Jezioro marzeń

Okładka książki Jezioro marzeń Lisa Kleypas
Okładka książki Jezioro marzeń
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Zatoka Friday (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Zatoka Friday (tom 3)
Dream Lake
Prószyński i S-ka
2014-01-16
2014-01-16
Zuzanna Maj
miłość cierpienie szczęście tajemnica

Bardzo podobała mi się ta powieść nie o jednej, lecz dwóch historiach miłosnych przyprawionych szczyptą magii.
Czytając przywoływałam w myślach film Uwierz w ducha. Jak najbardziej polecam kolejną część serii o Zatoce Friday.

Alex, jeden z trzech braci Nolan, jest zgorzkniały i ponury. Właśnie przeszedł przez rozwód,w dodatku zmaga się z problemem alkoholowym. Dostaje propozycję remontu domu Zoe, jego całkowitego przeciwieństwa- radosnej, ciepłej i optymistycznie nastawionej do świata. Dziewczyna planuje odświeżenie domu by zamieszkać ze swoją ukochaną babcią,Emmą. W dodatku posiadającej dar gotowania, i to nie byle jaki- jej potrawy mają w sobie szczyptę magii, poprawiającej samopoczucie. Od pewnego czasu zaś za Alexem włóczy się...duch,który usiłuje przypomnieć sobie swoją tożsamość. Jak urocza blondynka zmiękczy kamienne serce przystojniaka, co łączy tajemniczego ducha z Emmą i dlaczego musi on być w pobliżu Alexa? Polecam dowiedzieć się bezpośrednio z książki :)
No to teraz coś ode mnie. Jest to pierwsza książka Lisy Kleypas, po którą sięgnęłam a o mały włos by się tak nie stało. Autorka kojarzy mi się z typowym romansem historycznym a po te sięgam rzadko w przypływie odpowiedniego nastroju. Początek, być może z winy tłumacza, był pisany trochę zbyt kwieciście jak na współczesną powieść i w pierwszej chwili chciałam zrezygnować z lektury. Na szczęście wciągnęła mnie. Nie ma tu w sumie nic odkrywczego, historia raczej powtarzalna, metamorfozy badboyów to motyw powszechny. Ale smaczku dodaje lekki i nienachalny wątek paranormalny a nawet magiczny. Zgrabnie wplecione kilka scen erotycznych dodaje lekkiej pikanterii i równoważą momentami przesłodzone rozdziały. Dla mnie jak najbardziej na tak, na pewno sięgnę po inne pozycje autorki.

Alex jest w trakcie rozwodu, lęk przed emocjonalną bliskością i wszelkie wyrzuty sumienia, leczy morzem alkoholu.
Z kolei Zoe, to cud nie kobieta. Wygląda jak ucieleśnienie ideału, w kuchni tworzy jadalne szczęście, a nie posiłki i ma ogrom miłości dla swojej chorej babci i eks męża, który okazał się gejem.
Dzięki tej kobiecie, Alex podejmuje walkę z alkoholizmem i przełamuje strach przed miłością.
Ich wątek oceniam wysoko, ale pisarka wplotła tu losy ducha, całkiem sympatycznego Toma, który z jakiegoś powodu jest uwięziony na ziemi.
Ten pomysł odrzucam.
Po prostu czytanie o zjawiskach paranormalnych typu zjawy, ufo czy zodiaki, wywołują u mnie tyle samo entuzjazmu, co przymusowe nadgodziny - jak trzeba, to się z tym zmierzę, ale gdybym miała wybór, nie traciłabym na to czasu.
Wracając do bohaterów pełnokrwistych, bardzo mi się podobała walka Alexa z nałogiem, wszelkie cuda kulinarne Zoe i scena gdy Nolan, niczym komandos, wpadł do kuchni z trzepaczką w dłoni i trzema ruchami zabił pająka.
Takich bohaterów potrzebujemy :)

Przy tej książce wspomnę jeszcze o okładce, gdyż ruda pani, o eterycznej urodzie ma się nijak do rumianej Zoe, ze złotymi lokami, pełnym biustem i aurą dobrej wróżki, która pachnie zapiekanymi jabłkami z maślaną kruszonką. To tak, jakby opakować Rolexa papierem pergaminowym.

Dzięki tej kobiecie, Alex podejmuje walkę z alkoholizmem i...

Przypadkowo wybrana książka może okazać się trudną do przeczytania i koniec końców zostać nieprzeczytana. Dobrze, że w tym przypadku było całkiem inaczej. Czytając skrót książki na tylnej okładce pomyślałam, że to kolejny romans (i w sumie dobrze bo miałam ochotę taką właśnie książkę przeczytać). Jednak fabuła nie jest taka banalna jaka mi się wydawała na początku. Główni bohaterowie Zeo Hoffmann i Alex Nolan muszą wiele przejść żeby zrozumieć jakie uczucie ich łączy. Do tego w tym wszystkim pojawia się postać ducha, który ukierunkowuje Alexa do osiągnięcia szczęścia. Naprawdę nie mogłam powstrzymać się od czytania! Lektura lekka, wciągająca, z wątkami nie tylko miłosnymi, ale również o walce z samym sobą.

Piękna, wzruszająca, zabawna, trochę fantastyczna opowieść. Jednym słowem mieszanka emocji i zdarzeń. Polecam!

Zaprawiona fantastyką, erotyka i pysznosciami z kuchnii Zoe, historia pewnych miłości, które choć zdarzyły się w różnych czasach i okolicznościach, stały się ukojenie dla cierpiących dusz bohaterów.
Alexowi towarzyszy duch, który nie pamięta nic z własnego życia, jednak pod wpływem różnych zdarzeń okazuje się być ukochanym z przeszłości babci dziewczyny, dla której remontuje dom. Alex uważa, że nie jest zdolny do miłości, potrafi tylko zadawać ból i cierpienie. W poczuciu zgorzknienia i pewnego rodzaju pogardy dla samego siebie, staje się osobą, która za wszelką cenę nie chciał się satc- alkoholikiem. Kiedy obrazy z dzieciństwa przypominają jego obecny żywot postanawia zerwać z nałogiem, choć wcale nie jest to łatwe. Tym bardziej, ze duch nie szczędzi mu złośliwości. Wbrew sobie zakochuje się w uroczej Zoe, której także los nie oszczedzil cierpień. Razem odnajdują powoli spokój, który burzy niespodziewanie wyznanie miłości przez dziewczynę. Alex ucieka...by poznać swoje przeznaczenie. Jakie? Warto przeczytać... kto wie może magia istnieje naprawdę?

Cieszyłam na tą książkę, bo pierwsza część bardzo mi się spodobała. Niestety "Jezioro marzeń" mnie nie porwało. Czytało mi się dobrze, książka była przyjemną rozrywką, ale nic więcej niestety.

Bardzo ciepła i "pyszna" książka. Napisana delikatnym językiem, cudowna na rozleniwione niedziele :)

wciągająca z nutką poczucia humoru

wciągająca z nutką poczucia humoru

Gdy tylko przeczytałam opis tej książki wiedziałam, że muszę ja mieć. Zoe i Alex dwa światy, dwa przeciwne bieguny,które cały czas się przyciągają. Zoe to pogodna dziewczyna dla której gotowanie i pieczenie jest całym światem po rozwodzie z mężczyzną który okazał się kimś innym niż myślała. Alex poturbowany i zagubiony w świecie, topi swoje smutki w alkoholu. Coraz bardziej upodabnia się do swoich rodziców i wtedy spotyka dziewczynę która wywraca jego świat do góry nogami i bez której już nie potrafi żyć.

• Lisa Kleypas
  • Romans