Zostań do rana

Okładka książki Zostań do rana Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Okładka książki Zostań do rana
Agnieszka Krakowiak-Kondracka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Seria z fasonem literatura obyczajowa, romans
Seria z fasonem
Wydawnictwo Literackie
2017-10-26
2017-10-26
literatura polska

"ZOSTAŃ DO RANA" - AGNIESZKA KRAKOWIAK - KONDRACKA

Następna książka autorki, po którą sięgnęłam, porwała mnie jeszcze więcej.
Głowna bohaterka przedstawiona przez P. Kondracką to Baśka. Niby zwykła jakich wiele po rozwodzie kobieta. Zwykle po rozwodzie najpierw budzi się w nas płacząca istota, a potem silna, mocna i zaradna.
I tak też jest z Basią, tyle, że ma ona jedną słabość. Tą słabością są porzucone, bezpańskie i niechciane po przejściach czworonogi, głownie psy. Basia przygarnia je, buduje kojce na dworze i nawet jak są agresywne, po traumie, ona nie poddaje się.
Dotąd dawała sobie świetnie radę, ale jeden niefortunny wypadek przy naprawie dachu w takim kojcu i ...wszystko się pokomplikowało.
Kto jest dobry dla zwierząt, ten jest dobrym człowiekiem. Tak się zazwyczaj mawia, czy i tym razem, to powiedzenie się sprawdzi? Czy Basia w porę dostrzeże i da szansę na cokolwiek i pomoc właściwemu mężczyźnie? Nie jest to książka typu romans, ale budzi w nas wiele ciepłych emocji.
Polecam przeczytać albo przesłuchać książkę, dowiedzieć się co takiego wydarzy się i jak sobie poradzi kobieta, po wypadku z czworonogami, co na to jej mama, która przyjedzie jej pomóc i jak potoczy się walka o przytulisko dla psiaków.
Polecam naprawdę warto sięgać po książki autorki.

OCENA 10/10
49/24 ( 04/04)/ OBYCZAJ 38/24
ilość stron: 262
DATA I wyd: 26.10.2017
czas przewidziany czytania: 4 h 22 min.
Czas słuchania: 06 h 27 min
LEKTORZY: Joanna Domańska
Anastazja
Skończona 16.04.2024 (słuchana)

"ZOSTAŃ DO RANA" - AGNIESZKA KRAKOWIAK - KONDRACKA

Następna książka autorki, po którą sięgnęłam, porwała mnie jeszcze więcej.
I tak też jest z Basią, tyle, że ma ona jedną...

Baśka to młoda kobieta, ma ułożone życie, kochającego męża, mieszka w górach i czego chcieć więcej. Pewnego dnia mąż od niej odchodzi a dla niej ułożony świat się wali. Zostaje bez pracy , bez środków do życia a do tego jeszcze z gromadą bezpańskich psów, które upatrzyły sobie jej dom. Kiedy dochodzi do niej fakt, że była przez męża wykorzystywana i tak naprawdę niedoceniana, postanawia walczyć o siebie, o swój dom i zwierzęta, które pokochała. Kolejny raz nie da się wykorzystać. Ale czy jej się uda? Czy będzie miała tyle siły by powiedzieć "NIE". Do jej domowego schroniska trafia młody, przystojny mężczyzna po trudnej i kryminalnej przeszłości , który pomaga przy obejściu , okazuje się, że ma świetne podejście do psów a szczególnie jednego, bardzo groźnego.
Jak ułożą się ich relacje? Czy zaufają sobie? Czy pomogą sobie nawzajem? Autorka porusza trudne tematy patologie w rodzinie, maltretowanie zwierząt ale mimo tych trudnych tematów jest
to lekka i przyjemna historia, o poszukiwaniu siebie, o drugiej szansie, z dużą dawką optymizmu.

Co by było, gdyby pewnego dnia okazało się, że mężczyzna, dla którego poświęciłaś karierę i przyjaciół, po prostu Cię wykorzystuje? Kobieta, którą kochasz od dzieciństwa, wybrała pieniądze, a nie Ciebie? To właśnie dramaty, z którymi przyszło się zmierzyć dwójce bohaterów fenomenalnej powieści obyczajowej Agnieszki Krakowiak - Kondrackiej „Zostań do rana”.
W zapomnianej przez Boga wsi w górach Świętokrzyskich spotyka się dwójka życiowych rozbitków. Basia jak magnes przyciąga do siebie inne życiowe ofiary, takie jak czworonogi dotkliwie doświadczone przez los. Wspólnie z Kostkiem organizują psom bezpieczną przystań, ale czy będą w stanie stworzyć ją także dla siebie? Oboje dużo przeżyli i to właśnie wydarzenia z przeszłości staną na drodze ich wspólnego szczęścia.
Nie sposób nie polubić głównych bohaterów: Basi i Kostka. Basia to skromna, życzliwa, bardzo zdolna architekt, niepewna swoich możliwości. Mimo przeciwności losu, nie poddaje się i uparcie dąży do wyznaczonych celów. Mężczyzna z kryminalną przeszłością, jest jednak bardzo wrażliwy na potrzeby słabszych, można na nim polegać nawet w trudnych sytuacjach. Marzy o poprawie swojego życia i wejściu na ścieżkę prawa. Urzekła mnie także matka dziewczyny. Niby twarda kobieta, ale o ogromnym sercu i pełna życiowej mądrości. Jej poczucie humoru rozbawiało mnie do łez.
W powieści poruszono wiele trudnych tematów, takich jak przemoc wobec zwierząt. Szczególnie na wsiach zwierzęta muszą żyć w bardzo trudnych warunkach, traktuje się je wręcz bestialsko. Skomplikowane uczucie to kolejny niezwykle intrygujący wątek. Muszę przyznać, że sercowe rozterki bohaterów ściedziłam z ogromnym zainteresowaniem.
Zostań do rana to mądra, ciepła historia, która pokazuje, że wystarczy uwierzyć w siebie i można góry przenosić. Wspaniała powieść z dużą dawką optymizmu. Jako ciekawostkę zdradzę, że autorka to znana scenarzystka seriali, takich jak Samo życie, Niania w wielkim mieście, Na dobre i na złe.

