenie, że brak "szkolnych obiadów" w Kanadzie, dla nas tak oburzający, może wynikać z niemożności dogadania się w wielokulturowym społeczeństwie, co w zasadzie dzieci powinny tam jeść.
Kilka prostych przepisów na końcu też brzmi w sumie dość ciekawie.
Udana zdobycz z gatunku "uratuję książkę z kosza z tanią książką, bo leży tam taka smutna".

natalia2085 | 2018-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Wspaniała książka, polecam nie tylko mamom niejadków. Ta ksiązka zmieniła mój sposób postrzegania jedzenia i posiłków, uświadomiła mi wiele istotnych rzeczy związanych ze zdrowym i higienicznym trybem życia. Zamierzam wiele zmienić w naszych posiłkach za pomocą wskazówek które udzieliła autorka. Bardzo ciekawa pozycja dla ludzi interesujących się kulturą innych krajów. Gorąco polecam!

Alex | 2017-10-18
Przeczytana: 17 października 2017

Świetnie napisana książka o tym jak, co i kiedy jeść. Jak wypracować styl i kulturę jedzenia. Jak je celebrować.
Rozdziały opisujące życie we Francji - rewelacyjne, troszkę dołujący rozdział o powrocie do Kanady.
Obawiam się jedna że książka mimo tego iż opisuje bieżącą rzeczywistość, to chyba jednak bardziej lokuje się na francuskiej prowincji. W większych miastach (zwłaszcza uprzemysłowionych) widziałem już spore zmiany od opisywanych schematów i zachowań.
Mimo wszystko pozycja warta przeczytania i zastanowienia sie nawet nie nad tym co jemy, ale jak !

Ailime | 2014-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Świetna książka o kulturze jedzenia, do której we Francji przywiązuje się dużą wagę. Skłania do zastanowienia nad swoim stosunkiem do spożywania pokarmów. Czyta się lekko i przyjemnie. Polecam nie tylko rodzicom i przyszłym rodzicom.

Megsss | 2018-06-20
Przeczytana: 11 lipca 2018