Wybieram ciebie

Okładka książki Wybieram ciebie Molly McAdams
Okładka książki Wybieram ciebie
Molly McAdams Wydawnictwo: Amber Cykl: Wybieram Ciebie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wybieram Ciebie (tom 1)
Taking Chances
Amber
2014-05-13
2014-05-13
2013-10-16
miłość romans tragedia przyjaźń emocje uczucia

Bohaterka i jej historia jest bardzo "schematyczna". Jasne, że książka nie przypadkiem każdemu do gustu. Uważam jednak, że ma potencjał. Zależy tylko kto po nią sięga. Pamiętam, przy czytałam ją mając 13 lat. Okropnie mnie wciągnęła, nie mogłam pogodzić się z faktem, że nie ma trzeciej części. Myślę, że mimo, że historia dedykowana jest młodzieży, powinna być czytana przez 13-14 latki, dla których schemat ten może być interesujący, emocjonujący itd. To nie to, czego dzisiejszy 16latek szuka w literaturze młodzieżowej.

Co tu dużo mówić... nie jest to jakaś wybitna historia, niektóre sytuacje są bardzo przerysowane, ale nie niemożliwe. Sama książka mi się podobała, przeczytałam ją bardzo szybko i nie żałuje - ale nie jest to historia, którą zapamiętam do końca życia.
Harper nie jest najlepsza w podejmowaniu decyzji. Jej podejście do chłopaków mi się w ogóle nie podoba, nikt nie zasługuje na takie traktowanie.
Przyznam szczerze, że trochę boje się przeczytać drugą część....

Nie, nie i jeszcze raz nie!
Dawno nie czytałam czegoś tak fatalnie napisanego. Nie lubię źle oceniać książek, bo wiadomo, że za każdą z nich kryje się czyjaś ciężka praca. Jednak mimo szczerych chęci, to nie znajduję tu nic, za co można by pochwalić.

Miłosny trójkąt to klasyczny temat powieści. I chociaż poznałam już wiele książek z tym wątkiem, to pierwszy raz spotkałam się z czymś tak złym.
Potencjał może i był, ale wykonanie jest wręcz tragiczne.
Harper, która od dziecka miała wokół siebie praktycznie samych mężczyzn, wyjeżdża do collegu i na dzień dobry zakochuje się w dwóch nowo poznanych chłopakach. Zupełnie jakby pierwszy raz miała do czynienia z płcią przeciwną.
Bohaterka kocha Chase'a i Brandona po równo wielką, nieskończoną miłością. Przyszłość chce spędzić z jednym, ale to z tym drugim idzie do łóżka. Oczywiście obydwaj równie szybko zakochują się w niej, bo przecież jest taka wyjątkowa... Tylko niestety nikt nie poinformował nas, czym ta wyjątkowość miałaby się objawiać.
Jakby dwóch zakochanych facetów było mało, to na chwilę pojawia się jeszcze trzeci. Chociaż na szczęście jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął. Ciężko się "patrzy" na ten trójkąt, czworokąt byłby już nie do zniesienia.
Zachowanie bohaterki jest chaotyczne i nieracjonalne. Jej pokrętna logika woła o pomstę do nieba. Przez to nie da się jej współczuć, a co dopiero ją polubić.
Większość książki stanowią dialogi i to tak kiepskie, że aż boli. Wszystko dzieje się za szybko. Chociaż nie dzieje się nic.... Imprezy, migdalenie się z Brandonem lub Chasem, wyrzuty sumienia. I tyle. Nawet nie mamy okazji dobrze poznać głównych bohaterów.

Zakończenie przelukrowane do granic...

Drugą część raczej sobie odpuszczę. Aż dziwne, że powstała...

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Niestety, nie jestem w stanie napisać niczego dobrego o tej książce, której fabuła oscyluje między jedna impreza A druga, z różnymi bójkami o naszą wyidealizowana bohaterkę, w której nagle zakochuje się każdy napotykany chłopak. Bardzo schematyczna I sztampowa, z tak płytkami postaciami posiadającymi zwykle jedna cechę charakteru, że nie da się ich polubić

Zawsze staram się podchodzić optymistycznie, nawet do rzeczy pesymistycznych. Zadając sobie pytanie czy w przypadku tej książki przysłowiowa szklanka była do połowy pełna czy pusta, muszę przyznać, że aby znaleźć kompromis odpowiem: szklanka był napełniona, czy w mniejszym czy w większym stopniu nie umiem stwierdzić.
Przejdę do rzeczy pozytywnych, czyli sam pomysł na fabułę jest ok, bohaterowie stają przed wyborami, których zapewne doświadcza niejeden człowiek, na studiach, w życiu dorosłym, czy rozważając ciąg życia ludzkiego jako całość od początku do końca. Zawsze ktoś staje przed trudnym wyborem bez względu jaki by to nie był aspekt życia. To jest plus, w zasadzie jedyny. Minusem tej książki jest natomiast dobra fabuła, która ma totalnie niewykorzystany potencjał. Akcja, zbyt szybko ukazuje najważniejsze elementy składowe powieści, bohaterowie wykazują zbyt wiele naiwności oraz dziecinnego podejścia w swoim myśleniu i zachowaniu, przez co odniosłam wrażenie, że całość problemu głównego wątku poznałam już w pierwszych 50 stronach książki, a do samego końca było to naciąganie tekstu na siłę tak aby coś zwyczajnie się działo. Niestety wyszło to trochę jak przeciąganie liny od bohatera do bohatera. W obronę, czyli dodatkowy przysłowiowy mały plusik muszę wziąć to, że bohaterowie są studentami, czyli ludźmi młodymi, uczącymi się poniekąd samodzielnego życia, tu też stąd mogą się pojawiać ich infantylne, nieodpowiedzialne niekiedy zachowania, które należy potraktować z lekkim przymrużeniem oka.
Podsumowując, należy rozważyć czy sięgnąć po książę, a jeśli już ktoś się na to zdecyduje, nie należy oczekiwać od niej powieści na miarę Wichrowych Wzgórz czy Zbrodni i Kary, a jedynie potraktować ją jako odnośnik do odróżniania książki z dużym potencjałem, od książki z brakiem potencjału.
Mimo wszystko moja opinia jest subiektywna co zawsze podkreślam, a każdy człowiek ma swoje preferencje i upodobania i należy sugerować się właśnie nimi, bo jakimi bylibyśmy ludźmi gdybyśmy lubili to samo i działali tak samo? co najmniej nudnymi :)

Przejdę do rzeczy pozytywnych, czyli sam pomysł na fabułę...

Bardzo ciekawa historia, choć dramatyczna jak diabli. Z jednej strony chciałabym być na miejscu Harper, z drugiej strony nie, bo widać, że było jej z tym wszystkim bardzo ciężko.

Dla mnie trochę płytkie. Fakt, czytało się lekko i wyczekiwało zakończenia z ciekawości, ale szału nie ma. Zachowanie głównej bohaterki irytujące, naprawdę irytujące.

albo ja jestem za stara już na młodzieżówki albo ta jest wybitnie nijaka! Surowo wychowana dziewczyna adorowana przez kilku supersamców :))) , infantylne i zupełnie pozbawione stylu- drugi tom już sobie całkiem odpuszczam

Lekka i delikatna książka
Faktycznie nie jest napisana w jakimś trudnym języku.

Lekka i delikatna książka
Faktycznie nie jest napisana w jakimś trudnym języku.

Dokończyłam po to, by z czystym sumieniem dać jedną gwiazdkę. Dawno nie czytałam tak irytującej i dennej książki. Nie polecam!

• New Adult
  • Romans