Pod czujnym okiem

Seria: Granice zła
Wydawnictwo: Świat Książki
Always Watching
Ag2S

Zdobywczyni międzynarodowej nagrody dla twórców thrillerów za najlepszy debiut powraca powieścią o kobiecie, która pomaga ludziom uwolnić się od demonów, nie potrafiąc uporać się z własną, mroczną przeszłością. Doktor Nadine Lavoie, pracująca na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego, leczy pacjentów z rozbitych rodzin. Jednak unika analizowania własnej przeszłości. Wystarczy, że musi...

Doktor Nadine Lavoie, pracująca na zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego, leczy pacjentów z rozbitych rodzin. Jednak unika analizowania własnej przeszłości. Wystarczy, że musi stawić czoło powracającej klaustrofobii oraz świadomości, że jej córka, Lisa, uciekła z domu i od siedmiu lat żyje na ulicy. Kiedy na oddział trafia niedoszła samobójczyni Heather, pani doktor, słuchając opowieści chorej, zauważa niepokojące zbieżności ze swoim życiem. Co spotkało Nadine? I jaką rolę w jej traumatycznych doświadczeniach odegrał niejaki Aaron Quinn? Nadine niespodziewanie uzmysławia sobie, że niebezpieczeństwo czai się dużo bliżej, niż mogła to sobie wyobrazić.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2014

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

filozof | 2015-02-28

E-book kolejny.
Przechodzę do meritum. Książka opowiada, że pod latarnią najciemniej.
Mamy tu panią doktor psychiatrę.Dobrą i skuteczną, pomaga ona ludziom.
Ha, w tym rzecz, że nie bardzo może pomóc swej córce.
Mamy tu też wspomnienia z molestowania w komunie hipisów.
Tyle z fabuły.
Co do mojej opinii.
To muszę powiedzieć, że lubię książki o takim klimacie.
Mam tu wszystko czego chciałem,molestowanie, problem z dzieckiem.
Może ktoś znajdzie lepszą książkę w tym stylu,ale ta mi się podoba.

Sonia Niemirska | 2015-10-04
Na półkach: 2015, Przeczytane

Jednym słowem: książka słaba. Nie zwala z nóg.
Jak na thriller to jakoś zaskakująco mało miałam tych 'thrills' w trakcie czytania.
Fabuła rozwlekła, wiało nudą, nic nowego książka ta nie wniosła do mojego życia. No bo któż nie wie, że wszelakie sekty manipulują ludźmi? Że w takich miejscach dochodzi do różnorakich nadużyć?
Ledwie udało mi się ją skończyć.

Bardziej niż tę książkę poleciłabym inna pozycję tej autorki, pt. "Nigdy nie wiadomo"

Ninni | 2014-10-31

Może i pani Stevens jest uznaną autorką thrillerów, może zdobywa nawet za nie nagrody,ale mnie nie przekonuje. Jak na thriller w utworze brakuje napięcia, akcja się ślimaczy, po prostu wieje nudą...Sekta, córka narkomanka i zaniki pamięci głównej bohaterki (czyli dr psychiatrii??!!)cudownie przechodzące po latach też książce nie pomagają.Można przewracać kartki,żeby nie zasnąć...Są setki lepszych kryminałów,ten jest tylko dla wytrwałych.

anetapzn | 2014-10-20

Główną bohaterką książki jest doktor Nadine Lavoie, kobieta po 50-tce, uznany psychiatra, która ucieka i nie do końca potrafi sobie poradzić z tym co od lat siedzi w jej wnętrzu. Nadine to klasyczny przykład powiedzenia - szewc bez butów chodzi. Wydawałoby się, że po latach leczenia innych, poradzenie sobie z własnymi demonami powinno być dla doświadczonej lekarki proste. Nic bardziej mylnego. Oprócz przeszłości kobietę gnębi teraźniejszość, a konkretnie poczucie, iż całkowicie zawiodła jako matka. Jej córka, Lisa, uciekła z domu i od siedmiu lat żyje na ulicy. Matka próbuje ją odnaleźć i sprowadzić do domu, ale jak na razie bez pozytywnego efektu.
Pewnego dnia na oddział, na którym pracuje Nadine, trafia niedoszła samobójczyni Heather. Sprawa wydawałoby się banalna. Jednak coś w opowieści Heather przykuwa uwagę lekarki. Krok po kroku, spotkanie po spotkaniu, Nadine odkrywa, iż obie z Heather boja się tego samego człowieka. Jest nim Aaron Quinn, przywódca sekty, w której...

Tomek | 2018-01-07
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Dobry thriller. Historia o matce, która będąc psychiatrą i rozwiązując problemy innych sama nie dostrzega ich w swojej rodzinie. Powoli odkrywając historię swoją i komuny, w której spędziła część młodości odkrywa również, co sprawiło takie relacje w jej rodzinie. Książka pokazująca też stereotypowe: "Psychiatra/psycholog to ktoś kto sam miał problem i wybrał taką ścieżkę, by odkryć lub zdiagnozować siebie". Wybitnym dziełem to nie jest, ale przyzwoitym thrillerem spójnym do końca. Warto, jak ktoś lubi ten rodzaj książek.

sarenka | 2014-08-10

dla osob o mocnych nerwach

Malra | 2014-10-05
Przeczytana: 22 września 2014

Dość trudno sprecyzować moje nastawienie do tej książki.
Sekta - bo z tym tematem mamy do czynienia, który wywołuje u mnie atak wściekłości. Nie mogę zrozumieć jak można żyć ideą zakłamanego , wspaniałego świata itp. Wiem, że w to mogą wejść tylko ludzie zagubieni i łasy na lepsze jutro i pochlebstwa - ale nie tylko.
Jest też powieścią o kobiecie, dr Nadine, która pomaga ludziom uwolnić się od ich własnych demonów, a sama nie potrafi uporać się z własną przeszłością.
Wyparte wspomnienia z życia sekty są powodem jej relacji z rodziną i rzuca cień na całe jej życie.

Podsumowując mogę tylko powiedzieć, że pierwsza książka tej autorki była dla mnie objawieniem, nie mogłam sie od niej oderwać ...... czekam na równie dobrą

Matylda Saresta | 2016-09-10

świetna lektura, cały czas odczuwany niepokój, gdzieś z tyłu głowy, narracja taka, jaką lubię, wspomnienia i teraźniejszość, no i psychol najgorszy z najgorszych - nierozpoznawalny... Polecam!!

betty_bb | 2016-01-14
Przeczytana: grudzień 2015

Uwielbiam książki tej autorki, w tym przypadku również Chevy Stevens opowiedziała ciekawą historię. Ogólnie ta pozycja nie powaliła mnie na kolana i pewne fakty można było przewidzieć, ale mimo wszystko polecam, język tej autorki niezwykle do mnie trafia, przez co historia wydaje się bardzo realistyczna. Polecam :)

Patrycja | 2015-10-17

Szpital psychiatryczny a hipisowskie stowarzyszenie - gdzie spotkać można większych świrów? Intrygująca fabuła pozwala na "wkręcenie" się w świat komuny, tajemnic z przeszłości i minionych tragedii.