Jajko z niespodzianką

Okładka książki Jajko z niespodzianką Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Okładka książki Jajko z niespodzianką
Agnieszka Krakowiak-Kondracka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Seria z fasonem literatura piękna
Seria z fasonem
Wydawnictwo Literackie
2014-04-03
2014-04-03
literatura polska kobieta samotne macierzyństwo

Barwy samotnego rodzicielstwa

Książka nieciekawa, tak jak i serial "Na dobre i na złe".

Pisanina o codziennym życiu, która osiada w pamięci na chwilę, żeby potem ulecieć i zrobić miejsce innym, ciekawszym historiom.

Książka nieciekawa, tak jak i serial "Na dobre i na złe".

Strach o wszystko może sparaliżować. W końcu główną bohaterka podejmuje decyzje o operacji córki reki... Niestety wszystko sie wali życie jest okrutne. Czy podejmnie decyzje i zostawi córkę w prestiżowym przedszkolu czy jednak nie

Lekka lektura. Kilka wątków niepokojących, niebezpiecznych które autorka szybko rozwiązuje. Nieco przewidywalna fabuła z wieloma wątkami, z których wszystkie kończą się pozytywnie.

Ada to matka samotnie wychowująca trzyletnią córeczkę Julkę. Codziennie zmaga się z problemami samotnego rodzicielstwa, mając do pomocy swoją mamę. Kiedy Julka zostaje przyjęta do elitarnego przedszkola, Ada zaczyna stopniowo wgłębiać się w świat ludzi bogatych. Dodatkowo na horyzoncie pojawia się nowy szef i "stary" mąż.
Książkę tą zaczęłam czytać z ciekawości, bo nigdy nie czytałam żadnej pozycji tejże autorki. Niestety styl pisania pani Agnieszki nie przemówił do mnie, przynajmniej w tym przypadku. Książka nie należy do pozycji, które potrafią wciągnąć bez reszty.

Książkę tą zaczęłam czytać z ciekawości, bo nigdy...

Pani Agnieszka Krakowiak-Kondracka autorka książki pt. ''Jajko z niespodzianką'' spowodowała, że od pierwszego rozdziału polubiłam główne bohaterki, które nie miały życia łatwego.

Zainteresował mnie los Ady oraz jej córeczki Julki, którą sama wychowała. Jedynie mogła liczyć na pomoc mamy Ireny.

Ada cieszy się z pracy, że pracuje oraz z tego powodu, że jest, niezależna może pomóc córce, aby mogła rozwijać się dalej i poznawać dzieci z różnych środowisk zapisuje ją do prywatnego elitarnego przedszkola.

Ada udowadnia wielu mamom samotnym, że uczciwą pracą, miłością do córki, ma mocny charakter, dba o dobre relacje z mamami dzieci uczęszczających do tego samego przedszkola, co jej córka Julka.

Uczestniczy, wspólnie z córką w życiu przedszkolnym poznając, jak wygląda prawdziwe życie jej rówieśników, o którym właściwie nie miała pojęcia.

Czy pojawienie się Julki zmieni relacje, nastawienie do tego, aby dzieci mogły wrócić do zwykłej normalnej codzienności, gdzie króluje zabawa, a nie ma podziału na role społeczne ze względu na stan posiadania materialnego?

Adam, przyszły szef Ady na początku nie zachowuje się tak, jak powinien, ale za to jest szczery, analityczny, opiekuńczy.

Mama Ady Irena kocha swoją córkę Adę i wnuczkę Julkę dzieli się chętnie swoim doświadczeniem, ale nie ukrywa swoich emocji prawdziwych, jest otwarta.

Ujmujące dla mnie było słownictwo Julki, jej pytania, które robiły wrażenie na Adzie, która wiedziała, jak ma na nie odpowiadać.

Sympatycznie się czyta tak bardzo dobrze skonstruowaną powieść oraz zamieszczone w niej dialogi, które zostały trafnie dopasowane do występujących w nich wszystkich bohaterów.

Dodatkowym elementem jest tutaj piękna zaprojektowana okładka przez Panią Urszulę Gireń oraz odpowiednio dopasowana czcionka, która ułatwia czytanie tej niezwykle napisanej wzruszającej powieści.

Ostrożności nigdy dość, gdy nasze życie potrafi nas zaskakiwać, ale to, co najważniejsze nie należy się nigdy poddawać.

Wydawnictwu Literackiemu dziękuje podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pani Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej pt. ''Jajko z niespodzianką''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Ada cieszy się z pracy, że pracuje oraz z tego powodu, że jest, niezależna...

