Wybieram ciebie

Cykl: Wybieram Ciebie (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Taking Chances
Ivy

Zakochana pierwszą miłością, rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami dziewczyna dokonuje wyboru, który prowadzi do tragedii… Mój pierwszy rok na uniwersytecie wydawał się niemal idealny. Ale jeden gorący weekend, kiedy uległam namiętności, zmienił wszystko… Osiemnastoletnia Harper dorastała w bazie wojskowej pod surowym okiem ojca, oficera marines, i marzyła, żeby wyrwać się spod jego...

Osiemnastoletnia Harper dorastała w bazie wojskowej pod surowym okiem ojca, oficera marines, i marzyła, żeby wyrwać się spod jego rygorystycznej kontroli. Wyjeżdża na uniwersytet jak najdalej od domu, żeby żyć wreszcie własnym życiem i doświadczać rzeczy, o których dotychczas tylko słyszała od chłopaków z jednostki – jej jedynych przyjaciół.

Współlokatorka z akademika wciąga ją w nieznany świat – nowych emocji i nowych uczuć, imprez i przystojnych facetów. Takich jak Brandon i Chase.
Obaj są obłędnie seksowni. Obaj są niebezpieczni. I obaj szaleją za Harper.
Harper kocha ich obu i wie, że jej wybór złamie czyjeś serce. Ale nie przeczuwa, jak wielki ból przyniesie jej samej…

źródło opisu: Amber, 2014

źródło okładki: www.amber.pl

Arlette | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Książkę przeczytałam, żeby się przekonać czy jest taka jak opisywała mi ją znajoma. Niestety pochlebnie się o niej nie wypowiadała. Stwierdziła, że tak durnej powieści jeszcze nie czytała. Postanowiłam sama sie "zmierzyć" z tym potworkiem.
Bohaterką "Wybieram ciebie" jest 18-letnia Harper vel Płomyczek, vel Księżniczka, vel cukiereczek - niewiarygodnie drobna i krucha istotka, wzbudzająca u wszystkich facetów (prócz własnego ojca) instynkt opiekuńczy.
Historia rozpoczyna się, gdy dziewczyna przenosi się do collegu w San Diego. Zostawia za sobą lata spędzone w bazach marynarki, u boku surowego ojca i stawia na wolność. Z miejsca zaprzyjaźnia się z Bree - swoją współlokatorka w akademiku i zyskuje masę znajomych. Każdy chłopak jest pod wrazeniem jej urody i wdzięku.
Niedoświadczona w kontaktach z facetami Harper staje się obiektem zainteresowania dwóch superseksownych półbogów - Chase'a i Brandona ;)
Jak można się domyślić fabuła, jeśli można tak to w ogóle nazwać, kręci sie wokół...

czytamcałyczas | 2017-09-13

Człowiek,z natury poligamista.Ale,mentalnie to już nie.
A ona,raz Franek raz Janek.Fajna książka,.może mało zabawna.
Ale ciekawa.
Dobry finał.

Ranech | 2014-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 23 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Wybieram Ciebie" to kolejny bestseller z gatunku New Adult.

Tylko się zastanawiam, dlaczego bestseller? Książkę co prawda czyta się w expresowym tempie, ale jest niedopracowana. Bohaterzy średnio nakreśleni, styl pisarski marny, a dialogi niejednokrotnie niejasne i wkurzające. Po jej przeczytaniu mam wrażenie, że żadnej postaci nie znam szczególnie dobrze, więc absolutnie nie będę za nimi tęsknić. Niektóre wydarzenia powodowały pytanie: Serio?? Jak to możliwe, że Harper wyznaje miłość facetowi po 2 tyg, w pierwszym dniu już z nim śpi w jego sypialni, zakochuje się w drugim z którym prawie nie rozmawia - może rozmawia, ale czytelnik nie ma takiego wrażenia.

Pewnie przeczytam kontynuacje z ciekawości, choć czytałam, że to ta sama historia z punktu widzenia jednego z bohaterów, no cóż może tam go poznam.

