Seven Years to Sin

Okładka książki Seven Years to Sin Sylvia June Day
Okładka książki Seven Years to Sin
Sylvia June Day Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Historical (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Historical (tom 1)
Penguin Books
2012-01-01
2012-01-01

Lubię romanse rozgrywające się na statku, zwykle jest w nich na tyle mało rozpraszaczy, że faktycznie można skupić się na poznawaniu bohaterów i rozwoju ich relacji. W tym wypadku balans nie został zachowany, za bardzo poszło to w stronę cielesnej strony związku Jess i Alistaira- co ma swoje uroki, ale w pewnym momencie zaczęłam przewracać oczami ;)
Bohaterowie trochę zbyt idealni, za mało ludzcy, ich relacja powierzchowna, zbyt cukierkowa. A sceny łóżkowe.. pikantne, ale jednak mocno jednostajne i w pewnym momencie stają się nużące. Plusem jest wątek Hester z całą swoją dramaturgią, szczerze mówiąc momentami był dla mnie znacznie bardziej interesujący niż niekończące się pościelowe zapasy głównych bohaterów. Powieść czytało mi się dobrze, ale prawdopodobnie nie będę miała ochoty już do niej wrócić. Jako erotyczna bajeczka- warta polecenia.

Bohaterowie trochę zbyt...

Sylvia June Day, znana również jako Sylvia Day, to amerykańska pisarka, autorka powieści z gatunku literatury erotycznej i romansów. Jest jedną z najbardziej znanych autorek w tym gatunku i zdobyła ogromną popularność dzięki swojej serii Crossfire, która rozpoczęła się od książki "Dotyk Crossa". Day w swojej twórczości eksploruje tematykę namiętności, pożądania i skomplikowanych relacji międzyludzkich.

"Obudzone pragnienia" to kolejna powieść autorstwa Sylvii Day, która opowiada historię Jessiki, kobiety marzącej o zmianie swojego życia i doświadczeniu zakazanych przyjemności. Po siedmiu latach małżeństwa, Jessika decyduje się na podróż oceanicznym statkiem, gdzie spotyka tajemniczego i uwodzicielskiego Alistaira Caulfielda. Ta spotkanie wyzwala w niej długo tłumione pragnienie.

Mimo że "Obudzone pragnienia" jest książką pełną namiętności i fantazji, nie jest to powieść, która spełnia oczekiwania pod względem jakości literackiej. Choć może przyciągnąć miłośników gatunku, opowieść często staje się przewidywalna i mało oryginalna. Postacie są płaskie, a fabuła skupia się głównie na scenach erotycznych, kosztem rozwinięcia wątków i głębszych relacji między bohaterami.

Ocena 2/10 odzwierciedla niską wartość literacką tej powieści. Choć Sylvia Day posiada swoje oddane grono czytelników, "Obudzone pragnienia" nie dostarcza nic wartego uwagi. Opowieść skupia się głównie na płaszczyźnie erotycznej, zaniedbując inne aspekty, które mogłyby uczynić ją bardziej intrygującą i wartościową.

Podsumowując, "Obudzone pragnienia" może przyciągnąć czytelników, którzy szukają powieści erotycznej, ale nie spełnia oczekiwań pod względem jakości literackiej i rozbudowanej fabuły. Ocena 2/10 wskazuje na ograniczoną wartość i zaleca się rozważenie innych opcji czytelniczych dla tych, którzy poszukują bardziej satysfakcjonujących i złożonych książek.

Autorka na fali popularności książek o tematyce erotycznej tworzy kolejną wersję kobiecych marzeń o fantastycznych kochankach. Bohater jest wybitnie męski, namiętny,czuły i oddany: ideał. Przy tym nietuzinkowy (motyw żigolo i prawie korsarz). Na tle epoki (1815) to dosyć niezwykłe skojarzenia. To się dobrze czyta ale literatura mocno średnia. Jako erotyk też średni. Dla amatorek.....

Sylvia Day to pisarka, która bardzo dobrze odnalazła się w literaturze erotycznej i większość swoich książek poświęciła głównie tej tematyce. Na fali popularności tego gatunku przeczytałam wiele jej powieści. Jedną z nich jest powieść "Obudzone pragnienia", które mają miejsce w dziewiętnastowiecznej Anglii.

