Zaczekaj na mnie

Okładka książki Zaczekaj na mnie J. Lynn
Okładka książki Zaczekaj na mnie
J. Lynn Wydawnictwo: Amber Cykl: Zaczekaj na mnie (Jennifer L. Armentrout) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zaczekaj na mnie (Jennifer L. Armentrout) (tom 1)
Wait for you
Amber
2014-03-04
2014-03-04
Barbara Kowalska
miłość seks strach gwałt ucieczka przeszłość literatura amerykańska Young Adult Barbara Kowalska

Podobała mi się ta książka, pomimo że nie jest do końca taka cukierkowa. Porusza trudne tematy, z którymi moim zdaniem, autorka dobrze sobie poradziła. Główna bohaterka jest bardzo autentyczna w swoich zachowaniach wynikających z traumy z przeszłości. Relacja między głównymi bohaterami od początku mnie chwyciła za serce, według mnie przyjaźń zawsze jest świetną bazą do budowania relacji i tak było w tym przypadku. Jest to dobra książka opowiadająca o traumach, przełamywaniu barier i strachu oraz budowaniu zaufania na nowo.

Jest ok.

Jest ok.

Piękna historia, która daje nadzieję. Pokazuje że pomimo traumy można nauczyć się cieszyć się życiem i odnaleźć nadzieję. Autorka bardzo trafnie opisuje zachowania osoby,która była ofiarą gwaltu

Czy czytanie trzeba zacząć zawsze od pierwszej części?
Może i się powinno, ale w tym przypadku nie trzeba.

Już wcześniej poznałam tę historię z perspektywy Camerona i bardzo mi się spodobała, dlatego postanowiłam wrócić do pierwszej części i poznać ją z punktu widzenia Avery.

Avery to nastolatka, która postanowiła opuścić swoje rodzinne miasto, jakim jest Teksas. Wraz z nim zostawić swoje całe życie, znajomych i rodzinę. Swoje studia zacznie z dala od swojego poprzedniego życia.
Jednak już pierwszego dnia, będąc spóźniona na zajęcia wpada na uczelni na najprzystojniejszego mężczyznę, Camerona. To spotkanie nie przejdzie obojętnie obok nich.
Chłopak będzie spróbował wszystkiego, aby poznać dziewczynę i zaprosić ją na randkę. Jednak jej upartość na to nie pozwoli.
A może to nie chodzi tylko o to, że jest uparta?
Może nie ma zamiaru randkować z ŻADNYM facetem?

Oboje głównych bohaterów ma swoje tajemnice, które najchętniej by zakopały gdzieś głęboko i o nich zapomniały. Tylko czy można zapomnieć o sytuacjach, które odmieniły życie…
To wzruszająca historia, którą warto poznać.
Znajdziemy tutaj wiele wątków, między innymi od przyjaźni do miłości, powolnie rozwijająca się historia, traumy z przeszłości czy studenckie życie. Dla mnie był to naprawdę miły powrót i chociaż już znałam tę historię, pewnie rzeczy jeszcze mnie zaskoczyły.

Miło spędziłam z tą historią czas, także polecam!

Czy czytanie trzeba zacząć zawsze od pierwszej części?
Może i się powinno, ale w tym przypadku nie trzeba.

"Zawsze była ze mną tylko cisza. Przyzwyczaiłam się, że należy trzymać język za zębami i udawać, że nic się nie stało. No i proszę, świetnie się skończyło"

"- Dziękuję ci.
Szelmowsko się do mnie uśmiechnął.
- Za co?
- Za to, że na mnie zaczekałeś."

"Zaczekaj na mnie" to odrobinę schematyczna, bardzo przewidywalna, ale też naładowana emocjami powieść o bohaterce, która wchodząc w dorosłość dźwiga na swoich barkach bardzo bolesne brzemię doznanej w przeszłości krzywdy. Jennifer Armentrout stopniowo wprowadza czytelników w jej pełnej ostrożności i wycofania świat pokazując jak jedno spotkanie całkowicie zmienia jego bieg. Wykreowana przez nią Avery nie jest bohaterką doskonałą, popełnia błędy, podejmuje pochopne decyzje, nie zawsze zachowuje się dojrzale, jednak kolejno odsłaniane fakty z jej przeszłości naprawdę dobrze tłumaczą jej postępowanie. Cameron natomiast choć na pierwszy rzut oka wydaje się nawet zbyt idealny, cierpliwy, czuły, zabawny i przystojny, skrywa sekrety, które tworzą na jego wizerunku wyraźną skazę jednocześnie wywołując w czytelniku ogromną dozę zrozumienia wobec jego przeszłości. Jego relacja z Avery to bardzo ostrożne pokonywanie kolejnych etapów od uczelnianych znajomych, sąsiadów, przyjaciół do związku, w którym wciąż brakowało zaufania. Autorka pokazała ich historią jak triunfo jest się przełamać, otworzyć tak w stu procentach, wyrzucić z siebie swoje lęki, obawy, by móc się przekonać, że nasz obraz w oczach drugiej osoby daleki jest od naszych wyobrażeń. To książka jednocześnie przyjemna i smutna, choć momentów zabawnych, podnoszących na duchu, czy też namiętnych i zmysłowych było w niej naprawdę sporo. Całość napisana jest lekko i przedstawiona jest z perspektywy głównej bohaterki, która przeszła naprawdę zauważalną przemianę i wreszcie zaczęła żyć i życiem się cieszyć, a nie tylko skupiać uwagę na przetrwaniu. Ze swojej strony polecam

