Polska droga do zniewolenia

Wydawnictwo: 3S Media
9788361935605
Polska, suwerenność
Pearon

Od przełomu 1989 roku z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, poprzez kolejne ograniczenia, podatki, zakazy i nakazy, wolności jest coraz mniej. Czasem mam wrażenie, że znajdujemy się już pod ścianą i wszyscy teraz zachodzą w głowę, jak do tego doszło. A doszło przecież dlatego, że godziliśmy się na te wszystkie drobnostki dezawuując ich znaczenie. Jednak ich siła tkwi w kumulacji, której...

A doszło przecież dlatego, że godziliśmy się na te wszystkie drobnostki dezawuując ich znaczenie. Jednak ich siła tkwi w kumulacji, której teraz, 20 lat później tak dotkliwie doświadczamy.

Jeśli ktoś chce więc dowiedzieć się, a w zasadzie przypomnieć sobie, jak doszliśmy do "domu niewoli", to koniecznie powinien zapoznać się z niezwykłą kroniką tego procesu, napisaną przez Stanisława Michalkiewicza. Kroniką w dodatku niezwykle smakowitą nie tylko ze względu na treść, ale także na formę, jaką jej nadał jeden z trzech najwybitniejszych polskich felietonistów.

źródło opisu: 3S Media, 2013

źródło okładki: http://sklep-niezalezna.pl

as12 | 2019-09-22

Żenująca twórczość fanatyka religijnego.

| 2017-04-19

Najbardziej obszerny wybór publicystyki autora, obejmujący felietony z początku lat dziewięćdziesiątych. Nieco pompatyczny tytuł to nawiązanie do znanego dzieła Friedricha Hayeka. Ciekawie czyta się po latach komentarze do wydarzeń politycznych, na które miało się wtedy zupełnie inne zapatrywania, związane z nieco innym zestawem poglądów. Natomiast poglądy redaktora Michalkiewicza, jak wynika z lektury, są niezmienne od ćwierćwiecza. A sposób ich prezentowania stanowi dobrą reklamę konserwatywnego liberalizmu. Dla wszystkich zainteresowanych najnowszą historią Polski.

Izolator | 2015-12-26

"Polska droga do zniewolenia" to istna kronika opisująca proces zniewalania i okłamywania narodu polskiego po postkomunistycznym przepoczwarzeniu, dumnie zwanym "transformacją ustrojową". Michalkiewicz z nieubłaganą logiką demaskuje "mafie, służby i loże", nie szczędząc przy tym zmyślnych oraz pełnych humoru epitetów i porównań(szczególnie rozbawiły mnie dialogi pomiędzy dwoma Żydami). Lekturę polecam ludziom chcącym orientować się w postpeerelowskiej rzeczywistości, szczególnie tym, którzy uważają, że żyją w państwie prawa, a w polskiej gospodarce panuje wolny rynek.

Krzysztof1993 | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Świetne pióro! Najlepszy polski publicysta, Stanisław Michalkiewicz, cechuje się niebywałą przenikliwością, elokwencją oraz humorem. Jestem pod ogromnym wrażeniem wniosków. Zdałem sobie sprawę, jak ważne do interpretacji retoryki polityków może okazać się nawet jedno słowo. Felietony zmuszają do większej uwagi przy obserwacji działań politycznych.

Ponadto pan Michalkiewicz uzmysłowił mi – do czego ciężko się przyznać, wszak to tak oczywiste – z jakiego powodu ludzie kolokwialnie nazywają zasiłki dla bezrobotnych „kuroniówkami”, i jaką rolę miał w tym J. Kuroń.

boroowa | 2014-08-19

Sama prawda, która jest niewygodna dla środowisk wrogich Polsce i Polakom!