Mister X

Cykl: Frank Quinn (tom 5) | Seria: Zabójcza seria
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Master X
Ag2S

Kim jest kobieta, która stara się nakłonić detektywa Franka Quinna, by zajął się nierozwiązaną sprawą sprzed kilku lat? Dlaczego policji nie udało się ująć seryjnego mordercy młodych kobiet? Co oznacza znak X, wycięty nożem na ciele każdej z ofiar? Z jakich przyczyn seria morderstw nagle się skończyła, a dochodzenie utknęło w martwym punkcie? Pojawienie się kobiety, podającej się za siostrę...

Pojawienie się kobiety, podającej się za siostrę bliźniaczkę ostatniej z ofiar, uruchamia lawinę zdarzeń, których logiki Quinn jeszcze nie potrafi zrozumieć. Czy morderca powrócił, czy może ktoś naśladuje jego zbrodnie – a jeśli tak, to w jakim celu? Jaka intryga kryje się za kłamstwami kobiety, która wciągnęła Quinna w tę skomplikowaną grę?

Quinn wie, że logika zdarzeń pozostanie dla niego tajemnicą, dopóki nie cofnie się w odległą przeszłość. To właśnie tam znajduje się rozwiązanie zagadki. Świat, który od dawna nie istnieje, rzuca mroczny cień na teraźniejszość, a wydarzenia sprzed lat pozostają wciąż żywe. Nie tylko dla mordercy…

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

hanterkaa | 2018-07-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2018

I znowu pan Lutz nie rozpalił mi krwi w żyłach.A szkoda,bo bardzo bym tego chciała.Czytając kryminały właśnie tego najbardziej się domagam.Oczekuję świetnej i skomplikowanej fabuły,a tu niestety jej zabrakło.Intryga i zwroty akcji są trochę przewidywalne.Bywa dość schematycznie.Za to silną stroną książek autora są dialogi,zwłaszcza między Quinnem i jego asystentką Pearl,a także gra z powracaniem do przeszłości.Pomimo że nie zostałam do końca wciągnięta przez przeczytane do tej pory książki pisarza,to i tak sięgnę po pozostałe.

książek: 2041
jamczyk | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Charakterystyczny styl pisania, duża schematyczność postaci i powieści,lecz wbrew temu, czyta się dość dobrze.

leśna | 2018-02-21
Przeczytana: 09 lutego 2018

Lutz - mistrz manipulacji, zwodzenia i owijania sobie czytelnika wokół małego palca. I tym razem nie rozczarował. Nasycił emocjami, intrygą, zagadką. Przyprawił o dreszcze.
Lubię, naprawdę lubię autorów, którzy - tak jak Lutz - nie mają swoich czytelników za nierozgarniętych przygłupów, którym można wcisnąć byle chłam.
Ludu czytający, do lektury. Tutaj nie da rady się zawieść.

Fuzja | 2014-10-14

Myślałam, że twórczość Johna Lutza nie miała szans niczym mnie zaskoczyć. Sięgając po jego kolejną książkę spodziewałam się już dwutorowej narracji – jednej teraźniejszej, drugiej zabierającej czytelnika do przeszłości. Wiedziałam, że spotkam tych samych bohaterów, z którymi rozstałam się odkładając Mrok. Domyślałam się także, że mam przed sobą całkiem dobry kryminał, a jednak… Okazało się, że Mister X jest najlepszą książką Lutza, jaką miałam okazję przeczytać. Choć wszystko co wymieniłam sprawdziło się, to jednak autor zręczniej poprowadził historię kolejnego psychopatycznego mordercy, a to wystarczyło by książka z przeciętnej wskoczyła na poziom naprawdę dobrej.

Frank Quinn odszedł z policji i wraz z Feddermanem oraz Pearl założył własne biuro detektywistyczne. Pewnego dnia odwiedza go kobieta podająca się za bliźniaczą siostrę ostatniej ofiary nigdy nieujętego Grawera. Jedynym jej pragnieniem jest odnalezienie mordercy siostry. Policja zamknęła tę sprawę dawno temu i wygląda...

