Okładka książki Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera

Zysk i S-ka
typ
papier
Ag2S
6,72 (147 ocen i 28 opinii)

Opis książki

„Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość”. Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego - karła o mózgu wielkości całej planet...

Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego - karła o mózgu wielkości całej planety i sercu ze zmatowiałego złota.

Aforyzmy i dowcipy Tyriona Lannistera to najlepszy prezent dla fanów Pieśni lodu i ognia George’a R. R. Martina oraz serialu Gra o tron: zbiór przewrotnych powiedzeń niezrównanego Krasnala z Casterly Rock, z ilustracjami, których autorem jest Jonty Clark!

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
Sanderka1985 | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Książkę "Aforyzmy i mądrości ..." otrzymałam jako prezent "pod choinkę", jako że książka była polecana wszystkim fanom Pieśni Lodu i Ognia. Obecnie cykl PLiO to jedna z najpopularniejszych serii fantasy, a dodatkowo rozgłos daje jej serial produkcji HBO pod tytułem "Gra o tron". Oczywiście jeśli coś jest na fali, to trzeba "wycisnąc" z tego ile się da. Taką właśnie pozycją jest książka "Aforyzmy i mądrości...", skupiająca się wokół jednej z głównych postaci sagi, czyli Tyriona Lanistera. Utwór ten skierowany jest nie tyle do fanów książek czy serialu, ale przede wszystkim do miłośników tej jednej postaci. Postacie tej nie trzeba właściwie przedstawiać osobom, które sięgną po tą pozycję książkowa. W środku znajdziemy najlepsze według wydawcy teksty Tyriona, te radosne, pełne humoru i sarkazmu, cięte riposty, smutne prawdy i mądrości życiowe. Wszystko to, co charakteryzuję tę postać i jej osobowość, i dzięki czemu zyskała popularność.
Dla fanów czy to książek czy serialu to dobry prezen...

aAtlanta | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

'Korony dziwnie wpływają na głowy, na które je włożono.'
To dokładnie opisuje Pieśń Lodu i Ognia.
W książce były całkiem niezłe cytaty. Niektóre.
Po przeczytaniu można odnieść wrażenie, że Tyrion męczy się całym sobą w byciu karłem. On nie chce tym karłem być. I aż robi się smutno...
Widać, że robią to dla kasy... A przyznam się, że nie kupiła bym jej. Zapłacić 20 zł za 150 kartek z jednym zdaniem na stronę, to kpina. No ale czegoż się nie robi dla Georga...

Sonia | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Po tej książce można wnioskować że po pierwsze, Turion został oficjalnie uznany za najbardziej popularną postać sagi „Pieśń Lodu i Ognia”, a po drugie że Martinowi bardzo nie chce się kończyć wyczekiwanych przez wszystkich „Wichrów Zimy”, i że robi wszystko inne co tylko możliwe, by pieniążki nadal płynęły do jego przepastnych kieszeni.
Nie ukrywam że Tyrion, już od pierwszego pojawienia się w „Grze O Tron” (chciałabym zaznaczyć że przeczytałam ją zanim stało się to modne i nie poprzestałam na jednej części) stał się jedną z moich ulubionych postaci. Co prawda żadnej części sławetnej sagi jeszcze tu nie opisywałam, ale jeśli taka będzie wasza wola i na to przyjdzie czas. Ze względu jednak na ogrom mądrości jakie Martin wtłoczył w postać bystrego karła, na jego niezwykłą kreację, chciałabym właśnie tę książkę wam przedstawić.
Książka jest malutka, ozdobiona pięknymi ilustracjami o karykaturalnym zabarwieniu, i co dla mnie istotne, bazowanymi na postaci opisanej w książce, a nie tej któ...

Viana | 2014-07-01

Byłam ostatnio w Empiku i zobaczyłam tą książkę obok "Gry o tron", już miałam ją kupić (tylko 20 zł!!!), ale kilka rzeczy mnie powstrzymało:
1. Gdy otworzyłam książkę zauważyłam, że jedna strona posiada jeden aforyzm bądź mądrość. I TYLE! nic więcej, no może jeden rysunek przedstawiający Tyriona, ale nic po za tym.
2. Jak już wspomniałam jeden cytat na jedną stronę, tak naprawdę wszystkie "powiedzonka" Tyriona można by umieścić na kilku stronach, wtedy jednak "AiMTL" nie prezentowałyby się ta okazale (zapomnijmy także o twardej okładce)
3. Niby 20 zł to mało, ale jak na tą książkę to myślę, że szkoda pieniędzy. Ja rozumiem, że jest twarda oprawka, ale zawartości jest naprawdę mało. Dorzucimy drugie dwie dychy i mamy budżet na "Grę o tron" (która ma około 1000 stron)
Nie mniej jednak myślę, że wielki fan "Gry o tron" (lub samego Tyriona) bardzo by się ucieszył z takiego prezentu.

