Dotyk złodziejki

Touch of a thief
9788310121998
literatura piękna
Barbara

Najzręczniejsza złodziejka Londynu przyłapana na naprawdę gorącym uczynku… Ta dziewczyna potrafi ukraść każdy klejnot. Umie też uwolnić od spinek każdego mężczyznę. Dotykając drogich kamieni, Viola poznaje ich przeszłość. Dotykając porucznika Greydona Quinna – całkiem traci głowę. Kiedy oficer przyłapał ją podczas włamania do jego domu, była zła. Gdy zmusił ją do współpracy – była...

Najzręczniejsza złodziejka Londynu przyłapana na naprawdę gorącym uczynku…

Kiedy oficer przyłapał ją podczas włamania do jego domu, była zła. Gdy zmusił ją do współpracy – była wściekła. Kiedy ją pocałował – postanowiła przyjąć jego zlecenie. Teraz razem szukają Krwi Tygrysa, legendarnego czerwonego brylantu. Ale to dopiero początek ich ekscytujących, niebezpiecznych przygód – również za drzwiami sypialni.

źródło opisu: http://nk.com.pl/dotyk-zlodziejki/1700/ksiazka_usz...(?)

źródło okładki: http://nk.com.pl/img/covers/big/resize/400/x/x/170...»

Oficjalna recenzja
TalaZ książek: 2510

Erotyczny misz-masz

Powieści erotyczne przeżywają w naszym kraju swoje wielkie pięć minut. Od czasu gdy ukazały się pierwsze zapowiedzi „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, wydawnictwa dosłownie „zalały” rynek wydawniczy tego typu historiami. Jednak Nasza Księgarnia dała swoim czytelnikom coś ciut innego. "Dotyk złodziejki" to faktycznie erotyk, ale historyczny. Jego autorką jest Mia Marlowe, która tą częścią otwiera swoją sagę opowieści pobudzających i rozgrzewających do czerwoności, zmysły czytelników.

Viola to arystokratka jakich wiele, uwielbia modne stroje, kapelusiki, przyjęcia towarzyskie, ale to tylko pozory. Tak naprawdę to jedna z najzręczniejszych złodziejek w całej Anglii, przed którą żaden klejnot się nie uchowa. Niestety te umiejętności na niewiele jej się zdadzą, a może jednak będzie inaczej, gdy zostaje przyłapana przez porucznika Greydona Quinna, na włamaniu do jego domu. Mężczyzna ma bowiem pewne plany wobec Violi, chce aby pomogła mu ona w odnalezieniu słynnego klejnotu – czerwonego rubinu zwanego Krwią Tygrysa. Od tej pory zaczyna się ich niezwykła przygoda..

Przyznaję, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałam, iż z połączenia erotyku z romansem historycznym może wyjść tak wciągająca historia. Chociaż muszę również nadmienić w tym momencie, że autorka nie poprzestała tylko na wątkach z tych dwóch gatunków literackich. Gdy zagłębimy się w opowieść Violi i Quinna, odnajdziemy w niej także elementy przygodowe, a nawet fantastyczne. Po prostu istny misz-masz. Co więcej, wszystko zostało połączone ze sobą w naprawdę mistrzowski sposób. Żaden wątek nie wybija się na pierwszy plan, każdy z nich ogrywa równie ważną rolę w trakcie trwania całej fabuły.

Chociaż pewnie i tak większość czytelników będzie zwracała uwagę głównie na sceny erotyczne, którym nie można nic zarzucić. Zostały opisane dość szczegółowo, ale jednocześnie ze smakiem. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Mia Marlowe z czystą, pisarską, premedytacją „pogrywa” z czytelnikami. Zastanawiacie się w jaki sposób? Ano w taki, że najpierw rozbudza i rozgrzewa zmysły praktycznie do czerwoności, aby w następnej chwili urwać wszystko w jednej chwili po przez całkowite „zamrożenie” chemii krążącej pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Dzięki temu napięcie nie tylko rosło ze strony na stronę, ale także dosłownie iskrzyło od nadmiaru emocji. W tym miejscu chciałam jeszcze zapewnić, że autorka z całą pewnością nie przekroczyła nawet na milimetr tej cienkiej granicy pomiędzy erotyką, a pornografią.

Podsumowując. "Dotyk złodziejki" to naprawdę doskonała lektura dla kobiet, a także i mężczyzn, którzy szukają nie tylko ciekawej i wciągającej książki, ale także takiej, która wywoła sporo różnorodnych emocji. Polecam!

Natalia Zdziechowska

Kisha | 2019-05-28

Bardzo wciągająca i ciekawa książka z zaskakującymi zwrotami akcji i lekkimi zabarwieniem erotycznym 😈

Promyczek | 2019-03-11
Przeczytana: 2017 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tym razem to Viola ma wyjątkowy dar.. Dotykając kamieni widzi ich przeszłości.. widzi całą ich żywotność wszystko dokładnie. jednak taka wizja ją bardzo dużo kosztuje. Jest najsprytniejszą złodziejką w całym Londynie. Jednak pewnego razu została przyłapana.. Nie umiała sobie z tym poradzić.. Gdy zaproponowano jej współpracę nie chciała się zgodzić, jednak gdy ją oficer pocałował od razu się zgodziła. Uczucie między nimi rośnie przez całą książkę. Na początku ledwo na siebie patrzą, później coś niewidocznego ciągnie ich do siebie.. namiętność wzrasta do tego stopnia, że nie są w stanie się oprzeć siebie ..