1. Wybieram ciebie
2. Wybieram miłość

szaraczek | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Kasiek | 2014-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 listopada 2014

Trudno jest mi jednoznacznie wypowiedzieć się o tej książce, bo choć fabuła jest niezbyt skomplikowana, w sumie jednowątkowa, to coś mnie w niej zainteresowało. Bohaterka jest rozdarta uczuciowo. Kocha jednocześnie dwóch mężczyzn. Nie mogąc się zdecydować, którego z nich wybrać, nieroztropne decyzje jej to ułatwiają. Najbardziej drażniły mnie podczas czytania infantylne zwroty typu "Płomyczku', "Cukiereczku", "Księżniczko". Zaletą natomiast są cięte riposty, choć jest ich niewiele.

mnulka | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Książka średnia.
Miałam nadzieję na coś troszkę lepszego. Trójkąty zdarzają się często, ale kończą zazwyczaj wyborem konkretnym i z wielkiej miłości. Tu nie mogę oprzeć się wrażeniu, że główna bohaterka została postawiona pod ścianą i zmuszona do takiego wyboru, a nie innego. I te jej ciągłe wahania nastroju i uczuć. W pewnych momentach bardzo ciężko się to czytało - miałam ochotę przewrócić kilka kartek do przodu.
Można przeczytać, ale bez rewelacji.

mania | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Muszę przyznać, że podeszłam do tej książki przez pryzmat pejoratywnych opinii, które tutaj przeczytałam. Przyznaję, że owszem nie jest to literatura "wysokich lotów" no ale każdy kto sięga po książkę z serii "New Adult" nie może się spodziewać nie wiadomo czego. Mi osobiście bardzo przypadły do gustu książki z tej serii, które wpadły mi w ręce. Podobnie było również z "Wybieram Ciebie". Przeczytałam, że to dno i tak dalej a jednak pozytywnie mnie zaskoczyła. Przyjemna lektura, przy której miło spędziłam popołudnie. Jeżeli ktoś ceni ten gatunek młodzieżowej literatury, na pewno doceni również tę pozycję. Polecam.

Mystery | 2017-10-11
Przeczytana: 08 października 2017

Mam bardzo mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki.

Nastolatka dopiero co wyrwana z domu i już się zakochuje w dwóch facetach, oczywiście wielu przystojniaków ją podrywa...Wszyscy skaczą wokół niej jakby była królową...
Nawet dla mnie to jest spora przesada.
Myślę, że normalne nie jest to, że kocha dwóch facetów i bawi się ich uczuciami.

Plus za to, że choć troszkę zainteresowała mnie fabuła, dlatego sięgnę po drugą część.

Minus za płytkość i powierzchowność, a także wyidealizowany świat.

Nic dodać, nic ująć.

Sami zdecydujcie, czy sięgnąć po tą książkę :)

Naprawdę rzadko można natknąć się na aż tak głupią książkę. Fabuła jest niewyobrażalnie wprost płytka, powierzchowna, ale i tak to wszystko przebija główna bohaterka i jej dylematy. Harper co chwila potrafi tylko powtarzać: "O. Mój. Boże. Jaki on seksowny!" I pała ogromną miłością do dwóch facetów jednocześnie, bo jakoś nie potrafi się zdecydować, który z nich jest bardziej seksowny i bardziej ją pociąga... Cały czas jest skupiona wyłącznie na fizyczności, a jej miłość chyba tylko z tego się bierze. Dosłownie na tej samej stronie znajdują się wyznania miłosne skierowane do obydwu. Przestałam ogarniać uczucia Harper już na samym początku, a jej głupota i lekkomyślność, wręcz bezmyślność, pustota - są przerażające. Czytając miałam wrażenie, że mentalność Harper jest na poziomie 10-latki.

W tej książce drażniło mnie wszystko. Ja wcale nie oczekiwałam po niej ambitnego dzieła, ale aż taka głupota mnie zaskoczyła. Książki z modnego ostatnio rodzaju New Adult wcale nie muszą takie być....

MartaKu | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 20 listopada 2014

Potrzebowałam takiej mało skomplikowanej książki. Tematyka całkiem ciekawa, taka ‘nastolatkowa’, problem dwóch facetów i jednej dziewczyny.
Głowna bohaterka mnie denerwowała, jej niezdecydowanie, jej wahania, jej dylematy, jej wielka miłość, a raczej dwie miłości, jej ciężkie relacje z ojcem, itd. Ale wszyscy i tak ją kochają bo jej się nie da nie kochać (czyli takie bla bla bla bla)
Przemiana Chase mało realna. Z fajnego ciacha zrobiły się ciepłe kluchy.
Bliższy mego serca był Brandon. Chciałabym być jego pocieszeniem :D
Najbardziej polubiłam Bree. Szalona, energiczna, żywiołowa dziewczyna, która wie czego chce i robi to co chce.