Wait For You

Cykl: Zaczekaj na mnie (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
angielski
bookworm_babe

Some things are worth waiting for… Traveling thousands of miles from home to enter college is the only way nineteen-year-old Avery Morgansten can escape what happened at the Halloween party five years ago—an event that forever changed her life. All she needs to do is make it to her classes on time, make sure the bracelet on her left wrist stays in place, not draw any attention to herself, and...

Some things are worth waiting for…

Traveling thousands of miles from home to enter college is the only way nineteen-year-old Avery Morgansten can escape what happened at the Halloween party five years ago—an event that forever changed her life. All she needs to do is make it to her classes on time, make sure the bracelet on her left wrist stays in place, not draw any attention to herself, and maybe—please God—make a few friends, because surely that would be a nice change of pace. The one thing she didn’t need and never planned on was capturing the attention of the one guy who could shatter the precarious future she’s building for herself.

Some things are worth experiencing…

Cameron Hamilton is six feet and three inches of swoon-worthy hotness, complete with a pair of striking blue eyes and a remarkable ability to make her want things she believed were irrevocably stolen from her. She knows she needs to stay away from him, but Cam is freaking everywhere, with his charm, his witty banter, and that damn dimple that’s just so… so lickable. Getting involved with him is dangerous, but when ignoring the simmering tension that sparks whenever they are around each other becomes impossible, he brings out a side of her she never knew existed.

Some things should never be kept quiet…

But when Avery starts receiving threatening emails and phone calls forcing her to face a past she wants silenced, she’s has no other choice but to acknowledge that someone is refusing to allow her to let go of that night when everything changed. When the devastating truth comes out, will she resurface this time with one less scar? And can Cam be there to help her or will he be dragged down with her?

And some things are worth fighting for…

źródło opisu: http://www.harpercollins.com/books/Wait-You-J-Lynn/?isbn=9780062294777

źródło okładki: http://www.harpercollins.com/books/Wait-You-J-Lynn/?isbn=9780062294777

Magdalena T | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

Od razu muszę zaznaczyć, że przygodę z tą książką chciałabym przeżyć jeszcze raz. Jest zabawna i wzruszająca. Nie raz uśmiech rysował się na mojej twarzy, gdy czytałam monolog jaki prowadziła sama ze sobą Avery. Zresztą dialogi w tej książce są naprawdę rewelacyjne. Są lekkie, pełne humoru, pełne emocji są realne i swobodne. A to duży plus, gdyż historia wciąga i bawi od samego początku, dosłownie od pierwszych zdań.Czy to jest współczesna romantyczna „bajka dla dorosłych” jak informuje nas na okładce Aleksandra Szwed?
Tak! Zdecydowanie jest to historia bajkowa. Bajka z elementami bólu, nadziei i erotyzmu. Znajdziemy tutaj nie jedną scenę, która przyspieszy bicie naszego serca, która pobudzi fantazje, która wciągnie jeszcze bardziej. Cała fabuła jednak jest oparta na niemiłych przeżyciach głównej bohaterki. Tutaj będziemy mogli zaobserwować jak to zdarzenie działa na jej psychikę i jak przechodzi ona coś na kształt metamorfozy. A to wszystko dzięki wsparciu grupki przyjaciół....

Ranech | 2014-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna pozycja z gatunku New Adult, i kolejny strzał w dziesiątkę,
bardzo poruszająca historia dwojga młodych ludzi.

Aveny Morgansten ucieka na studia na drugi koniec kraju, po to, żeby zapomnieć o drastycznych przeżyciach, które spotkały ją w rodzinnym mieście. Jako 14-latka została zgwałcona, odrzucona przez rodziców i zmuszona do milczenia. Poznaje Cama, niesamowicie przystojnego i miłego studenta, który bardzo powoli i z wielką cierpliwością zdobywa jej przyjaźń, a później serce. WSPANIAŁA!!!

Seria "Wait For You":
7. Fire in You

Modliszeg | 2015-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 grudnia 2015

"Ktokolwiek powiedział, że od przeszłości nie da się uciec, wiedział, co mówi."

Dziewiętnastoletnia Avery Morgansten uciekając od przeszłości, rozpoczyna naukę w college'u, z dala od miasta rodzinnego. Poznaje Camerona oraz zdobywa przyjaciół, którzy odmieniają jej dotychczasowe życie. Mimo wszystko lęki młodości wracają wraz z anonimowymi telefonami oraz pogróżkami.

Kompletnie się zawiodłam na owej książce. Czytając zapowiedź, zwróciłam uwagę na zwrot "najpopularniejsza powieść", który zdecydowanie mnie zmylił. Oczekiwałam mocnej historii o trudnym temacie, wielkich emocjach i niezapomnianych wrażeniach wiążących się z traumą bohaterki. Przeczytałam natomiast przeciętny umilacz czasu. Powieść jest dla mnie nijaka, nudna i nieprzemyślana. Każdy interesujący wątek tłumiony jest w zarodku. Autorka nie zaangażowała się w temat przewodni. Irytował mnie ciągły brak akcji i zbyt duży nacisk na temat seksu. Twórczość autorki na tle tego, co przeczytałam jest dla mnie bez wyrazu....

katala | 2018-09-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Miała być drobna przerwa, taka na godzinę, no może dwie. Przerwa w świecie książek kryminalnych. I w sumie tylko sobie mogę zarzucić, że chyba jednak powinnam pamiętać, że YA to nie „lekko, łatwo i przyjemnie”, a więc niekoniecznie dobrym sposobem na odreagowywanie po gwałtach, jest czytanie o następnych.
Ale, ale.
Chyba po raz pierwszy tak mnie to teraz tknęło. Może po przeczytaniu tych kilku/kilkunastu YA nie jestem od nich specjalistką, ale w tych które przeczytałam, jest pewna reguła. I nie chodzi o poranionych młodych, bo takie jest założenie, a o podstawach się nie dyskutuje. Mnie te książki dobrze robią. Oprócz nieszczęścia przeszłości czy dnia codziennego niosą ze sobą mocny ładunek emocjonalny. Mega pozytywny. Taki, że choć ciemno wokół, chce się żyć. Jakkolwiek dziwne wydawać by się mogło, aby komuś tak dorosłemu podobały się opowieści o tak niedorosłych. A tak jest. Może właśnie ta siła młodych, jest dla mnie tak ważna. Tak motywująca. Siła ich przeżyć, i mądrości jaka z...