Jak na babskie czytadło,nadspodziewanie dobrze się czytało. I bez irytacji towarzyszącej mi przy czytaniu innych tego typu książek, tzn. "literatura kobieca", "literatura na obcasach", "literatura w spódnicy", a właściwie należałoby je nazwać "babski chłam". Perełka.

1981

Kolejna bardzo dobra powieść autorki,aż trudno uwierzyć, że to jej debiut. I po raz kolejny autorka ujęła mnie tematyką, lekkim piórem i przystępnym językiem. I tym, że pisze o sprawach nam bliskim. Nie wymyśla niestworzonych historii, tylko pisze o normalnym życiu , o jego kłopotach i radościach.
Jest to historia opowiadająca o dwójce samotnych rodziców, których losy zostają niespodziewanie ze sobą spłatane nie tylko za sprawą swoich dzieci, ale także za sprawą splotu różnych niespodziewanych wydarzeń.
Ada posyła swoją córeczkę do ekskluzywnego przedszkola, bo 3-letnia Julka ma
zrośnięte paluszki ręki i matka ma nadzieję, że w tym miejscu nie będzie uważna za dziwoląga . I ma rację, bo Julka od razu znajduje przyjaciela i obrońce w osobie Michałka, syna Adama, który jak się z czasem dowiadujemy, jest jej nowym szefem. I tak zaczyna się przyjaźń Adama i Ady oraz Julki z Michałkiem. A co z tego wyniknie, gdy nagle pojawia się mąż Ady a przy Adamie bez przerwy kręci się inna kobieta??
Ta książka i wzrusza i bawi. Jest kilka wątków które są ze sobą powiązane, jest dużo wrażeń i emocji.Jest miłość nie tylko do dziecka, życiowe problemy, radości i smutki a nawet odrobina sensacji.
Mieszanka, która powoduje, że książkę czyta się z zainteresowaniem. I mimo że nie jest to jakaś wybitna lektura to warto przeczytać.

Jest to historia opowiadająca o dwójce samotnych rodziców, których losy...

Ada samotnie wychowuje 3-letnią córkę, która ma chorą rączkę. Mąż Ady porzucił je po porodzie i wyjechał w świat. Postanawia zapisać córkę do ekskluzywnego przedszkola i tam w niefortunny sposób poznaje swojego szefa.
Jak potoczą się losy Ady w pracy i czy zazna jeszcze miłości?

Jak potoczą się losy Ady w pracy i czy zazna jeszcze miłości?

Powieściowy debiut scenarzystki serialu "Na dobre i na złe", który w każdą środę przyciąga przed telewizory sześć milionów widzów!

Agnieszka Krakowiak-Kondracka jest mistrzynią snucia obyczajowych opowieści, czego dowiodła niejednokrotnie wyciskając łzy z całej rzeszy telewidzów i wzbudzając uśmiech na ich twarzach. Taka też będzie jej pierwsza powieść - zabawna, miejscami smutna, chwytająca za serca i prawdziwa, jak życie.

Ada ma trzydzieści lat i sama wychowuje 3-letnią córeczkę. To już nie małe obciążenie, a dodać należy, że Julka ma nie w pełni sprawną rączkę, co bywa tematem drwin rówieśników i przysparza samotnej mamie nowych trosk. To jednak dopiero początek opowieści. Na kolejnych jej stronach na naszą bohaterkę czyhają - wszystkowiedząca babcia Irena, dobre przedszkole "stwarzające perspektywy", inni rodzice i eko-rodzice, duże wydatki, finansowe upadki i wzloty, flirty, miłosne spojrzenia, potencjalni narzeczeni i... były mąż.

Czy Ada odnajdzie miłość? Jak Julka zaaklimatyzuje się w "snobistycznym" przedszkolu z perspektywami? Czy razem stworzą szczęśliwą rodzinę?

Całkiem zabawna i urocza choć od 3 strony przewidywalna opowiastka o perypetiach samotnej matki, która posyła córkę do snobistycznego przedszkola. Literatura niezbyt wysokich lotów, w której autorka nie oparła się pokusie taniego happy endu i rozwiązania wszystkich problemów nieco irytującej Ady przez znalezienie, jakżeby inaczej, obrzydliwie bogatego, interesującego, przystojnego i zakochanego w niej faceta. Szczerze? Po notce na okładce spodziewałam się zdecydowanie więcej, ale na weekend może być:)

• 2017
  • Przeczytane 2014