Jessica niedługo przed swoim ślubem jest świadkiem miłosnej sceny, której uczestnikiem jest Alistair - młody, przystojny i pewny swych walorów mężczyzna. Ta scena już na zawsze zagości w sercu i umyśle Jessici. Po wielu latach ma miejsce ponowne spotkanie tejże dwójki, tym razem na statku należącym do Alistaira, którym podróżuje Jessica - już jako wdowa, która po roku od śmierci męża, postanawia uporządkować sprawy majątkowe po zmarłym mężu. Podczas podróży między Alistairem a Jessicą dochodzi do romansu, który zmieni oboje.

Jak większość książek Sylvii Day i tą powyższą lekturę czytało się szybko i gładko ;) Chociaż na początku utworu można było "przysnąć" z powodu nużących opisów i dialogów, które niestety musiały się odbyć, aby lepiej zrozumieć dalsze przygody bohaterów. Lecz potem było już lepiej. A i bohaterzy z czasem stawali się coraz bardziej wyraziści, którzy z początku wydawali się opieszali, nudni i drętwi. Wiele z postaci literackich dało się z jednak polubić, innych wręcz znienawidzić - dzięki czemu dostajemy książkę bogatą w wielu ciekawych i interesujących bohaterów.

Fabuła książki nie skupia się tylko na scenach erotycznych i fascynacją dwójki ludzi, ale też na wielu istotnych kwestiach: jak na przykład przemoc w rodzinie, która często odbiera radość z bycia razem czy z tworzenia rodziny. Powieść ta opowiada też o ważnej roli ojca w życiu dziecka, które często cierpi i podejmuje nietypowe decyzje będąc już dorosłym.

Powieść Sylvii Day podejmuje różne wątki, zarówno te miłe jak i mniej miłe, ale główną osią są sceny seksu, z resztą jak w większości utworów tejże autorki. Opisy tychże scen są barwne, dzięki czemu działają na wyobraźnię, sprawiając wrażenie, iż się w nich uczestniczy ;) Ale autorka nie tylko w tych opisach sobie radzi, ale ogólnie w całej książce, która wraz z rozwojem sytuacji, coraz bardziej wciąga...

Chociaż miło i szybko spędza się czas nad powieścią Sylvii Day "Obudzone pragnienia", to też trzeba mieć na uwadze to, że nie jest to opowieść ambitna. Ale raczej taka, która ma nam umilić czas od tych bardziej wymagających książek. Tak więc jeśli chcecie odgonić szybko nudę i lubicie literaturę erotyczną to jak najbardziej polecam.

Jessica niedługo...

Bardzo dobrze napisana romantyczna powieść w mało romantycznych czasach. Książka jest lekka, przyjemna z ciekawymi zwrotami akcji. Jestem zachwycony.
Polecam

Polecam

Nie sądziłam że historia osadzona w dziewiętnastoletniej Anglii może mnie tak zafascynować. Nie lubię filmów kostiumowych w tym stylu, jednak książki Sylvii Day bardzo mnie oczarowały.

2049

Ciekawa pozycja książkowa Sylvii Day - historyczny romans. Czytało się z sercem na dłoni. Bardzo polubiłam ten styl pisania. Ciekawe postacie i opisy. Serdecznie polecam.

To moja pierwsza książka tego typu. Jestem zaskoczona, ponieważ spodziewałam się bardziej odważnego opisu czytając okładkę. Cóż, przeciętna. Proste opisy, prosta(cka) historia.

Zmysłowa, wciągająca.

Zmysłowa, wciągająca.

Miłość na którą warto czekać…

Jessika tuż przed swoim ślubem podczas spaceru staje się świadkiem miłosnej sceny w altance, w której uczestniczył znany z romansów Alistar. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że został nakryty podczas uprawiania seksu z kobietą. Ta scena na zawsze wyryła się w pamięci Jessiki.
Po siedmiu latach małżeństwa, Jessika zostaje wdową. Aby uporać się ze śmiercią męża i żałobą, postanawia popłynąć na Jamajkę, aby doglądać majątkiem, który pozostawił jej w spadku mąż. Na statku dziewczyna odkrywa, że w wyprawie towarzyszy jej Alistar, który ma zamiar ją uwieść, gdyż od lat durzył się w Jessice.

Jednocześnie w Angli zostaje siostra dziewczyny, która nie chce jej martwić swoimi problemami małżeńskimi...

Miłość na którą warto czekać…

Po siedmiu latach małżeństwa, Jessika zostaje wdową. Aby uporać się ze...

• Erotyk
  • Romans historyczny