"- Dziękuję ci.
Szelmowsko się do mnie uśmiechnął.
- Za co?
- Za to, że na mnie zaczekałeś."

Do tej pory czytałam książki autorki z gatunku fantastyki, to pierwsza pozycja obyczajowa i przepadłam. Uwielbiam sposób pisania autorki, sprawia, że mam dreszcze na skórze, dla jej książek zarywam noce. Tak było też w tym przypadku.

Avery pierwszego dnia studiów z impetem wpada na Cama, najprzystojniejszego chłopaka w całej uczelni. Jego oszałamiający uśmiech wzbudza w niej sprzeczne uczucia. Bolesna trauma nie pozwala jej jednak cieszyć się z codziennych miłych zdarzeń i ukrywa się przed światem. Ich przypadkowe spotkania stają się coraz częstsze, a upór chłopaka jest godzin podziwu. Relacja Avery i Cama jest taka cudowna.

Mogłabym się zakochać w takim mężczyźnie. Pomimo świadomości swojego uroku i wrażenia jakie robi na kobietach, pozostaje niesamowicie dobrym człowiekiem. Ciepłym i współczującym. Ich flirt pobudza wyobraźnię, jest niezwykle gorący i jednocześnie bardzo ostrożny i pełen obaw.

Rodzące się między nimi uczucie jest płoche i ulotne, ale wzmacnia się z każdym kolejnym dobrym gestem Cama. Chłopak marzenie.

Żeby nie było tak uroczo, oboje mają traumy i przeżycia do przepracowania. Szczególnie Avery, która przeżyła najgorsze dla kobiety doświadczenie. Odrzucenie rodziny i wyparcie sprawia, że nie radzi sobie z rzeczywistością.
Tylko wiara w rodzące się uczucie,pogodzenie się z przeszłością i zaufanie do osoby, która ją kocha może to zmienić.

To niezwykła historia i szybciutko sięgam po kolejną część.

Nowe życie, nowa ja.
Czasami się udaje, jednak nie w tym przypadku.
Przynajmniej nie od razu.

Avery zaczęła nowy rozdział w swoim życiu - studia.
Zostawiła za sobą wszystko co tylko mogła - rodzinę, dom, stare znajomości, stan w którym do tej pory żyła.
Wydawać by się mogło, że to wystarczy.
No jednak nie.
Prawdziwy początek nowego życia zaczął się w pierwszy dzień studenckiego roku, jak spóźniona na zajęcia z astronomii niemalże stratowała chłopaka który również na nie zmierzał. W tamtym momencie nie miała o tym najmniejszego pojęcia, jak i o tym, że w żadnym razie nie jest przygotowana na to, co się właśnie zaczęło...

"Zaczekaj na mnie" czytałam już parokrotnie, pierwszy raz jak zdecydowanie bliżej było mi dwudziestki jak trzydziestki. Zawsze z przyjemnością wracałam do książki, bo jest ona lekka, pomimo trudnego tematu z którym zmaga się główna bohaterka.
Jednak wraz z upływem czasu również zaczyna się zwracać uwagę na rzeczy, które wcześniej nie kuły w oczy.
O przewidywalności przebiegu zdarzeń nie ma co wspominać, bo w młodzieżówkach wszystko dzieje się na jedno kopyto, pomijając ewentualne dobudowanie czegoś pomiędzy początkiem, a końcem.
Tym razem jednak mocno w oczy kuło mnie to, że wszyscy bohaterowie którzy w tym tomie pojawili się łącznie więcej jak na jednej stronie zachowywali się nie jak pełnoletnie osoby tuż przed dwudziestką, tylko bardziej jak piętnastolatkowie którzy dopiero co zaczęli liceum. Dość powierzchowne rozmowy, dość powierzchowne zachowania, tok rozumowania i to w jaki sposób myśli Avery tym razem niestety rzucało mi się w oczy ( ;) ),jednak nie na tyle, żeby nie dało się czytać.

