Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ag2S

„Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość”. Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego - karła o mózgu wielkości całej...

Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego - karła o mózgu wielkości całej planety i sercu ze zmatowiałego złota.

Aforyzmy i dowcipy Tyriona Lannistera to najlepszy prezent dla fanów Pieśni lodu i ognia George’a R. R. Martina oraz serialu Gra o tron: zbiór przewrotnych powiedzeń niezrównanego Krasnala z Casterly Rock, z ilustracjami, których autorem jest Jonty Clark!

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

SeVIIen | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

D.:

"Najlepsze są kłamstwa przyprawione odrobiną prawdy”.

Tyrion Lannister – zabawny karzełek i jedna z nielicznych pozytywnych postaci, których Martin jeszcze nie uśmiercił. Chociaż despotyczny ojciec nieraz dał mu w kość , a siostra niejeden dół mu wykopała pod nogami , ten nigdy nie zatracił swojego wrodzonego optymizmu i zgrabnej elokwencji. Uff… całe szczęście! W przeciwnym razie ta gratka nigdy by nie powstała.

Pozycja ta nie jest kolejną częścią cyklu ,,Pieśni Lodu i Ognia”, tylko zbiorem aforyzmów naszego sympatycznego krasnoludka. Przyozdobione gustownymi ilustracjami Jontego Clarka, cytaty wzorowo potrafią mi poprawić humor i dostarczyć duchowo-intelektualnego wsparcia.

"Intrygi są jak owoce. Potrzebują czasu, by dojrzeć”.

----------------------------

A.:

"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."

Tyrion Lannister to karzeł z Casterly Rock. Pochodzi z najbogatszego chyba rodu Westeros. Jednak pomimo to wycierpiał wiele upokorzeń, zwłaszcza ze...

Sanderka1985 | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Książkę "Aforyzmy i mądrości ..." otrzymałam jako prezent "pod choinkę", jako że książka była polecana wszystkim fanom Pieśni Lodu i Ognia. Obecnie cykl PLiO to jedna z najpopularniejszych serii fantasy, a dodatkowo rozgłos daje jej serial produkcji HBO pod tytułem "Gra o tron". Oczywiście jeśli coś jest na fali, to trzeba "wycisnąc" z tego ile się da. Taką właśnie pozycją jest książka "Aforyzmy i mądrości...", skupiająca się wokół jednej z głównych postaci sagi, czyli Tyriona Lanistera. Utwór ten skierowany jest nie tyle do fanów książek czy serialu, ale przede wszystkim do miłośników tej jednej postaci. Postacie tej nie trzeba właściwie przedstawiać osobom, które sięgną po tą pozycję książkowa. W środku znajdziemy najlepsze według wydawcy teksty Tyriona, te radosne, pełne humoru i sarkazmu, cięte riposty, smutne prawdy i mądrości życiowe. Wszystko to, co charakteryzuję tę postać i jej osobowość, i dzięki czemu zyskała popularność.
Dla fanów czy to książek czy serialu to dobry...

aAtlanta | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

'Korony dziwnie wpływają na głowy, na które je włożono.'
To dokładnie opisuje Pieśń Lodu i Ognia.
W książce były całkiem niezłe cytaty. Niektóre.
Po przeczytaniu można odnieść wrażenie, że Tyrion męczy się całym sobą w byciu karłem. On nie chce tym karłem być. I aż robi się smutno...
Widać, że robią to dla kasy... A przyznam się, że nie kupiła bym jej. Zapłacić 20 zł za 150 kartek z jednym zdaniem na stronę, to kpina. No ale czegoż się nie robi dla Georga...

| 2014-07-01

Byłam ostatnio w Empiku i zobaczyłam tą książkę obok "Gry o tron", już miałam ją kupić (tylko 20 zł!!!), ale kilka rzeczy mnie powstrzymało:
1. Gdy otworzyłam książkę zauważyłam, że jedna strona posiada jeden aforyzm bądź mądrość. I TYLE! nic więcej, no może jeden rysunek przedstawiający Tyriona, ale nic po za tym.
2. Jak już wspomniałam jeden cytat na jedną stronę, tak naprawdę wszystkie "powiedzonka" Tyriona można by umieścić na kilku stronach, wtedy jednak "AiMTL" nie prezentowałyby się ta okazale (zapomnijmy także o twardej okładce)
3. Niby 20 zł to mało, ale jak na tą książkę to myślę, że szkoda pieniędzy. Ja rozumiem, że jest twarda oprawka, ale zawartości jest naprawdę mało. Dorzucimy drugie dwie dychy i mamy budżet na "Grę o tron" (która ma około 1000 stron)
Nie mniej jednak myślę, że wielki fan "Gry o tron" (lub samego Tyriona) bardzo by się ucieszył z takiego prezentu.

