Magic Breaks

Okładka książki Magic Breaks Ilona Andrews
Okładka książki Magic Breaks
Ilona Andrews Wydawnictwo: Ace Books Cykl: Kate Daniels (tom 7) fantasy, science fiction
Kate Daniels (tom 7)
Magic Breaks
Ace Books
2014-06-29
2014-06-29
urban fantasy magic
Inne

Jak do tej pory byłam team Curran oczywiście no i Derek ale ten tom wszystko zmienił. Ogłaszam wszem i wobec, że kocham Ascanio miłością szczerą i najczystszą. A połączenie Dereka i Ascanio cud miód i orzeszki .

Nadal w pełni spełnia pokładane w serii nadzieje.
O ile Roland był lekkim zawodem, a Hugh nieco zwariował, to Ghastek, Le, Robert, Thomas czy Christopher ciągną wszystko do góry.
Dużo zmian w tej części, trochę wątków się rozwiązało, pojawiło się też sporo nowych. Wciąż jestem zauroczona złożonością świata, poziomem researchu Autorów, jak i samą fabułą.
Naprawdę świetne.

Nadal w pełni spełnia pokładane w serii nadzieje.
Naprawdę świetne.

Lubię tę serię i tych bohaterów, choć w tej części było za mało interakcji między Kate i Władcą Bestii, co średnio mi się podobało. Poza tym super zabawa i z pewnością od razu będę ją kontynuować.

Seria z Kate Daniels tom 7 - Magia Niszczy

Kate musi ponieść konsekwencje tego, że tak dużo osób wpuściła do swego serca. Przyjaciele są jej słabością. Musi dokonać wyboru, abo ich poświęcić by samej przetrwać albo zdecydować się na samobójczy krok.
Curran udaje się na polowanie na drugi koniec kraju (oczywiście nie może odmówić zaproszeniu),przez co Kate sama musi rządzić Gromadą. Sama musi udać się na Konklawe - zebranie magicznych istot Atlanty. Przez ostatni miesiąc nic znacznego się nie wydarzyło, spotkanie miało być nudne jak flaki z olejem. I takie początkowo było. Ghastek i Mulradin- Panowie Umarłych walczą o władzę w Rodzie. Do czasu aż jeden z nich zostaje brutalnie zamordowany, a wszystkie znaki wskazują na to, że sprawcą jest zmiennokształtny. By zapobiec wojnie z Rodem Kate rozpoczyna dochodzenie, by znaleźć sprawcę. Okazuje się, że to poważniejszy spisek, w którym macza palce wróg Kate - Hugh. To żaden spojler, od początku wiadomo, że to on miesza... W końcu doprowadza do zniszczenia Zakonu, a Kate zostaje wraz z Ghastekiem teleportowana do dziury wypełnionej wodą i przykrytej kratą, z której nie ma jak się wydostać. Ghastek zawdzięcza jej życie, nie pozwoliła mu się poddać i umrzeć.
Dowiadujemy się też, że starożytna Semiramida (ta od ogrodów będących cudem świata) była jej babcią, Kate dostała od niej niezły podarunek.
Roland się nie poddaje i najwyraźniej bardzo zależy mu na spotkaniu z córką. Kate natomiast trochę odpuściła natychmiastowe zabicie ojca.
"Voron miał dla mnie cel, lecz to był jego cel, nie mój. Kochałam go i nadal opłakiwałam jego śmierć w każdą rocznicę urodzin. Byłam wdzięczna, że uczynił mnie tym, kim jestem. Ale skończyłam realizować cudze cele. Miałam własne. Musiałam chronić moich ludzi."
Bardzo satysfakcjonująca scena, gdy Kate praktycznie pokroiła na kawałki Hiblę za zabicie Ciotki B...
W końcu dziewczyna staje twarzą w twarz z Rolandem. Szykowała się na to całe życie, a my przez 7 tomów...

Seria z Kate Daniels tom 7 - Magia Niszczy

Hmmm... trochę inne wydanie Kate, dużo opisów walk, bólu. Początkowo lekko się rozczarowałam, znowu generał Hugh d'Ambray i jego niecne czyny, jak posiąść, usidlić, w końcu pokonać Kate. Tym razem posunął się do wykorzystania Rodu. To nikłe i bardzo kruche współistnienie Rodu i Gromady w Atlancie zostało zaburzone, gdy jeden ze zmiennoksztaltynch zamordował Pana Umarłych, co wywołuje konflikt. Currana i części Gromady nie ma w Atlancie, a wszystkim musi zająć się Kate, okazuje się, że zadanie nie jest łatwe. Wszystko wskazuje na to, że w Gromadzie jest zdrajca, a wojna między Rodem jest nieunikniona.
W tej części poznajemy nowe intrygujace osobistości😉 oraz Kate-człowieka. Finał może nie jest bardzo zaskakujący, jednak fajnie się na niego czeka i rozpościera nowe horyzonty dla kolejnych części. 👍

Ogromnie doceniam poszerzenie bohaterów pobocznych. Dzieki temu uniwersum jest z każdym tomem ciekawsze. Gdyby autorzy wydali jakieś serie poboczne (Np. o Ghasteku?),łyknę jak mały pelikan.

Pierwszy: 2020, drugi: 19.08.2021, trzeci: 27.03.2023

Pierwszy: 2020, drugi: 19.08.2021, trzeci: 27.03.2023

Albo mam jakiś przesyt serią albo ta jest wyjątkowo słaba.
No nie mogę przebrnąć. Jak zawsze wszystko staje na głowie i tylko jedna Kate jak człowiek orkiestra pokonuje wszystkie przeciwności losu. I jeszcze te teksty- to moja wina, to przeze mnie itp.
Moze po prostu potrzebuję przerwy i dokończę za jakiś czas (tak było po drugim tomie) a może nie... Czas pokaże.

Albo mam jakiś przesyt serią albo ta jest wyjątkowo słaba.

Magia niszczy to już siódma część przygód o Kate Daniels. Poprzednie tomy przyzwyczaiły mnie trochę do tego, jak toczą się losy bohaterów, było dużo emocji, akcji i spora dawka humoru. Tutaj wszystko staje na głowie, kończy się jeden ważny wątek, ale zaczyna inny, równie ciekawy.

Najmocniej oderwany od głównego wątku historii tom, co nie stanowi jednak jego wady. Koncentruje się na realizacji jednego pobocznego zlecenia, przy okazji rozszerzając świat opowieści, wprowadzając nowych bohaterów i prezentując lekkie zmiany w układzie sił rządzących w Atlancie. To dość przyjemny zabieg lekko zwalniający tempo całości, ale jak każą z poprzednich części, przeczytałam tę opowieść bardzo szybko z ogromną przyjemnością.

Roland to fenomenalnie wymyślony i przedstawiony bohater - czarujący, błyskotliwy, a przy tym piekielnie inteligentny i przystojny czarny charakter, który pomiędzy zdobywaniem terytorium i wysyłaniem serii pogróżek, jednocześnie wydaje się mieć jakąś cząstkę troskliwego ojca. Bardzo dobre wyważenie emocji, zwłaszcza dumy rodzicielskiej z obsesją zdobycia władzy nad światem. Dawno nie czytałam książki z takim czarnym bohaterem i jestem ciekawa dalszego rozwinięcia jego wątku.

Zakończenie tego tomu otworzyło dużo możliwości na kolejne części, zmieniło optykę postaci, więc daje nadzieję na świetne kolejne tomy.

• Urban fantasy