Uważam, że dla osób przed dwudziestym piątym rokiem życia książka będzie bardzo przyjemną rozrywką na wieczory pod kocykiem, ale ja niestety przez to, że przemaglowałam ją z pięć razy, zaczyna coraz więcej rzeczy rzucać mi się w oczy i nie wiem, czy będę miała chęć do niej wrócić jak będę miała do wyboru coś innego, coś co będzie mnie interesowało.

Jest to dobra książka, fajnie i przyjemnie napisana. Myślałam żeby dać pięć gwiazdek, ale ze względu na to ile razy już ją przeczytałam daję jednak sześć. To, że do niej wracałam znaczy, że ją polubiłam, a książki które oceniałam do tej pory na pięć i w dół nie są książkami, do których chciałabym wrócić.
A do tej wracałam ; )

Nowe życie, nowa ja.
Czasami się udaje, jednak nie w tym przypadku.
Przynajmniej nie od razu.

Avery zaczęła nowy rozdział w swoim życiu - studia.
Wydawać by się mogło, że to wystarczy.
No jednak nie.
Prawdziwy początek nowego życia zaczął się w pierwszy dzień...

Dziś przychodzę do Was z krótką opinią na temat "Zaczekaj na mnie" Jennifer L. Armentrout. Książka jest reedycją, ponieważ pierwsze wydanie wyszło pod pseudonimem Armentrout. Troszkę się obawiałam tej książki, jednak zupełnie niepotrzebnie.

Avery postanowiła zacząć od nowa. Przeprowadziła się daleko od domu, zaczyna studia, ma nadzieję na świeże znajomości. Chce odciąć się od przeszłości. I na pewno chce się trzymać z dala od facetów. Do czasu gdy wpada na Camerona.. I to dosłownie! Od tej chwili nic nie jest takie samo. Ale to wszystko wyjdzie jej tylko na dobre.

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i trzymała tak do końca. Bardzo polubiłam główną bohaterkę mimo, że czasami troszkę mnie denerwowała. Za to Cameron.. Zakochałam się w nim od pierwszej wzmianki o nim w książce. Był może troszkę zbyt idealny, ale pomarzyć można, że tacy faceci jednak istnieją. Autorka poruszyła tutaj kilka ważnych kwestii. Co dodaje książce troszkę powagi. Jednak dla mnie ona nadal pozostała lekka i zabawna. I nie znajdziecie w sumie tutaj nic nowego, ot literatura młodzieżowa między innymi o miłości, pełna emocji. Ale doświadczenie autorki robi swoje. Ta historia nie jest przerysowana w żadnym momencie. I mimo ciężkiego tematu nadal jest przyjemna i łatwa w odbiorze. Choć wolę pisarkę w wersji fantastycznej tutaj też dała radę. A mnie pozostało Wam tylko tę książkę polecić.

Fabuła lekka, czyta się dość szybko. Bardzo w stylu książek Hoover. Jednak brakuje "tego czegoś" dzięki czemu książka zapadałaby w pamięć.
Avery wyprowadza się na studia bardzo dalego od rodzinnego domu. Ucieka przez tragiczną przeszłością. Ucieka przez ostracyzmem społecznym, którego doświadczyła w swoim otoczeniu. Już pierwszego dnia natrafia na miejscowego playboya. Jakie typowe. Po drodze wyjaśnia się co jej się przydarzyło.

Dla Avery, bohaterki "Zaczekaj na mnie" nastoletnie lata były zdecydowanie bolesne. Jednak w próbie odcięcia się od przeszłości pomaga jej wyjazd na studia. Dość daleko od domu stara się zapomnieć, o wydarzeniach sprzed kilku lat. Choć pełna strachu i wątpliwości nieśmiało zaczyna wychodzić ze swojej skorupy. Największe pęknięcia powoduje jednak zderzenie z Cameronem, jednym z najprzystojniejszych chłopaków na kampusie.
Jedno zderzenie, a zmienia wszystko. Zamknięta i zdystansowana Avery powoli otwiera się przed Camem. Chłopak niestrudzenie próbuje zachęcić ją do otworzenia się na świat i ludzi.
Historia o studentach kryje w sobie wiele problemów. Próba odebrania sobie życia, napaść na tle s*ksualnym, radzenie sobie z agresją.
Książka pełna problemów, a przy tym naprawdę ciekawie napisana. Choć Jennifer L. Armentrout kojarzy mi się przede wszystkim z fantastyką to z innym gatunkiem także bardzo dobrze sobie poradziła.
Choć zdarzało się, że Avery bardzo mnie irytowała swoim zachowaniem to koniec końców nawet ją polubiłam.
Jestem bardzo ciekawa "Zaufaj mi", gdzie ta historia ukazana jest oczami Camerona 😁

• New Adult
  • Romans