Historia według Korwina

Okładka książki Historia według Korwina Janusz Korwin-Mikke
Okładka książki Historia według Korwina
Janusz Korwin-Mikke Wydawnictwo: 3S Media Seria: Biblioteka Wolności powieść historyczna
powieść historyczna
Biblioteka Wolności
3S Media
2013-11-27
2013-11-27
9788361935292
historia konserwatywny-liberalizm

Część pierwsza ciekawego zbioru felietonów o historii, o której raczej nie usłyszymy w mediach głównego ścieku.

Janusz Korwin-Mikke. Postać na wskroś ideowa. Spójna i konsekwentna myśl polityczna pozwoliła mu zająć czołową pozycję polskim ruchu konserwatywno-liberalnym. Wielki myśliciel, choć jednak wyjątkowo kiepski polityk (świetny nie rzuca haseł skrajnie kontrowersyjnych, które trzeba ludziom tłumaczyc - 'on nie miał tego na myśli, chodziło o to o, że.. ').

Dla wielkiej polityki, na którą ruch wolnościowy w gospodarce z pewnością zasługuje - JKM powinien osunąć się w cień jako wsparcie intelektualne z zaplecza.

Książkę, a w zasadzie zbiór felietonów, oceniam jako niezły, znajdziemy tu sporo logicznych ciągów myślowych w odniesieniu do różnych zdarzeń historycznych. Niektóre jednak tezy, jak ta z oczyszczeniem się środowisk żydowskich z jednostek najsłabszych jako jedna z zalet po Holocauscie... Po co w ogóle pisać takie brednie?

Język mało przystępny dla przeciętnego zjadacza chleba. Sporo skrótów myślowych, interpunkcji. Jednak treści samej w sobie nie można odmówić.

Wśród różnych środowisk politycznych nie ma drugiej takiej pewnej i stabilnej w poglądach postaci jak JKM. Można się z nim nie zgadzać w kilku, a nawet wielu aspektach, ale jednak powierzając mu swój głos wiemy chociaz doskonale na co głosujemy - w przeciwieństwie do opasłych i niespójnych programów innych ugrupowań na rynku politycznym.

Czekam, aż wykształci się w Polsce prawdziwie i całościowo wolnościowa formacja, która odchudzi zbiurokratyzowane i scentralizowane państwo. Partia ta czerpać będzie sporo z dorobku JKM i jestem przekonany, że z charyzmatycznym, acz mniej kontrowersyjnym liderem będzie w stanie osiągnąć wielki sukces. Bo Polska tego potrzebuje!

Dla wielkiej...

Janusza Korwin-Mikke moim zdaniem lepiej się słucha niż czyta. Sama książka jest zbiorem krótkich artykułów stąd ciężko się wciągnąć, szczególnie jeśli nie posiadamy dużej wiedzy historycznej na rozkładany przez autora na czynniki pierwsze temat. Część tekstów bardzo dobitnych i prezentujących ciekawe teorie z dużą łatwością. Polecam zainteresowanym historią lub działalnością autora.

Nieco mylący opis książki, historia jest tutaj bardzo szeroko pojęta, niemniej zbiór felietonów bardzo ciekawy i dający do myślenia. Powinni to przeczytać przeciwnicy myśli konserwatywno-liberalnej i zwolennicy tzw. "równości", być może po przeczytaniu ze zrozumieniem wpadną na to, że nie trzeba wierzyć we wszystko co mówią w TV, tylko nieco krytyczniej spojrzeć na świat.

Zbiór felietownów i tekstów Janusza Korwinna-Mikkego, zwanego w internecie krulem (sic!) - tym razem wspólnym mianownikiem jest historia szeroko pojęta.
Czego się spodziewać? Mniej lub bardziej porywających tekstów, komentarzy i tez. Mniej lub bardziej kontrowersyjnych - ale konsekwentnych i dających do myślenia.
Krótka forma - w sam raz na krótkie posiedzenia.
Wbrew opinii wielu osób, teksty JKM uważam za wymagające sporej dawki inteligencji i umiejętności analizy suchych faktów bez nadmiernego ładunku emocjonalnego (Czy Hitler wiedział o Holokauście?) - w innym wypadku szybko przypnie się łatkę "bełkotu" i "nawiedzenia".
Jeśli ktoś jednak gotowy jest przyjąc takie założenia - może przezyć całkiem ciekawą przygode intelektualną - czy poprawną ideologicznie, czy poprawną logicznie - nie mnie oceniać - ale na pewno dająca nowe spojrzenie.

Krótka forma - w sam raz na krótkie posiedzenia.
Wbrew...

"Świat według Korwina" był bardzo dobry, natomiast ta pozycja opisująca historię oczami Korwina jest już mniej wciągająca.
Mimo wszystko warto przeczytać, choćby dla tego by zmusić się do przemyślenia wielu spraw które porusza. Nie wszystko bowiem jest tak oczywiste jak nam się wydaje.

Mimo, że Korwina lubię i przyjemnie mi się go słucha, to akurat większość tematów poruszonych w tej książce mnie nie zainteresowało. Ciekawe opinie i spostrzeżenia dla fanów historii.

Bardzo fajna książka -pozwala rzucić okiem inaczej na historię, której nas uczyli w szkole. Bardzo polecam dla ludzi, którzy lubią myśleć, a nie są jedynie bezrefleksyjnymi jamochłonami kanapowymi

Polecam wszystkim! Mam i nie żałuję.

Polecam wszystkim! Mam i nie żałuję.

• Historyczne
  • LITERATURA FAKTU