Zmęczenie materiału

Wydawnictwo: Muza
8373192336

Autor przedstawia świat po wielkiej wojnie nuklearnej. Opowieść skupia się na kilku decysujących dniach z dziejów Kennedy Polis, niegdyś samowystarczalnej metropolii w Stanach Zjednoczonych, dziś dogorywającego reliktu dawnych czasów, całkowicie odizolowanego od zewnętrznego świata. Gdy w Kennedy pojawia się wysłannik Stanów Ponownie Zjednoczonych, miastem wstrząsa fala zabójstw politycznych i kradzieży danych. Zagadkę ma rozwiązać detektyw Phil Roads z miejskiej policji, ale okazuje się, że to dopiero początek narastających lawinowo trudności.

Specynka | 2013-02-13
Przeczytana: 08 września 2012

[...]

Jeśli, Drodzy Czytelnicy, potraktujecie "Zmęczenie materiału" jako względnie udaną, pomysłową, trzymającą w napięciu hybrydę dwóch „męskich” gatunków – kryminału/sensacji i fantastyki, solidną książkę akcji – nie zawiedziecie się. Więcej – możliwe, że nocami nie będziecie w stanie oderwać się od stronic, ryzykując przysypianie w pracy dnia następnego. W tej kategorii "Zmęczenie materiału" jest pozycją znakomitą. Jeśli natomiast lubicie grzebać między wierszami – możecie się nie dogrzebać i rozzłościć. Tylko tyle i aż tyle. Proporcje zachwytu i rozczarowania musicie ustalić sami. Ostrzegałam.

Całość recenzji na:

Kakusia92 | 2012-04-27
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

Podchodziłam do tej książki sceptycznie i z pewną rezerwą, ale im dłużej miałam z nią styczność, tym bardziej się do niej przekonywałam. Trudność sprawiała mi adaptacja czasowa.Wizja świata po wojnie nuklearnej.Przerażające jest to, że tak faktycznie może świat kiedyś wyglądać.Rok 2096... Dobry s-f kryminał. Niebanalna, ciekawa ! 7/10

Madmac | 2011-02-09
Przeczytana: 15 grudnia 2010

Jeśli ktoś lubi sci-fi to pozycja dla niego.

Adis | 2014-04-09
tom | 2013-08-21