So Close

Okładka książki So Close Sylvia June Day
Okładka książki So Close
Sylvia June Day Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Czarna lilia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Czarna lilia (tom 1)
So Close
Świat Książki
2024-02-14
2024-02-14

@book.moodpk

„So Close” to I tom serii „Czarna lilia”. Jest to romans, pełen zwrotów akcji, miłość i obsesja jest tu postawiona na równi.
Głównym bohaterem powieści jest Kane Black. Mężczyzna od kilku lat pogrążony jest w żałobie. Na ulicy Manhattanu zauważa kobietę łudząco podobną do jego zmarłej żony. W drodze do swojego biura na pasach ją zauważa i już nic nie ma dla niego znaczenia. Kobieta jest bardzo podobna do żony Kana. Ulega wypadkowi, w mężczyzną oferuje jej schronieni pod swoim dachem. Kim jest ta tajemnicza kobieta ? Jak zachowują się najbliżsi mężczyźni, jak odkryją gościa Kana ?
Początkowo miałam problem z odnalezieniem się w narracji. Ponieważ jest ona pierwszoosobowa, ale z perspektywy każdej osoby, która występuje w książce. Ale po przeczytaniu kilku stron było znacznie lepiej. Książka bardzo wciągając, bo od samego początku nie znamy motywów głównych bohaterów. Śmierć to najgorsza rzecz, która spotka każdego, ale Kane Black nie może pogodzić się już od kilku lat z nią. Kiedy skończyłam książkę nie spodziewałam się takiego obrotu tej historii. Jestem bardzo ciekawa kolejnych tomów o czym będą i jak potoczą się losy bohaterów.

@book.moodpk

Warta uwagi, ale fabuła przekombinowana. Znam Crossa i tam też, pod koniec było podobnie. Jakby autorka układała fabułę w trakcie pisania, bez przemyślenia co z czego ma wynikać. W efekcie przez większość czasu czytelnik nie wie o co chodzi. I mnie nie pasuje, gdy podmiot liryczny nie zwraca się do czytelnika lecz do bohatera ksiązki, jak to występuje w przypadku głównej bohaterki.

Nie ma chyba fanki romansów i erotyków, która nie znałaby Sylvie Day i jej serii „Crossfire”, choćby ze słyszenia. Ostatnio miałam przyjemność przeczytać pierwszy tom nowego cyklu spod jej pióra.

Kane Black, nie pogodził się ze stratą swojej żony. Gdy w drodze do swojego biura, na przejściu dla pieszych, dostrzega kobietę łudząco podobną do niej, wszystko inne traci sens. Wskutek wypadku, kobieta zostaje przyjęta pod dach Kane a on sam z każdym dniem jest coraz bliżej niej. Kim jest tajemnicza kobieta? Jak zareagują bliscy z otoczenia mężczyzny na jej pojawienie się w jego życiu?

Już od pierwszych stron autorka wprowadza nas w świat ociekający luksusem i pieniędzmi. Pełen intryg i tajemnic. Manipulacje są w nim na porządku dziennym. Czy bohaterom uda się je rozpoznać i z nimi walczyć?

Narracja pierwszoosobowa jest prowadzona z perspektywy różnych bohaterów, którzy znajdują się w otoczeniu postaci, wokół których skupia się fabuła. Wprowadza to niewielki chaos w głowie czytelnika, ale bardzo szybko się w nim odnalazłam i śledziłam losy postaci ciekawa ciągu dalszego tej nietypowej historii.

Ta książka jest nieco inna od poprzednich. Czy to źle? Wg mnie nie. Tu intrygi królują a pokazana z perspektywy bohaterów rzeczywistość nie jest tak oczywista jak się z pozoru wydaje. Fanom, przyzwyczajonym do wspomnianej na wstępie serii być może nie przypadnie do gustu swoją odmiennością, jednak mnie ta różnica nie zraziła a wręcz intrygowała z każdą stroną. Początkowo trudno mi się było wczuć w nią. Jednak z każdym rozdziałem zagłębiałam się w przeszłość, relacje między postaciami, żądzę władzy, ale i pożądanie. To wszystko okraszone namiętnością i nutą niebezpieczeństwa.

Realia w jakich ma miejsce akcja są zarówno fascynujące jak i przerażające. Splendor i blichtr idą w parze z bezwzględnością i pragnieniem władzy absolutnej, gdzie uczucia i więzy rodzinne przestają mieć znaczenie. Do tego wszystkiego dochodzi obsesyjna wręcz fascynacja drugą osobą. Czy jakiekolwiek cieplejsze uczucia mają szansę na rozwój i przetrwanie w tak toksycznych okolicznościach? Jakie tajemnice skrywa Kane i z pozoru nieznajoma Ivy? Nie zabrakło tu gorących scen, które tak lubimy u autorki.

Kim jest tajemnicza kobiet łudząco podobna do żony Kane? Jaki chaos wprowadzi jej pojawienie się u boku mężczyzny? Co wzbudzi w kobietach z jego rodziny? Przekonajcie się sami. Zakończenie zaskoczy Was z pewnością.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

"So close" to najnowsza powieść Sylvii Day, autorki romansów i erotyków. Jest to pierwszy tom z dylogii z serii Czarna Lilia.

Wdowiec Kane żyje pamięcią o swojej zmarłej żonie Lily. Wszystkie kobiety przypominają mu jego jedyną i pogłębiają dojmujące uczucie pustki. Do czasu gdy pewnego dnia na ulicach miasta spostrzega kobietę o niezwykłej urodzie, identyczną jak jego Lily. Okazuje się, że jego żona żyje, a ostanie lata spędziła w objęciach amnezji.. Piętrzące się tajemnice dotyczące jej nieobecności i powrotu zagęszczają już i tak napiętą atmosferę. Jednak Liliy nie jest słodką, wystraszoną dziewczynką, tylko pewną siebie kobietą, którą kierują silne motywy..