Anksunamun | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Przez większą część powieści przebrnęłam z zaciekawieniem, zaintrygowana splotem akcji, uatrakcyjnionym charakterystycznym dla Lutza poczuciem humoru. Autor potrafi bardzo dosadnie stworzyć atmosferę grozy, szczególnie, gdy jest się młodą, samotną kobietą w wielkim mieście, bo takie zazwyczaj obiera na ofiary swych powieściowych morderców. Zakończenie jednak wielce mnie rozczarowało ze względu na zbyt wielkie uwikłanie fabuły, która, choć zapewne w swym zamyśle miała być fikuśna i nieprzewidywalna, wyszła na potwornie zagmatwaną i z trudem udało mi się połączyć fakty. Po przeczytaniu książki dalej nie wiem, kto dokładnie był kim i jakie koligacje łączyły go z pozostałymi postaciami. Gdyby autor rozwiązał to bardziej klarownie, dałabym z pewnością wyższą ocenę.

Pinko1700 | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam

W Mister X po raz kolejny spotykamy się z ciekawym 'stylem' mordercy - obcina ofiarom sutki, po czym na ich klatce piersiowej ryje 'X'. Do tego knebluje kobiety ich własną bielizną. Przyznaję, że obstawiłam jednego z bohaterów jako ewentualnego zabójcę i nie trafiłam, choć wszystko wskazywało na niego. Tym lepiej ! Jak zawsze podobało mi się przedstawienie przeszłości, ale dopiero po poznaniu tożsamości psychopaty wszystko układa się w zgrabną całość. Zakończenie jest bardzo dobre, bo chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy ...

alagx | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Nie do końca zrozumiałam wszystkie wątki, aczkolwiek fabuła genialna.

biomycha85 | 2018-07-24
Przeczytana: 10 lipca 2018

Z każdą kolejną częścią tego cyklu, czuję większy niedosyt, a to co w początkowych tomach wydawało się emocjonujące, w kolejnych niestety wydaje się bardzo schematyczne i nudne. Podobało mi się zakończenie, jednak cała pozostała fabuła trochę zawodzi.

Jadźka | 2014-11-04
Przeczytana: 09 września 2014

Do tej pory nazwisko Johna Lutza nie było mi znane. Chociaż uwielbiam kryminały i czytam ich sporo, to wciąż poznaje coraz to nowych autorów, których z pewnością inni znają już dobrze. Lektura książki „Mister X” była testem autora i muszę powiedzieć, że wypadł na nim nienajgorzej. Co prawda przydługie rozwodzenia się nad sprawą czasem wydawało się nudne, to zaskakujący finał i ciekawa narracja sprawiły, że John Lutz zyskał moje uznanie. Jako miłośnik kryminału stwierdzam, że warto książki tego autora poznać bliżej.

W gabinecie detektywa Franka Quinna zjawia się kobieta, która podaje się za siostrę bliźniaczkę ostatniej z ofiar tajemniczego seryjnego mordercy. Sprawa sprzed lat do tej pory nie została rozwiązana, dlatego kobieta próbuje skłonić detektywa do wznowienia śledztwa. Z czasem koszmar znów staje się faktem – albo zabójca powrócił, albo ktoś naśladuje jego ruchy. Ale w jakim celu? Detektyw Quinn próbuje pojąć sedno sprawy, ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy pozna...

Ithilnar | 2014-11-08
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Kobieto, strzeż się!

Mister X to trzecia powieść autorstwa Johna Lutza wydana w Polsce w cyklu Zabójcza seria. I po raz kolejny bohaterami są detektyw Frank Quinn oraz grupa jego współpracowników.

Przeszłość, która powraca

Kobieta podająca się za Chrissie Keller, bliźniaczkę zamordowanej kilka lat wcześniej przez psychopatę Tiffany, zleca Quinnowi znalezienie zabójcy siostry. Pomimo tego, że morderca nie grasuje od kilku lat, kobieta wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby. Ta, wydawać by się mogło, beznadziejna sprawa porusza za sobą prawdziwą lawinę wydarzeń. Upiorny Grawer, obcinający kobietom sutki i wycinający na ich skórze X, powraca do swojej mrocznej pracy. Jednak czy jest to ta sama osoba?

W powieści jest o wiele więcej zagadek. Kim tak naprawdę jest Chrissie? Kobieta ma zwyczaj znikać na długi czas, nie dając przy tym znaku życia. Po co komisarz policji oddelegował do pomocy prywatnemu detektywowi Addie Price? Przeszłość, która minęła bezpowrotnie, znów...