Nie ma tego złego

Okładka książki Nie ma tego złego Kristan Higgins
Okładka książki Nie ma tego złego
Kristan Higgins Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Blue Heron (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Blue Heron (tom 1)
The Best Man
Prószyński i S-ka
2014-03-18
2014-03-18
2013-02-26
Alina Siewior-Kuś
humor miłość nienawiść rodzina romans

Bardzo dobrze się bawiłam przy tej książce,duża dawka dobrego humoru,napisana przez pisarkę pięknie książka,z każdą stroną porywała mnie,pióro autorki lekkie,cudowne.
Bohaterowie świetni,oczarowana jestem tą książką.
Sympatyczna,ciepła lektura.

Bohaterowie świetni,oczarowana jestem tą książką.
Sympatyczna,ciepła lektura.

Niby słodka komedia romantyczna ale przyjemnie się czyta.

Niby słodka komedia romantyczna ale przyjemnie się czyta.

Bardzo przyjemna w odbiorze historia Faith Holland oraz Levi Cooper. Rozbawi Was momentami, ale także wzruszy. Mamy tutaj także relację trochę hate love dogryzają sobie nieziemsko główni bohaterowie. Bardzo spodobał mi się też wątek całej rodzinki Faith.

Mam tylko jedno zastrzeżenie co do głównej bohaterki irytowało mnie to, że Faith nie mogła przeboleć tego że jej były chłopak z liceum okazał się gejem.

Moim zdaniem idealna na długie zimowe wieczory :)

"Nie ma tego złego" to książka, którą poleciła mi przesympatyczna osoba na Instagramie. Usłyszałam, że zdecydowanie bardzo mi się spodoba, więc ufając intuicji, powieść zamówiłam i zabrałam się do czytania w trakcie powrotu z wakacji.

Dzieło to jest ciekawą odskocznią. Na początku mamy tło sytuacyjne - winnice, winobranie, rodzinny interes. Bajkowy wystrój, trochę szczegółów, jednakże nie tyle by nas znudzić. Chwilę później dowiadujemy się (w ciekawie zbudowanych retrospekcjach co któryś rozdział),że główna bohaterka zakochana w swoim chłopaku i stojąc przed ołtarzem, o mały włos nie popełniła błędu życia, ponieważ, jej przyszły niedoszły mąż okazuje się być gejem.
Oczywiście uświadomić musiał ją w tym jego najlepszy przyjaciel - przez połowę książki jej główny "wróg".

Jak to w tego typu książkach, między bohaterami dochodzi do starć, spotkań, kłótni a nawet seksu. I coś co spodobało mi się w tej powieści: żadne z nich nie było idealne. Cechy charakteru, które denerwowały czytelnika, zachowania godne momentami przedszkolaka, tak bardzo prawdziwe i realne, że odnosiło się wrażenie, że mamy do czynienia z naszymi własnymi znajomymi. Ponadto problem komunikacyjny między ludźmi - tutaj był tylko jednym z nierówności ich wspólnej wyboistej drogi, a nie głównym powodem kulminacji akcji. Ogromny plus za to!

Książka bawi, wzrusza, uspokaja i napawa nadzieją. Momentami jest zbyt naiwna, kiedy indziej urocza i zabawna. Bardzo cieszę się że udało mi się ją przeczytać!
Liczę że będziecie dawać mi znać odnośnie książek, które Waszym zdaniem mógłby mi się spodobać.

7/10. Polecam tym, którzy lubią dobre zakończenia. Dla tych, którzy tracą wiarę w miłość. Dla tych, którzy wierzą, ale czasem potrzebują sobie przypomnieć.

Miłość istnieje i ostatecznie… zawsze nas znajdzie! :)

Ta książka jest cudowna. Wciągnęłam się na tyle, aby czytać po nocach przy maleńkiej lampce. Kolejne rozdziały były niczym z podekscytowaniem wyczekiwane odcinki ulubionego serialu. Im więcej czytasz, tym więcej i szybciej chcesz wiedzieć co dalej. Zdecydowanie polecam.

Fajna ksiazka :)

Fajna ksiazka :)

Lekka i przyjemna historia. Idealna, na wieczory z kubkiem pysznej herbaty.

