Historia według Korwina

Janusz Korwin-Mikke powieść historyczna 290 str.
9788361935292

3S Media
powieść historyczna
historia konserwatywny-liberalizm

Kup książkę

Bardzo fajna książka -pozwala rzucić okiem inaczej na historię, której nas uczyli w szkole. Bardzo polecam dla ludzi, którzy lubią myśleć, a nie są jedynie bezrefleksyjnymi jamochłonami kanapowymi

Janusza Korwin-Mikke moim zdaniem lepiej się słucha niż czyta. Sama książka jest zbiorem krótkich artykułów stąd ciężko się wciągnąć, szczególnie jeśli nie posiadamy dużej wiedzy historycznej na rozkładany przez autora na czynniki pierwsze temat. Część tekstów bardzo dobitnych i prezentujących ciekawe teorie z dużą łatwością. Polecam zainteresowanym historią lub...

Mimo, że Korwina lubię i przyjemnie mi się go słucha, to akurat większość tematów poruszonych w tej książce mnie nie zainteresowało. Ciekawe opinie i spostrzeżenia dla fanów historii.

Nieco mylący opis książki, historia jest tutaj bardzo szeroko pojęta, niemniej zbiór felietonów bardzo ciekawy i dający do myślenia. Powinni to przeczytać przeciwnicy myśli konserwatywno-liberalnej i zwolennicy tzw. "równości", być może po przeczytaniu ze zrozumieniem wpadną na to, że nie trzeba wierzyć we wszystko co mówią w TV, tylko nieco krytyczniej spojrzeć na...

Zbiór felietownów i tekstów Janusza Korwinna-Mikkego, zwanego w internecie krulem (sic!) - tym razem wspólnym mianownikiem jest historia szeroko pojęta.
Czego się spodziewać? Mniej lub bardziej porywających tekstów, komentarzy i tez. Mniej lub bardziej kontrowersyjnych - ale konsekwentnych i dających do myślenia.
Krótka forma - w sam raz na krótkie posiedzenia.
Wbrew...

"Świat według Korwina" był bardzo dobry, natomiast ta pozycja opisująca historię oczami Korwina jest już mniej wciągająca.
Mimo wszystko warto przeczytać, choćby dla tego by zmusić się do przemyślenia wielu spraw które porusza. Nie wszystko bowiem jest tak oczywiste jak nam się wydaje.

• Historia
  • Historyczne