Gra o miłość

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Cykl: Marriage to a Billionaire (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press
7 (572 ocen i 44 opinie) Zobacz oceny
The Marriage Mistake
LaAgnieszka

Carina Conte od lat jest zadurzona w Maxie Grayu, najlepszym przyjacielu i partnerze biznesowym swojego starszego brata Michaela. Właśnie obroniła dyplom MBA renomowanej uczelni i została przyjęta na staż w Dolce Maggie, filii znakomicie prosperującej, należącej do jej rodziny firmy piekarniczej z Mediolanu. Na czele amerykańskiej sieci piekarń stoi nie kto inny, jak Max Gray. Niestety, to się chyba nigdy nie zmieni: Max ciągle traktuje stażystkę jak małą dziewczynkę, brzydkie kaczątko pomiędzy jej pięknymi starszymi siostrami, i prawie jej nie zauważa. Aż do pewnej konferencji, na której tych dwoje musi dzielić jeden wspólny pokój... Max, forsowany przez hołdującą tradycji matkę Cariny,

nie czuje się gotowy do małżeństwa – to z kolei w dziewczynie wywołuje furię.

źródło opisu: Akapit-press, 2013

źródło okładki: www.akapit-press.com.pl

książek: 1903
kryptonite | 2013-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie czytałam wcześniejszych części, ale nie przeszkadzało mi to w lekturze 'Gry o miłość'.
Przyznam się, że czytanie o losach Kariny i Maxa sprawiało mi przyjemność, ale do pewnego momentu. Mianowicie chodzi o przemieszanie elementów romansu historycznego z czasami współczesnymi. Tak, od czasu do czasu sięgam po podobne historie i mają one swój urok. Ale, błagam Was - bronienie czci i honoru dorosłej (26 lat) kobiety, która chce poznawać nowe oblicze życia w Ameryce oraz zmuszenie do ślubu po pierwszej wspólnie spędzonej nocy mogą wydawać się śmieszne przy fabule, która umieszczona jest w XXI wieku. Poza tym niektóre sceny łóżkowe wręcz zahaczały o słynne kilkadziesiąt twarzy Szarego, przez co traciłam ochotę na czytanie 'Gry o miłość'.
Jest to romans, pozycja na odmóżdżenie, ale nawet przy takich książkach trzeba dbać o niektóre szczegóły i, przede wszystkim, nie igrać z czytelnikiem, który ma swój rozum.

wiolagg66 | 2014-07-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gorąca historia dwojga ludzi,którzy znają się od dzieciństwa.Maks Gray jest od Cariny 8 lat starszy,w dodatku jest przyjacielem jej brata.Jednak podczas wspólnej pracy zaczyna między nimi iskrzyć...

HOT STORY !!!
Polecam ;p

mania_kch | 2014-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2014

Lekka, namiętna opowieść miłosna,idealny wybór na słoneczne lub deszczowe popołudnie. Miłośnikom romansów z pewnością przypadnie do gustu.

agatrzes | 2013-11-05

Każdy z nas czasem potrzebuje odprężenia, odpoczynku po ciężkim dniu. Lekkiego i przyjemnego oderwania od rzeczywistości, który dostarczy miłych wrażeń. W takich chwilach z przyjemnością sięgam po romanse, które nie wymagają nadmiernego skupienia, nie prowokują do myślenia, ale za to idealnie pozwalają zrelaksować się.

