SeRiA z CeKaeMu

Okładka książki SeRiA z CeKaeMu
Maciej Frączyk Wydawnictwo: wydano nakładem autora publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
wydano nakładem autora
2018-11-20
2018-11-20

Jeśli ktoś nie lubi humoru Niekrytego Krytyka, nie polecam sięgać po tę książeczkę. Ja jednak od wielu lat jestem fanką i bardzo dobrze się bawiłam podczas czytania :) Bardzo podoba mi się sposób, w jaki Niekryty przedstawia problemy współczesnego świata - z ironią, sarkazmem i dystansem. Polecam!

Lubię poczucie humoru Niekrytego Krytyka. Tu mamy je w najczystszej postaci: jest więc "piard z miąższem", "tampon ze slotem na kartę pamięci" czy "Cyceron bardziej pasuje do czarnoskórego gwiazdora porno niż myśliciela". Wszystko ujęte w zgrabną, krótką, przyjemną formę felietonów publikowanych na łamach "CKM".

Książka jest też ciekawym eksperymentem wydawniczym - nie można jej kupić w żadnej księgarni. Autor zbierał zamówienia i tylko tym osobom przysłał książkę z autografem. 907 osób zapłaciło Frączykowi 39 zł (co daje 35.373 zł), za które książkę wydał, a Oficyna Wydawniczo-Reklamowa Sagalara (drukarnia w Łodzi, ma w ofercie m.in. plakaty reklamowe, kalendarze, teczki, metki i blistry) wydrukowała. "SeRiA z CeKaeMu" to w zasadzie 90-stronicowa, malutka broszurka (12,5 x 16 cm) w miękkiej okładce. Skład, łamanie i druk 1000 egzemplarzy to max. kilka tysięcy.

Trochę daliśmy się nabić w balona, co nie, sponsorzy pana Frączyka? :)

Książka jest też ciekawym eksperymentem wydawniczym - nie...

Dodaj cytat z książki SeRiA z CeKaeMu