Ekspedycja

2014-11-21
2014-11-21
2011-01-01
Paweł Wieczorek

Ni to horror, ni to przygodówka. Ogólnie słabizna. Coś w stylu "Ruin" Scotta Smitha, tyle że słabsze. Bohaterowie płytcy, a ich zachowanie woła o pomstę do nieba.
Długo męczyłem się z tą książką. Czytałem na siłę, zwłaszcza drugą połowę.

Długo męczyłem się z tą książką. Czytałem na siłę, zwłaszcza drugą połowę.

Wykopaliska archeologiczne, zapomniane cywilizacje, grobowce, zagadki, skarby i pułapki. Po jednej stronie naukowcy i studenci, a po drugiej tajemniczy zakon i złoczyńcy.
Idealna pozycja dla sympatyków przygód Indiany Jonesa 😉

Idealna pozycja dla sympatyków przygód Indiany Jonesa 😉

Po prostu świetna

Po prostu świetna

ciekawa, momentami naiwna i nielogiczna, ale te przygodówki często tak mają :) czyta się szybko i z zainteresowaniem- polecam

Kluczem do polubienia książek Rollinsa jest przymrużenie jednego oka, wyjęcie kija z tyłka i poddanie się zabawie. Jeśli czytelnik tak uczyni to gwarantuję, że będzie czerpał z tej lektury sporo satysfakcji. Mamy tutaj kolejkę górską, ale całkowicie pod kontrolą, bo jesteśmy w Disneylandzie. Wsiadajcie, zapinajcie pasy i jazda...;-)

Po książkę sięgnęłam, ponieważ nie miałam wyjścia i nic innego pod ręką. Okazała się dla mnie miły zaskoczeniem. Nie spodziewałam się, że tego typu historia wciągnie mnie i nie będę mogła oderwać się od niej. Fabuła raczej standardowa jak dla powieści przygodowej- wątki miłosne tam gdzie powinniśmy się ich spodziewać. Książka nadaje się na adaptację filmową- taki standardzik hollywoodzki.

Początek był ciekawy, ale od połowy zrobił się nudny stek bzdur. Jakieś stwory żyjące w podziemiach. Może ktoś lubi takie głupoty, ale jakoś jestem uczulony na bzdety. Szkoda mojego czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To już któraś książka autora, która zaczyna się w miarę dobrze, ale czym bliżej końca tym poziom absurdu wzrasta. Wręcz bałam się tego co będzie na końcu. Za dużo nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Mam wrażenie, że jak autor nie może znaleźć sensownego rozwiązania wprowadza fantastykę, a czym więcej wątków tym więcej dziwnych akcji. Mógłby skupić się na zbudowaniu ciekawszych postaci, niż nieprawdopodobnych akcjach.

Książka ciekawa i rozbudowana. Czytając ją czułem się jak bym naprawdę był uczestnikiem wydarzeń, co świadczy tylko o dobrym napisaniu tej powieści.

Jest to kolejna książka Jankesa Rollinsa, którą jestem zachwycona. Czytając tą historię czułam się jakbym przeżywała przygody razem z bohaterami, co naprawdę jest niesamowite.

Poznajemy całkiem sporo bohaterów, ale nie mylą nam się oni, bo każdy ma swoją własną historię i odczucia. Mamy tam Sama, siostrzeńca procesora Henry'ego, dzięki któremu te wykopaliska mają miejsce; Maggie, która posiada tragiczne dzieciństwo, ale dała radę spełnić marzenie i zostać archeologiem; Normana, młodego dziennikarza, który miał dokumentować ich wykopaliska; Ralph, sportowca, który wbrew pozorom nie jest głupi oraz Philip, doktorant, który na wykopaliskach jest tylko po to, aby zaliczono mu zajęcia w terenie, a po nich mógł wrócić na ciepłą posadkę na Harvard. Jednak oni wszyscy muszą zmierzyć się przeciwko osobom, które nie chcą, aby to, co zostało ukryte na wykopaliskach ujrzało światło dzienne.

Będę to powtarzała jeszcze milion razy, ale ta książka jest rewelacyjnie napisana. Podczas czytania mogłam przenieść się do dzikich zakątków Ameryki, których świat nie zna. Jestem pod wrażeniem stylu pisania autora. Jest chyba jednym z tych autorów, który może pisać o niczym, a i tak czytałabym to z wypiekami na twarzy. Ale ta książka akurat nie jest o niczym.

Podziemne wędrówki w poszukiwaniu wyjścia i odpowiedzi na pytania o przeszłość, odkrywanie obcych cywilizacji, eksperymenty na nieznanych substancjach... Jest tu chyba wszystko co kocham w książkach przygodowych! Nie wiem, skąd Pan Rollins czerpie pomysły na historie, ale mam nadzieję, że nigdy mu się je nie skończą.

Jeśli interesujecie się historią Inków, uwielbiacie niespodziewane zwroty akcji, śmierć, która może dopaść nawet jedną z ważniejszych postaci oraz momenty, w których odkrywa się prawdę razem z bohaterami to jest to książka dla was!

• James Rollins
  • Przygodowe