W zapomnianej...

"Zostań do rana" jest to historia słodko - gorzka. Pokazuje jak łatwo jest stracić wszystko co się posiadało, dom, rodzinę, pracę, poczucie bezpieczeństwa. Czasami jest to moment, gdy spadają różowe okulary by odkryć prawdę o swoim życiu. W takiej chwili dobrze mieć kogoś, kto poda pomocną dłoń i pomoże otrząsnąć się z przykrych doświadczeń. Warto też zrobić listę co chcemy zrobić dla siebie, aby poczuć się szczęśliwym. Basia zaczęła zajmować się bezpańskimi psami. Dała im schronienie i starała się nauczyć zwierzęta, że nie każdy człowiek jest okrutny. Nowe zajęcie dało jej niezwykłą motywację do walki o lepsze jutro dla siebie i swoich podopiecznych. Kobieta z każdym dniem przekonywała się ile radości może dać bezwarunkowa psia miłość. Jak psy z wystraszonych i nieufnych zmieniają się w pełne zaufania do człowieka zwierzęta. Nad niektórymi musiała dłużej popracować, ponieważ każdy z podopiecznych miał swój bagaż złych doświadczeń i nie od razu potrafił przekonać się do nowej opiekunki.
W powieści spotkacie się z bohaterami, którzy nie mieli łatwego życia. Niektórzy z nich byli na bakier z prawem, ale chcieli zmienić swoje życie, tak jak Kostek. Mężczyzna z kryminalną przeszłością o gołębim sercu dla zwierząt. Bardzo kontrastowa postać, pod maską twardziela i zabijaki, krył się dobry człowiek, który miał pecha wychowywać się w patologicznej rodzinie.
Poruszony został też problem maltretowania zwierząt, które przez wielu ludzi traktowane są jak zabawki, które można bezkarnie dręczyć by następnie wyrzucić. Serce kraje się czytając takie historie.

To książka o "oswajaniu" siebie, nowej rzeczywistości i drugiego człowieka. O zaufaniu tym, które tracimy w mig i tym, które mozolnie próbujemy zbudować. O sile i próbie jej znalezienia w sobie. I wreszcie o pozorach, za którymi zawsze kryje się druga warstwa. Trzeba tylko chcieć ją odkryć. To mądra opowieść o trudach życia, których nigdy nie należy traktować jako końca wszystkiego.
Najczęściej to dopiero początek.
Książkę przeczytałem w kilka godzin, nie potrafiłem oderwać się od niej. Są tutaj zawarte ważne prawdy życiowe, o których czasami powinniśmy sobie przypominać.

Serdecznie polecam.

Wspaniała powieść o życiowych rozbitkach i miłości do skrzywdzonych zwierzaków, która rozgrywa się w urokliwym zakątku gór świętokrzyskich. Polecam wszystkich, którzy kochają zwierzęta, tematykę "rozpoczynania od nowa" oraz akcję osadzoną gdzieś w głuszy! Mnie to bardzo odpowiada, więc książkę dosłownie pochłonęłam.

Pełna emocji,wzruszeń dostarcza lektura.Wspaniała,piękna książka.

Pełna emocji,wzruszeń dostarcza lektura.Wspaniała,piękna książka.

Bardzo podobała mi się ta książka. Dla mnie jest to najlepsza powieść autorki. Książka pokazuje , że warto uwierzyć w siebie. Wspaniali bohaterowie.
Polecam

Polecam

Przepiękna powieść obyczajowa , która zachwyciła mnie od samego początku. Wspanilłi bohaterowie. Powieść pokazuje , że każdy zasługuję w życiu na miłość jak i na drugą szansę od losu.

Takie tam opowiadanko na wolny wieczór

Takie tam opowiadanko na wolny wieczór

• Przeczytane 2018
  • Ebooki
  • 2017
  • 2017
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Zostań do rana