„Gra o miłość” to trzecia część książki „Układ doskonały” Jennifer Probst, w której autorka skupia się na losach Kariny Conte i Maximusa Graya. Dziewczyna od najmłodszych lat durzyła się w najlepszym przyjacielu brata, który miał dla niej dużo sympatii, ale nie ukrywał, że darzy ją wyłącznie braterską miłością. Z biegiem lat młodzieńcze uczucia ostygły. Kiedy los ponownie skrzyżował losy tych dwojga, Karina była już młodą, niezależną i pewną siebie kobietą, świadomą własnych pragnień. Staż w rodzinnej firmie pod okiem pierwszej miłości wywołuje wspomnienia, a zachowanie Maksa prowokuje dziewczynę do kokieterii i złożenia mężczyźnie niemoralnej propozycji. Ale czy...

deana | 2014-05-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 maja 2014

Jeśli porównać tę książkę z niedawno przeze mnie czytaną ,,Pięćdziesiąt twarzy Graya" o dziwo wypada całkiem nieźle. Carinę i Maxa (notabene, też Graya!) jakoś łatwiej polubić. Mają swoje wady i zalety, które sprawiają, że są bliżsi. Akcja jest dużo bardziej dynamiczna a w tle świetni bohaterowie (urocza intrygantka Mama Conte została wprowadzona w idealnym momencie). Oczywiście, to tylko romantyczna opowieść na jedno popołudnie więc dużo rzeczy zostało uproszczone lub pominięte.
Na minus, raził mnie w pewnych momentach język jakim posługują się bohaterowie. Szczególnie widoczne jest to tam gdzie mają być oni ,,wyluzowani i mega nowocześni". Wywoływało to tylko u mnie, naturalny okrzyk: ,,że, kur...czę, co?"
Ogólnie polecam, dobra książka żeby się odmóżdżyć, przeczytać, pośmiać się i szybko o niej zapomnieć.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2014-05-14

Zapewne większość z nas słyszała o powiedzeniu "bez zazdrości nie ma miłości". Owa zazdrość uważana jest często za dowód siły uczucia, które łączy dwie osoby. Miłość to coś, co powinno nam dawać nam świadomość, radość i siłę w przekonaniu, że w oczach osoby, którą kochamy jesteśmy kimś jedynym, kimś wybranym. Możemy zadać sobie pytanie jaka jest prawdziwa relacja między miłością a zazdrością i czy ta relacja może być trwała i prawdziwa, pozbawiona jednocześnie tego trudnego uczucia - miłości? Odpowiedź poznamy czytając książkę Jennifer Probst "Gra o miłość" oraz przekonamy się, że źródło tego uczucia leży w nas samych.

Książka rozpoczyna się od prologu, gdzie główna bohaterka Karina Conte rozpala ognisko, w ręku trzyma kartkę z imieniem i nazwiskiem mężczyzny, którego pożąda. Kartkę tą wrzuca w ogień prosząc jednocześnie niebiosa o pomoc, aby jej młodzieńcze marzenie się spełniło. Kocha się ona w mężczyźnie o niebieskich oczach, kruczoczarnych włosach, podnieca ją jego...

Anka | 2014-01-12
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Przeczytałam z jednej przyczyny - bo jest częścią serii, a ja nie lubię porzucać historii w połowie. Niestety jest tak samo słaba jak dwie poprzednie części. Znowu odpowiedzią na wszystkie wątpliwości jest namiętny seks gwarantujący szczęśliwe zakończenie. Do tego infantylne przekonanie, że po pierwszej nocy kochankowie muszą się pobrać i na pewno będą żyli długo i szczęśliwie. To w największym skrócie przesłanie tej książki. A wszystko dzieje się w wyzwolonej seksualnie Ameryce XXI wieku, co jeszcze bardziej potęguje głupotę tego romansidła

Kasjopeja | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013
dona | 2014-03-01

Super książka! Opowieść która skłania do zastanowienia się nad wartością, jaką jest rodzina, miłość i przyjaźń. Karina to kobieta, która wie czego chce i nie waha się użyć wszelkich środków, żeby zdobyć mężczyznę. Gorąco polecam!

książek: 1940
Magda | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Typowo romantyczna lekturka na dobranoc. A mimo to wiem, że i tak do niej wrócę, jak do innych książek tej autorki. Ciepła. Przyjemna. Idealna na chłodne wieczory.