Pati | 2014-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2014

Cieszy mnie to, że nie było to zwykłe romansidło, a wmieszano również tajemnicę gwałtu i pogróżki, taka tematyka jak najbardziej mi odpowiada! Odczuwałam emocje razem z główną bohaterką, co zdarza mi się nie często. Pierwszy raz miałam okazję zetknąć się z gatunkiem New Adult i jestem pozytywnie nastawiona do dalszych części. Z miłą chęcią przeczytam tę oto książkę z punktu widzenia Cama.
Jak najbardziej polecam.

Martoonia | 2014-03-29
Przeczytana: 27 marca 2014

Dziesięciu gwiazdek może nie dam, ale dziewięć będzie w pełni zasłużone. Pierwsza książka z serii New Adult jaka wpadła mi w ręce i - cóż tu dużo rzec - mam ochotę na więcej :) Mimo, że swoje "naście" lat mam już za sobą, to historia dwojga nader dojrzałych jak na swój wiek nastolatków bardzo mi się spodobała. Nie jest to płytka historia o niczym, opowiastka o banalnej miłości. Jest to historia pokazująca, że czasem warto czekać na miłość, szczęście, lepszą przyszłość. Ona i on - mają swoje tajemnice, które nie pozwalają im zbytnio się odsłonić, aby nie doznać porażki. Cienie przeszłości mają swój wpływ na teraźniejszość, a jeśli nie uda się ich pokonać mogą zaprzepaścić przyszłość. Historia o dokonywaniu wyborów, pokonywaniu własnych słabości, ale też determinacji i dążeniu ku lepszemu. I przede wszystkim o pięknej miłości :) Mnie książka wciągnęła, śmieszne dialogi i sytuacje, bardzo fajnie wykreowani nie tylko główni bohaterowie. Warta przeczytania

lulamae | 2014-03-31
Przeczytana: 24 marca 2014

Wśród morza książek tego gatunku trafia się jak zwykle na lepsze i gorsze.
"Zaczekaj na mnie" ("Wait for You") autorstwa J. Lynn zdecydowanie zaliczam do grona tych lepszych.
Historia wspaniała i obarczona bardzo dużym ładunkiem emocjonalnym.
Nasi bohaterowie Avery i Cam pomimo młodego wieku zmagają się z poważnymi demonami przeszłości.
Przypadkowe zderzenie tej dwójki postawi ich przed prawdziwą próbą - pytanie czy w imię uczucia będą potrafili stawić czoła przeciwnościom losu i własnym lękom.
Poruszająca, ciepła, przyjemna - zostawiająca coś po sobie.
Dobrze wykreowane postacie - zarówno główne jak i poboczne.
Zdecydowanie polecam!

KatiaBlue | 2014-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

No na prawdę, nie wiem co się ze mną stało, że "Zaczekaj na mnie" aż tak mi się spodobało (rym niezamierzony). Uwierzcie lub nie, ale wielokrotnie próbowałam odłożyć lekturę na kolejny dzień, żeby dłużej się nią cieszyć, ale nie mogłam. Przewracałam się w łóżku z boku na bok niezasycona historią Avery i Camerona... Książka należy do gatunku New Adult, co jest dla mnie raczej nowością, gdyż chyba nie próbowałam narazie powieści tego typu. Ale książka J. Lynn podobała mi się niezwykle, więc przypuszczam, że New Adult pozostanie ze mną na dłużej, właściwie mam pewność, że zostanie.

Avery jest dziewczyną pokrzywdzoną przez los, zranioną, niezrozumianą i poniżoną. Wyjeżdża z rodzinnego Teksasu do Wirginii Zachodniej na studia. Prawda jest taka, że mogłaby uczyć się bliżej domu, ale ten wybór jest dla niej ucieczką przed przeszłością, przed rodziną, przed oskarżycielskimi spojrzeniami znajomych, przed Blainem. Już pierwszego dnia zajęć spóźnia się na astronomię i wpada na chłopaka o...

| 2014-10-20

379 stron- jeden wieczór pełen napięcia i wypieków na policzkach... Ekspresowe tempo, nieprawdaż?!
Avery i Cam, Cam i Avery... Ludzie! Od samego początku wiedziałam, że oni do siebie pasują!
Jedna z lepszych NA!
Polecam ;) A sama biorę się za kolejną część ^^

asia20100 | 2013-07-18
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk

Książka wciąga już od pierwszych stron. Fajna historia napisana z humorem, często się przy niej uśmiechałam :)Bohaterowie są rewelacyjni, wzbudzili moją wielką sympatię a dialogi między nimi są fantastyczne- zabawne z nutką arogancji i ironii :) Pomimo, że każde z nich zmaga się z ciężką przeszłością starają się żyć normalnie… ale przeszłość tak łatwo nie daje o sobie zapomnieć. Zdecydowanie polecam! :)