Chemik | 2014-05-10
Przeczytana: 09 maja 2014

Przeczytane między 17.22 a 17.31, w księgarni na Centralnym. To prawdopodobnie mój rekord w przeczytaniu książki 'od deski do deski' z notą wydawniczą włącznie :)
Przykład uwiądu twórczego Dżordża i kreatywności jego menadżera.
Nawiasem mówiąc, pomysłodawca powinen dostać nobla z ekonomii. Ciekaw jestem bardzo ile egzemplarzy tej "książki" zostało SPRZEDANYCH w Polsce. Bo KUPIĆ mógł ją tylko ciężki frajer... 19.90 za całych 9 (dziewięć) minut czytania... Uffff...

Sonia Jaxa-Rożen | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Po tej książce można wnioskować że po pierwsze, Turion został oficjalnie uznany za najbardziej popularną postać sagi „Pieśń Lodu i Ognia”, a po drugie że Martinowi bardzo nie chce się kończyć wyczekiwanych przez wszystkich „Wichrów Zimy”, i że robi wszystko inne co tylko możliwe, by pieniążki nadal płynęły do jego przepastnych kieszeni.
Nie ukrywam że Tyrion, już od pierwszego pojawienia się w „Grze O Tron” (chciałabym zaznaczyć że przeczytałam ją zanim stało się to modne i nie poprzestałam na jednej części) stał się jedną z moich ulubionych postaci. Co prawda żadnej części sławetnej sagi jeszcze tu nie opisywałam, ale jeśli taka będzie wasza wola i na to przyjdzie czas. Ze względu jednak na ogrom mądrości jakie Martin wtłoczył w postać bystrego karła, na jego niezwykłą kreację, chciałabym właśnie tę książkę wam przedstawić.
Książka jest malutka, ozdobiona pięknymi ilustracjami o karykaturalnym zabarwieniu, i co dla mnie istotne, bazowanymi na postaci opisanej w książce, a nie tej...

Gaja | 2017-04-07

Bardzo zależało mi na kupnie tej książki ponieważ Tyrion Lanister to mój ulubiony bohater. I trzeba przyznać, że nasz karzełek ma gadane. Niestety spodziewałam się więcej tekstu. Na każdej stronie jest wypisany dłuższy lub krótszy cytat z książek G. R. R. Martina, parę rysunków i na tym koniec. Może i cena nie jest jakaś wygórowana, ale prawda jest taka, że płacimy za twardą okładkę, jakiejś tam jakości papier i za pracę ilustratora. Równie dobrze można samemu wypisać sobie cytaty i prawie wyjdzie na to samo.

Ale nie ma co narzekać, nie żałuję, że kupiłam tą książkę. Miło mi się ją przeglądało (nie wiem czy można to nazwać czytaniem, skoro na całość poświęciłam 20 minut) i pewnie nie raz zajrzę do niej by się uśmiechnąć pod nosem ;).

Zuo | 2014-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2014

Gdy czytałam sentencje Tyriona, w głowie słyszałam głos aktora Petera Dinklage, którego uwielbiam. Tyrion jest jedną z moich ulubionych postaci. Pokochałam go za jego bezczelność, dosadność, szczerość oraz dobroć skrywaną głęboko w sercu. Uważam, że zamiast książki z mądrościami Tyriona, George powinien zająć się kolejną częścią "Pieśń lodu i ognia". c:

Selavie | 2013-12-17

Książka dobra na prezent dla kogoś, kto lubuje się w PLiO, a jedną z jego ulubionych postaci jest właśnie Tyrion. Nic nadzwyczajnego, tak naprawdę. Mimo wszystko plus za oprawę graficzną, twardą okładkę i niską cenę. ;)

Mirror_of_soul | 2014-04-18
Przeczytana: 04 marca 2014

"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."

Chyba każdy, choć z nazwiska zna George'a Raymonda Richarda Martina (dla jasności - to ten, który zabija tyyylu bohaterów, że nie starczyło by karteczek, by zaznaczać strony w każdej z książek). Jakby ktoś jednak nie wiedział, jest to autor uwielbianej przez czytelników serii "Pieśń Lodu i Ognia", na której podstawie powstał serial "Gra o tron". "Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera" to dodatek do tejże serii.

Tyrion Lannister to karzeł z Casterly Rock. Pochodzi z jednej z bogatszych rodzin, lecz przez swój wzrost jest wyśmiewany i nazywany pokraką. Wycierpiał wiele upokorzeń, zwłaszcza ze strony ojca i jego najbliższej rodziny. Mimo to jednak nie traci hartu ducha. Jest bystry, jego wiedza sięga bardzo daleko. Choć jest mały ciałem, ducha i wiedzę ma ogromną.

"Intrygi są jak owoce. Potrzebują czasu, by dojrzeć."

Może i głupio to przyznać, ale po raz pierwszy spotkam się z twórczością G.R.R. Martina. Nigdy nie...