Lekka i przyjemna historia. Idealna, na wieczory z kubkiem pysznej herbaty.

1960

Potrzebowałam lekkiego romansu, okładka wyglądała dobrze, więc się już nawet nie głowiłam, by przeczytać opis z tyłu. I w sumie na dobre mi to wyszło, bo zupełnie nie spodziewałam się, co otrzymam. A długo by wymieniać.

Przede wszystkim świetne postaci – może są czasem niedorobione i jednowymiarowe – parę tak wypada, ale gromadka bohaterów jest tak rozbudowana, że w sumie nie ma, co się dziwić. Dwie główne – wypadają naprawdę dobrze. Może Ona dostaje nieco lepiej rozbudowany background i lepszą rozbudowane motywacje psychiczne, ale w Jego przypadku można te braki jeszcze jakoś wytłumaczyć (tak bardzo wyrzucił to do swojego wnętrza, że zamknął to nawet przed sobą). No i nie mówiąc o tym, że lepiej czasem, by pisarze nie pisali o PTSD, jeśli się na tym nie znają, bo może wyjść karykaturalnie (a tak obserwując część Jego zachowań, czytelnicy otrzymają ładne podłoże pod wątek romansowy).

Do tego fantastycznie zostały zarysowane relacje między nimi. Fakt, że były jest nadal w ich życiu obecny i jest lubiany, a relacje z byłą narzeczoną są więcej niż dobre, a jednocześnie jest najlepszym przyjacielem obecnego potencjonalnego amanta, rzeczywiście nieco komplikuje sytuację. Ale to wszystko jest tak ograne, że żadna z postaci nie zostaje okrzyknięta Tym Złym (pomijając całkiem rozsądne momenty, gdy w danej sytuacji się na siebie wściekają),żadna nie zostaje pokrzywdzona, ich winą jest po prostu to, że źle ocenili sytuację, że są ofiarami złych okoliczności. Nawet pojawiająca się w pewnym momencie Nora nie jest Tą Złą – jej spojrzenie na całą sytuację jest po prostu inne, nie była świadkiem pewnych wydarzeń, a gdy rozumie, co się tak naprawdę dzieje i kto jest ważny, wycofuje się bez tworzenia dodatkowej dramy.

I jeszcze rodzina Hollandów – owszem, to takie miłe, zabawne przerywniki, pogłębiają charaktery głównej pary – ale jako same są materiałem na osobne historie (nie sprawdzałam, ale nie zdziwiłabym się, gdyby pozostali członkowie rodu Hollandów dostali własne historie – a przynajmniej dwójka czy trójka z nich). Mają silny wpływ na losy naszego teoretycznego trójkąta, ale poza posuwaniem czasami wątku romansowego do przodu, są też własnymi postaciami, których historie idą w backgroundzie, niezależnie od fabuły głównej (i pozostawiają czytelnika z mnóstwem pytań – idę sprawdzić, czy aby na pewno nie dostanę kolejnej opowieści rozgrywającą się w tym małym miasteczku, gdzie wszystko kręci się wokół winnicy).

Uwielbiam tą książkę i czesto do niej wracam. A Levi to zaraz po Roarku z IN Death moja ulubiona postac męska. Niby twardy szeryf , który zawsze z lekka pogarda spoglada na Faith i nigdy jej nie lubil , choc to tylko wersja Faith. Czlowiek , ktory doprowadził do tego by twoj przyszły małżonek przed ślubem ujawnił ze jest gejem i rzucił cie na oczach calego miasteczka. Malo?

Czlowiek , ktory wstaje w nocy i piecze czekoladowe ciasteczka bo drecza go koszmary, ktos kto irytuje cie najbardziej na swiecie ale zapewnia ci seks jakiego twoj narzeczony gej nigdy nie widzial. No i on mruk , sluzbista i najbardziej goracy okaz mezczyzny jakiego widzialas , jest zazdrosny o swojego przyjaciela geja , bo mysli ze ty nadal go kochasz....ale ty już kochasz kogoś innego.

Pełna ciepła i humoru powieść.Idealna na zimowy wieczór.Polecam:)

Pełna ciepła i humoru powieść.Idealna na zimowy wieczór.Polecam:)

• 2015
  • Romans

Dodaj cytat z książki Nie ma tego złego