Disco Polo, Wiedźmin i gumy kulki, czyli III RP oczami Niekrytego Krytyka

Okładka książki Disco Polo, Wiedźmin i gumy kulki, czyli III RP oczami Niekrytego Krytyka Maciej Frączyk
Maciej Frączyk Wydawnictwo: Czerwone i Czarne reportaż
reportaż
Czerwone i Czarne
2016-04-27
2016-04-27

Pan z YT bardzo chciał napisać książkę. No to napisał.
Niewnoszącą do życia absolutnie niczego. Czytasz (a może raczej- przeglądasz) raz do wieczornej herbaty, zapominasz, rzucasz w kąt, wiesz, że nigdy nie wrócisz do tej lektury, ani że nie pokażesz jej dzieciom. Treść moglibyśmy zmieścić na kilku stronach.
Nie polecam (chyba, że jesteś psychofanem autora i sam fakt, że to jego autorstwo coś dla Ciebie znaczy)

Pan z YT bardzo chciał napisać książkę. No to napisał.
Nie polecam (chyba, że jesteś psychofanem autora i sam fakt, że...

Taka, lekka, prześmiewcza czasami, sympatyczna książeczka :-) może być :-) jak ktoś chce powspominać lata 90-te to polecam na chwilkę :-)

Książkę się czyta bardzo przyjemnie i błyskawicznie, ale nie tylko ze względu, że jest na tyle ciekawie napisana, ale i jednocześnie... tak bardzo krótka. Większość stron jest zapełniona co najwyżej do połowy, nie wspominając już o tym, że niektóre strony to raptem w 1/3 tekst, a czasem i mniej, ponadto są też rysunki nawet i na 2 strony... W rzeczywistości wcale nie ma ona 168 stron, a zaledwie połówkę z tego. Gdyby nie takie spłycenie treści, to byłaby to godna przeczytania książka (nic dziwnego, że cena detaliczna została obniżona z 35 do 5),lecz co najwyżej można ją potraktować jako ciekawostkę na poprawienie humoru, ponieważ każdy powinien dać radę znaleźć przynajmniej kilka zabawnych opisów.

Płakałam ze śmiechu!

Płakałam ze śmiechu!

Przeczytałam w jeden wieczór, bardziej z ciekawości niż zachwytu nad twórczością Maćka Frączyka. Owszem, na początku było miło wrócić pamięcią do rzeczy znanych w dzieciństwie, im bliżej końca tym bardziej się nudziłam. Sarkazm mile widziany ale w odpowiednich dawkach, tu było go już za dużo. I czasem żałowałam, że na dany temat rozpisywał się tak krótko. Cięte riposty to czasem trochę za mało. Młodszy czytelnik (a mam wrażenie, że główna część fanów Niekrytego Krytyka to młodzież z roczników grubo po 1990r.) może tego nie zrozumieć. Na pewno nie jest to książka, którą chciałabym mieć na półce i do niej wracać, jednorazówka na rozluźnienie.

Pomimo ogromnej sympatii do Niekrytego ocena wyższa być nie może. Książki nigdy bym nie kupił, ani nie przeczytał, jednak cena 4,99 w Biedronce zrobiła swoje. Także przeczytałem, miało być śmiesznie - momentami nawet było. Ale takie notatki do wspomnień to można przeczytać w zeszycie dziecka z podstawówki...

Odradzam kupno, niestety. Lepiej obejrzeć filmy Niekrytego na YT.

Odradzam kupno, niestety. Lepiej obejrzeć filmy Niekrytego na YT.

Uśmiałam się do łez 😁😁

Uśmiałam się do łez 😁😁

Przyznaję się bez bicia. Gdyby nie horrendalnie niska cena (kultowe 4,99),to po książkę Niekrytego Krytyka zapewne nigdy bym nie sięgnął. Dodam również, że nie jestem wielkim fanem twórczości Macieja, ale kanał na youtube śledzę i czasami nawet coś obejrzę. Także spodziewałem się tego co może mnie czekać.

"Disco polo, Wiedźmin i gumy kulki, czyli III RP oczami Niekrytego Krytyka" jak sam tytuł wskazuje jest to książka, w której znajdziemy najbardziej charakterystyczne cechy lat 80 i 90. Dla osób, które wychowały się w tamtych czasach będzie to miły powrót do wspomnień. Ja osobiście z każdą stroną przypomniałem sobie czasy mojego dzieciństwa. Któż z nas nie zna kultowej gumy "Turbo" czy "karteczek"?

Sama książka napisana jest z humorem przyprawionym nutką sarkazmu. Innymi słowy: Niekryty Krytyk taki jak na swoich filmach. Szkoda, że Maciej trochę bardziej się nie rozpisał. Jego dzieło możemy przeczytać nawet w dwie godziny.

Na zakończenie dodam, że książka nie trafi do młodszego czytelnika. Wśród tych wszystkich "artefaktów" niewątpliwie będzie czuł się obco.

Kurczę....ale jestem już stary.

"Disco polo, Wiedźmin i gumy kulki, czyli III RP oczami Niekrytego...

Powrót do dzieciństwa :) Stary, dobry Niekryty Krytyk, mój rówieśnik, opisuje nasz świat cudownych lat 90. XX w. w sposób bardzo zabawny, inteligentny i ciekawy. Każdy urodzony w latach 80' i 90' odnajdzie tam cząstkę siebie. Dla osób urodzonych już w XXI w. - pozycja obowiązkowa :)

O wiele słabsza część niż jego pierwsza książka. Co prawda miło powspominać niektóre rzeczy, o niektórych zupełnie zapomniałam :P Co mnie najbardziej razi to zbyt sarkastyczne podejście do opisów poszczególnych rzeczy. Przez to młodsze roczniki może i zrozumieją, czemu niektóre rzeczy były zarąbiste, ale nie będą wiedzieć, ile w opisie danej rzeczy jest prawdą, a ile z tego jest napisane pół żartem, pół serio.

Tylko dla prawdziwych fanów. I ludzi z lat 80' i 90'.

• 2016
  • Publicystyka
  • Przeczytane w 2018 roku

Dodaj cytat z książki Disco Polo, Wiedźmin i gumy kulki, czyli III RP oczami Niekrytego Krytyka