Inter Orientem et Occidentem

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Historycy kilku generacji w zebranych w tym tomie szkicach podejmują zagadnienia tak różne, jak zagadka XI?wiecznego denara Bolesława Chrobrego i kanon kobiecej urody w wiekach średnich, polowania na bobry na śląsku i stosunki Piastów z cesarzami bizantyjskimi czy wreszcie tajemnice alchemii i legendy herbowe polskiej szlachty. Prawdziwa uczta dla miłośników średniowiecznych i nowożytnych dziejów naszego regionu.

Homo_Mediaevalis | 2014-06-03