Władysław Grabski jako socjolog wsi

Wydawnictwo: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
historyczna

„Mamy do czynienia z wartościową monografią, której nie będzie mógł zignorować nie tylko socjolog wsi, ale i żaden badacz zainteresowany dziejami polskich nauk społecznych i klimatem umysłowym czasów Grabskiego. Jerzy Szacki„Autor wykazał się badaczem kompetentnym i sumiennym, a niekiedy aż nazbyt drobiazgowym, we wszystkich zakresach analiz podjętych w pracy. Ta bardzo wysoka moja ocena odnosi się zarówno do analizy heurystycznej, jak i bermeneutycznej. Józef Styk