Kot, którego nurtował strumień

Cykl: Kot, który... (tom 24) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Went Up the Creek
kot, kryminał

Pełnia lata w Moose Country. Qwilleran zostaje poproszony o wyjaśnienie przyczyny mrocznej atmosfery panującej w pensjonacie Nutcracker . Dziennikarz jak zwykle nie potrafi oprzeć się pokusie rozwiązania nawet tak niepoważnej jego zdaniem zagadki. Do tego dochodzi perspektywa spędzenia urlopu w malowniczo położonym miejscu oraz chęć sprawdzenia umiejętności nowego szefa kuchni. Jednakże te z założenia beztroskie wakacje wkrótce się skończą, kiedy on i jego koci towarzysz natrafią na płynące strumieniem zwłoki. W tym tomie Qwillwran, jak to ma w zwyczaju, zada mnóstwo pytać, spotka ciekawych ludzi, rozwiąże cudze problemy, zabawi się w detektywa.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

milva | 2014-09-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Qwilleran, felietonista i persona znana nie tylko ze swoich wspaniałych wąsów, ale również z ciętej pióra w Moose County i okolicach, zostaje poproszony przez swoją przyjaciółkę, Lori Bambę, o wytłumaczenie niepokojąco mrocznej atmosfery panującej w hotelu Nutcracker, który jest przez nią i jej męża, Nicka, prowadzony. Jako, że Qwill został akurat w tym czasie „słomianym wdowcem” (jego Polly wybrała się razem z siostrą na zwiedzanie muzeów Wschodniego Wybrzeża) chętnie przystał na propozycję spędzenia dwóch tygodni w hotelu. Dodatkowym atutem krótkich wakacji w Black Creek jest przepiękne położenie hotelu, jak i smaczna kuchnia prowadzona przez nowego szefa. No i dziennikarz poczuł, że może być to świetna okazja do znalezienia kilku ciekawych tematów na felietony do rubryki „Piórkiem Qwilla” w „Moose County coś tam”.

Pięknie urządzony apartament w hotelu nie przypadł jednak do gustu podopiecznym felietonisty – dwóm syjamczykom – Kao K’o-Kungowi, zwanemu Koko, i Yum Yum, które...

jabajbaj | 2015-07-25
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 25 lipca 2015

Jak zwykle lekkie (a przy tym nie ogłupiające), przyjemne, napisane ładnym językiem. Kolejna historia z życia małomiasteczkowej społeczności, charyzmatycznego dziennikarza i jego dwóch uroczych kociaków - naprawdę nie wymagam od tego niczego więcej.
Natomiast z cyklu "myśl na tę część" przyszła mi następująca refleksja do głowy: bardzo podoba mi się, że bohaterowie tego cyklu tak chętnie sięgają po dobra tzw. kultury wysokiej. I nawet nie chodzi tylko o to, że w opisywanej tu społeczności spory nacisk położony jest na promowanie różnych form działalności lokalnej, ale też o sam fakt, że bohaterowie często sięgają po klasykę literatury światowej, czy też słuchają muzyki klasycznej. Może i jest to wyidealizowany obraz, ale i tak miło widzieć, że u autorki takie wartości nie wyszły z mody^^

Kasia | 2015-05-08
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia kryminalna: 2 morderstwa, 1 samobójstwo, 1 atak serca. Do tego dziennikarz detektyw, a może bardziej pomocnik detektywa kota.
Lekko napisany, do szybkiego czytania kryminał.
Do tego ciekawa zdanie "z pieniędzmi jest jak z gnojem - nie ma z niego pożytku, dopóki nie rozrzuci się go wokół".

Marcin | 2016-08-14
Na półkach: 2016, Przeczytane