Książka bardzo mnie zaskoczyła w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W fabule znajdziemy akcje, element fantastyczny i oczywiście romans. To co mi się podobało najbardziej to czas w którym rozgrywa się akcja książki. XIX wiek dodaje powieści zarówno tajemniczości jak i podsyca rosnące napięcie pomiędzy głównymi bohaterami, a element fantastyczny, według mojej opinii, urozmaica fabułę.
Wracając do postaci pierwszoplanowych, to są bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, zarówno postać kobieca jak i postać męska. Napięcie jest bardzo dobrze wyczuwalne co wciąga czytelnika. Bardzo polecam tę książkę każdemu kto chcę doświadczyć odrobiny mieszaki gatunkowej oraz osobom szukającym rozrywki w wolny wieczór.
Również polecam następne części.

Paula | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Bardzo mi sie podobała, 1 i 3 jest super :)
2 najmniej do mnie przemówiła.

Renata | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Porwała mnie ta pierwsza część, natychmiast zaczynam drugą.

lalunia369 | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Uwielbiam powieści o złodziejach, czarnych charakterach, które z jednej strony muszą przeżyć, a z drugiej - pragną wolności i adrenaliny. Viola, główna bohaterka przypadła mi do gustu, jednak tak naprawdę nie miała duszy złodziejki. Tak, tak podobało jej się okradanie bogatych, była w tym niezła.
Niestety, spotkała Quinna. Dla niego porzuciła swoja karierę. Ten facet cierpiał na poczucie niesprawiedliwości, dlatego go nie lubię, mimo poczucia humoru i talentu do dogadzania Violi.
Sama historia ratuje bohaterów. Jest wartka, ciekawa, pełna tajemnic oraz - mojej ulubionej - fantastyki. Oczywiście, miłość musiała być silniejsza niż moc klejnotu, a złodziejka oraz przystojny oficer "połączyli dusze", czego spodziewałam się już po przeczytaniu pierwszych dwóch rozdziałów.
Podsumowując: fabuła została napisana dobrze. Nie po mistrzowsku, jednak na poziomie dobrej pisarki. Poza tym, autorka udowodniła, że mieszanie gatunków nie jest złym pomysłem, za co należą się trzy gwiazdki ;)....

GoSiUnIaaa113 | 2015-10-26
Przeczytana: 25 października 2015

Bardzo przyjemna lektura. Lubię wielowątkowe opowieści, mieszanie stylów i gatunków (jak na imprezie trunków :D ), więc ta powieść przypadła mi do gustu. Wciąga i nie można się oderwać. Polecam.

kaktusowaona71 | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Po ostatniej lekturze, sama nie wiedziałam czego oczekuję od następnej książki. Chciało mi się romansu historycznego - lecz miałam równie dużą chęć na erotykę, ciągnęło mnie też w kierunku paranormal.... No i jak tu zaspokoić tak rozbieżne zapotrzebowania ?
Ano można.
"Dotyk złodziejki" dostarczył mi wszystkiego o czym napisałam powyżej i dorzucił do tego jeszcze całkiem pokaźny ładunek przygody. Sama radość :)
Książka jest mieszanką naprawdę wielu gatunków - a ten mix, wbrew pozorom, doskonale się uzupełnia i daje bardzo ciekawy efekt.
Czemu więc tylko siedem gwiazdek ?
Ponieważ dostrzegłam tu wcale nie tak mało całkiem poważnych jak na mój gust, niedociągnięć:
Po pierwsze uważam, że język tutaj użyty, jest zbyt prosty, miejscami wręcz toporny. Gdyby autorka pokusiła się o więcej finezji i ubogaciła słownictwo- historia wiele by na tym zyskała, zapierając dech w piersiach czytelniczki, wywołując gorący rumieniec na jej twarzy i palpitacje serca przy opisach np. scen intymnych.
Po...

tygrysica | 2015-09-16
Przeczytana: 15 września 2015

Mia Marlowe to kobieta obdarzona wspaniałym talentem. Nie tylko pisarskim. Mia jest z wykształcenia wybitną sopranistką. Przewidywała sobie karierę operową. Jednak los chciał inaczej.
Autorka ma do tej pory na swoim koncie trzy książki, dzięki którym magazyn Books Monthly okrzyknął ją królową pikantnych romansów historycznych. Sama Mia Marlowe mówi, że nauczyła się opowiadać śpiewając.

Dziś omówimy sobie pierwszą z książek autorki. Dotyk złodziejki to historia romansu, który nie powinien się wydarzyć. Kiedy w 1859 roku w Indiach wybuchają zamieszki dwoje młodych ludzi spotyka się w dość nietypowych okolicznościach. Każdemu z nich przyświeca cel. Jest on równie szlachetny, co nielegalny.
Greydon Quinn to człowiek niezwykle szlachetny. Pełny empatii. Postanawia pomóc swojemu przyjacielowi odzyskać własność Indii. Dobrze słyszycie. Jest to własność Indii. Zarówno całego kraju jak i jego mieszkańców. Krew tygrysa, najdroższy, najwspanialszy kamień świata zniknął ze swojej...

WiosnaxD | 2015-09-14
Przeczytana: sierpień 2015

Wzięłam się za tą książkę usłyszawszy, iż główna bohaterka ma szczególny dar. W tej kwestii nie zawiodłam się. Całościowa fabuła również była interesująca. Ukazała bardzo dobrze czasu,w których owa historia toczyła się. Nie pomijając opisu życia rodzinnego bohaterki jak i późniejszych jej "towarzyszów". Za następne tomy z tego cyklu na pewno nie sięgnę. Erotyka to nie moje klimaty, lecz dla obeznanych w tym temacie - Polecam.