Nie przejdziemy do historii. Zeznania Niekrytego Krytyka. Część 2

Wydawnictwo: Zielona Sowa
joly_fh

Kontynuacja bestsellerowej książki Macieja Frączyka, czyli Niekrytego Krytyka – polskiego władcy YouTube, krytyka filmów, seriali, gier, książek i reklam, a także internetowych celebrytów.Nie przejdziemy do historii to druga część Zeznań Niekrytego Krytyka, w której autor w satyryczno-żartobliwy, charakterystyczny dla siebie sposób mierzy się z tematami ważnymi, takimi jak: sens i cel istnienia, religia, polityka, sztuka. To pierwsza na polskim rynku publikacja literacka oparta na formule show typu „stand up”. Nowatorski koncept, rzeczywistość opisana językiem w stylu „pulp”, zaskakujące spojrzenie na dokonania ludzkości od zarania dziejów po XXI wiek i potężna dawka humoru czynią z książki eklektyczną bombę.Książka zilustrowana satyrycznymi rysunkami Roberta Sienickiego.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2013

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

walghuria | 2019-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam2
Przeczytana: 26 sierpnia 2019

Przyznaję - kilka parsknięć było. Zawsze to przyjemnie czytać słowa człowieka o zbliżonych poglądach. Dzięki (ponownie) i... cyk następna.

MyCoffeeBooks | 2019-08-23
Przeczytana: 09 marca 2019

Tak sobie myślę, że „Zeznania Niekrytego Krytyka” są skierowane chyba do nieco młodszych niż ja – czytaj – w przedziale 15- 25 lat. Świadczą o tym nie tyle poruszane tematy, co sposób ich ukazania, opisania i…skomentowania. Przyznam, że kilka razy łapałam się na tym że nie do końca wiem o czym on pisze w swoich żartach – ja z tych, którzy nie wiedzieli o co tyle szumu z „dzbanem” i innymi podobnymi smaczkami językowymi.
Książka była więc dla mnie wyzwaniem- które podjęłam z ciekawością i nie zawiodłam się. Lubię, gdy dzięki literaturze mogę spojrzeć na otaczający mnie świat z innej perspektywy. To zawsze czegoś uczy. I człowiek nabiera szerszego spojrzenia na wiele elementów codzienności.

Woody | 2017-11-20
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Druga część Zeznań Niekrytego Krytyka, równie dobra, jak pierwsza. To ten stary, dobry Niekryty, z mocnym poczuciem humoru.

Ismydoor | 2016-09-11

Jak wiele innych czytelników również jestem zawiedziona książką. O ile poprzednia książka autorstwa "Niekrytego" bardzo mi się spodobała luźnym stylem i ciekawym spojrzeniem na świat, przy tej pozycji niejednokrotnie miałam ochotę przerwać czytanie. Niby autor "poucza" młodych, inspiruje, ale wychodzi mu to słabo. Są to po prostu różne, nic nie wnoszące przemyślenia nad popularnymi tematami, które nie są nawet zbyt oryginalne czy odkrywcze. Chyba oczywiste i zauważalne są poruszane przez Frączyka zagadnienia i problemy polityczne, religijne czy ekologiczne; nie ma większego sensu roztrząsanie ich w taki sposób przez autora. W lekturze przeszkadzał mi również chaotyczny styl pisania: liczne dygresje i "odskocznie", m. in. rozpoczynanie zdania jedną myślą i potem kontynuowanie go zupełnie zbaczając z tematu (co tworzyło "długaśne" zdania o kiepskiej składni). Zawiodłam się również na poczuciu humoru: liczyłam na coś więcej, rozbawiły mnie jedynie niektóre porównania (i to nawet nie...

Minnie19 | 2016-08-09
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Książka niezła, ale za to przeciętna. Autor zabawny, ale nieprzeczytanie jej nie sprawi, że świat się skończy. Mimo to fajna i śmieszna odskocznia, przedstawiająca codzienność w nieco krzywym spojrzeniu.

Alex | 2015-11-18
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Pierwszą część oceniłam bardzo wysoko, dlatego po tej spodziewałam się równie pozytywnych odczuć. Tylko czy Niekryty zaczarował mnie po raz drugi? Z całą pewnością nie. A na pewno nie tak jak wcześniej...

Działalnością Niekrytego Krytyka interesuję się nie od dziś. Jego filmy wyciągały mnie z największych dołów i powodowały wybuchy niekontrolowanego śmiechu. Tylko, że w pewnym momencie coś się zmieniło. Kolejne filmy już nie śmieszą, a książka nie działa tak inspirująco. Pomimo całej mojej ogromnej sympatii dla tego pana druga część jego "zeznań" nie przypadła mi do gustu tak bardzo. Dlatego raczej jej nie polecam. Wolę zachęcić do zajrzenia do wspaniałej części pierwszej.

| 2015-10-17

Moją recenzję/opinię na temat tej książki możecie znaleźć na → http://bycie-molem-nie-jest-zle.blogspot.com/2015/10/maciej-fraczyk-zeznania-niekrytego.html

| 2015-09-18

Posiadam. Niestety. Książka napisana na fali popularności i po to, by zarobić many many. A może to ja jej nie zrozumiałam, bo jestem tylko głupią nastolatką?

AisogHIStory | 2015-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Kupiłam ją, bo byłam pewna, że będzie tak samo dobra jak pierwsza książka Niekrytego Krytyka.
Odbieram wrażenie, że na tą książkę zabrakło tematów które mógłby poruszyć i przypomina to taką paplaninę bez ładu i składu i czasem trudno podążyć za tokiem myślenia autora.
Fajnie się czytało, ale nic więcej.
Jak tylko znajdę czas, to sięgnę po kolejną część Zeznań. Liczę, że następna mnie miło zaskoczy.

Shizumachan | 2015-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Bardzo lubię język używany przez Macieja Frączyka, znanego jako Niekryty Krytyk. Jest swobodny, współczesny, autor używa wulgaryzmów (z którymi oczywiście też nie przesadza, są one umiarkowane) oraz wypowiada się na temat kwestii zazwyczaj nieporuszanych. Ma świeże spojrzenie na świat i "Nie przejdziemy do historii" pokazuje też, jak bardzo ma on rozbudowaną wyobraźnię i jak odpowiednio potrafi jej użyć, by rozbawić czytelnika, dzięki czemu pozycja ta jest warta polecenia.
Niestety jednak ma również swoje wady - mimo swojego lekkiego języka czytanie tej książki jest na dłuższą metę po prostu męczące. Trudno jest się tak w stu procentach oddać temu, co czytamy i łatwo jest się rozproszyć, kiedy już się to osiągnie. To, jak dany tytuł "wciąga" jest dla mnie bardzo ważne, bo jest to wyznacznikiem mojej oceny, refleksji i późniejszej oceny książki.
Gdyby było inaczej "Nie przejdziemy do historii" ustawiłabym na półce ulubionych przeczytanych książek, ponieważ jest tego warte. Niestety...