Zuo | 2014-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2014

Gdy czytałam sentencje Tyriona, w głowie słyszałam głos aktora Petera Dinklage, którego uwielbiam. Tyrion jest jedną z moich ulubionych postaci. Pokochałam go za jego bezczelność, dosadność, szczerość oraz dobroć skrywaną głęboko w sercu. Uważam, że zamiast książki z mądrościami Tyriona, George powinien zająć się kolejną częścią "Pieśń lodu i ognia". c:

Selavie | 2013-12-17

Książka dobra na prezent dla kogoś, kto lubuje się w PLiO, a jedną z jego ulubionych postaci jest właśnie Tyrion. Nic nadzwyczajnego, tak naprawdę. Mimo wszystko plus za oprawę graficzną, twardą okładkę i niską cenę. ;)

Baś | 2014-03-22
Przeczytana: 21 marca 2014

Tyrion jest postacią nietuzinkową i ciekawą. Książka zawiera jego jedne z lepszych tekstów, nie tylko śmiesznych, ale dających też do myślenia. Niektóre są bardzo długie, inne kilkuwyrazowe, ale nieważne, jaką mają długość, tylko znaczenie. Do tego urocze, czy śmieszne rysunki dopełniają całości. Książka ogólnie w super wydaniu, jest miłym dopełnieniem kolekcji od Martin'a.
Chociaż wolałabym, by zamiast powiedzonek Tyriona wyszła kolejna część Pieśni Lodu i Ognia, to staram się czekać na nią z cierpliwością ;)

Chemik | 2014-05-10
Przeczytana: 09 maja 2014

Przeczytane między 17.22 a 17.31, w księgarni na Centralnym. To prawdopodobnie mój rekord w przeczytaniu książki 'od deski do deski' z notą wydawniczą włącznie :)
Przykład uwiądu twórczego Dżordża i kreatywności jego menadżera.
Nawiasem mówiąc, pomysłodawca powinen dostać nobla z ekonomii. Ciekaw jestem bardzo ile egzemplarzy tej "książki" zostało SPRZEDANYCH w Polsce. Bo KUPIĆ mógł ją tylko ciężki frajer... 19.90 za całych 9 (dziewięć) minut czytania... Uffff...

li_lia | 2014-03-04
Przeczytana: 23 lutego 2014

Niekwestionowany mistrz ciętej riposty na pytanie gdzie się podziewał, gdy Matka Natura obdarzała ludzi urodą z pewnością odpowiedziałby, że stał w kolejce po rozum. Możecie mi wierzyć na słowo, swoją inteligencją zadawał celniejsze rany niż niejeden miecz.

Przyjście na świat Tyriona Lannistera okryło hańbą jeden z najbogatszych rodów, mający swą siedzibę w Casterly Rock. To nie błyskotliwe wypowiedzi dziedzica wielkiej fortuny, ani brak umiejętnego posługiwania się prawdziwą bronią skazywał bohatera Pieśni lodu i ognia na życie w cieniu przystojnego brata-królobójcy, siostry, będącej połowicą zasiadającego na tronie władcy oraz matką jego następcy. Tyrion był wrzodem na tyłku swojego ojca z innego powodu- urodził się jako karzeł, niepełnowartościowy człowiek, podważający męskość tego, który go spłodził. I gdyby nie koneksje, pokaźny majątek i budzące strach nazwisko, Lannister mógłby podzielić los znienawidzonych bękartów.

Inteligencja nie musi iść w parze ze wzrostem i pociągającą...

Mirror_of_soul | 2014-04-18
Przeczytana: 04 marca 2014

"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."

Chyba każdy, choć z nazwiska zna George'a Raymonda Richarda Martina (dla jasności - to ten, który zabija tyyylu bohaterów, że nie starczyło by karteczek, by zaznaczać strony w każdej z książek). Jakby ktoś jednak nie wiedział, jest to autor uwielbianej przez czytelników serii "Pieśń Lodu i Ognia", na której podstawie powstał serial "Gra o tron". "Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera" to dodatek do tejże serii.

Tyrion Lannister to karzeł z Casterly Rock. Pochodzi z jednej z bogatszych rodzin, lecz przez swój wzrost jest wyśmiewany i nazywany pokraką. Wycierpiał wiele upokorzeń, zwłaszcza ze strony ojca i jego najbliższej rodziny. Mimo to jednak nie traci hartu ducha. Jest bystry, jego wiedza sięga bardzo daleko. Choć jest mały ciałem, ducha i wiedzę ma ogromną.

"Intrygi są jak owoce. Potrzebują czasu, by dojrzeć."

Może i głupio to przyznać, ale po raz pierwszy spotkam...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku