Tylko na lato

Okładka książki Tylko na lato Laura Van Wormer
Okładka książki Tylko na lato
Laura Van Wormer Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Special literatura obyczajowa, romans
Harlequin Special
Just for the Summer
Harlequin
1998-01-01
1998-01-01
837149355X
Elżbieta Zychowicz
kurort zlecenie związek uczucia harlequin

Kryminałek na wakacje. Nie łudźmy się, że to poziom Christie, ale dość pozytywnie mnie zaskoczyła ta pozycja. Mamy tu kobietę wypaloną zawodowo w poszukiwaniu innej ścieżki życia i która zostaje wplątana w aferę kryminalno-finansową. Trochę to płaskie i miejscami nużące (po co mi wiedzieć, ile kosztowały bilety na takie to, a takie koktajle, wernisaże, aukcje, pokazy - nie mam pojęcia). Sama bohaterka, która jest z jednej strony opisywana jako rekin finansjery, a z drugiej ma jakieś śmieszne zahamowania związane z wyglądem, jest czasem irytująca. Tłum ludzi przewala się po kartach kryminałku, nawet pojawiają się nazwiska znane światowo w formie kwiatków do kożucha. Stąd chyba ma być zrozumiałe, do czego aspiruje pisarka. Ale aspiracje, to nie jest gwarancja sukcesu i nie dają pewnego poziomu literaturze. Więc średnio jest to udana książka, ale jako Harlequin to chyba i tak ten z wyższej półki. Jak ktoś umiera z nudów na urlopie, to może go nie odrzuci po przeczytaniu.

• Harlequin
  • Literatura obyczajowa
  • Zobaczyć
  • Seria: Harlequin special

Dodaj cytat z książki Tylko na lato