Aliyah - matka Kane'a zajmuje się rodzinną firmą. Jest osobą wysoce kontrolującą siebie, swoje otoczenie i ludzi. Przeraża ją jaki wpływ ma niedawno odzyskana żona na jej syna. Czuje zagrożenie, a przecież w tej rodzinie może być tylko jedna królowa..

Amy - szwagierka Kane'a - jest zraniona i wykorzystana przez rodzinę Blacków. Dziewczyna jest ambitna, poświęciła dla firmy wiele i zostało jej to odebrane. Jak wiele jest w stanie poświęcić, aby to odzyskać?

Książka jest elegancko i stylowo wydana - czarna okładka ze złoceniami i czarną wyklejką.
Mamy kilka punktów widzenia, co pozwala nam zrozumieć zawiłość fabuły i wielowarstwowość postaci. Każdy coś ukrywa, ukryte motywy, a na zewnątrz odmienne pozory, które są niczym pancerz.
Intrygująca zagadka, którą odkrywamy przez całą książkę.

To misternie utkana opowieść o kłamstwach, tajemnicach, ambicji, chciwości oraz cienkiej granicy pomiędzy miłością i obsesją.

Bardzo lubię książki Sylvii Day. Jej poprzednia seria - Dotyk Crossa - podobała mi się tak bardzo, że planuję reread!

Muszę wspomnieć, że ta historia jest inna. Bardziej mroczna, tajemnicza, pełna intryg i zawiera mniej scen łóżkowych, ale te które są, są nieźle napisane.

W sumie.. w tej książce przewija się Gideon Cross, Eva - ich firma. Małżeństwo współpracuje bezpośrednio z Blackami. Byłam zaskoczona pojawieniem się tych postaci w tej serii. Jestem niesamowicie ciekawa w jaką stronę to się dalej potoczy i zakończy!

Zaczełam i zrezygnowałam, uznałam że nie warto.

Zaczełam i zrezygnowałam, uznałam że nie warto.

Niejednokrotnie wspominałam, że muszę przeczytać coś pikantniejszego by sprawdzić na czym polega ten fenomen.

📖 Kilka lat temu żona Kane wypłynęła łodzią w morze, z tej wyprawy nigdy nie wróciła, uznano ją za zmarłą. Kane nie może się pogodzić z tą stratą. Pewnego dnia podczas jazdy autem spostrzega kobietę łudząco podobną do jego żony. Kobieta nic nie pamięta, zaś on twierdzi, że na pewno to musi być ona. Zabiera ją do domu, zapewniając ochronę i bezpieczeństwo. Zaczyna spełniać jej wszystkie życzenia.

Brzmi ciekawie, jednak ja nie odnalazłam się w tej historii, często się gubiłam z powodu chaosu jaki wprowadziła autorka. Nie zapałałam sympatią do bohaterów, i choć główna bohaterka uwielbiała ostry seks to była ona nijaka i mdła. Niektóre sceny erotyczne aż przyprawiały mnie o mdłości.
Oczywiście jest tylko moja opinia, co nie oznacza, że jeśli lubisz tego typu książki to ta historia Ci się nie spodoba. Może wręcz przeciwnie przypadnie Ci ona do gustu.

Muszę jednak dać jakiś plus. Bardzo podobała mi się okładka. Nie ma tu gołych klat pseudo przystojniaków których wręcz nie znoszę i często nie sięgam po książkę właśnie z tego powodu. Mamy tu subtelne zdjęcie kobiecych pleców z ciekawym tatuażem na przyjemnej w dotyku satynowej okładce.

Ja nie kupuję tej historii, ale jeśli Ty znasz i lubisz powieści Sylvii Day daj znać, może ma ona w swoim dorobku książkę która przypadnie mi do gustu, może ta poprostu była nie co słabsza.

„So Close” – Sylvia Day

Kane ma obsesję… Nie może zapomnieć o swojej zmarłej żonie. Na ścianie w sypialni wisi wielki portret Lily, który aż budzi strach…

Wszystko się jednak zmienia, gdy podczas podróży samochodem na ulicy spostrzega kobietę , która łudzącą przypomina jego zmarłą żonę. Zabiera ją do swojego domu, gdzie daje jej poczucie bezpieczeństwa. Ale czy oby na pewno kobieta, była jego żoną? Ona nic nie pamięta.. A on podejrzewa, że to właśnie ona. Kiedyś wypłynęła w morze łodzią i nigdy nie odnaleziona jej ciała, jedynie szczątki łodzi i uznano, że ona utonęła w morzu…

Czy aby na pewno tak było? A może w ten sposób próbowała go ochronić, przed swoją przeszłością, która goni ją na każdym kroku i sprawia, że musi chronić mężczyznę.

Co działo się przez te wszystkie lata, kiedy zniknęła z życia Kane?

„Znalazłam się tutaj, w domu, który wygląda na moje najgłębsze pragnienie, ale nim nie jest, z mężem, który wygląda jak moja miłość, ale nią nie jest […]”

Powrót Lily bardzo niepodoba się matce Kane Aliyah.. Bardzo nim zawładnęła. To ona jest odpowiedzialna za rodzinny biznes, który postawiła na nogi. A teraz wie, że wszystko zależy od tego, co zrobi odnaleziona kobieta… Aliyah jest bezwzględna.. Nie liczy się dla niej nikt, a swoje synowe traktuje bardzo powierzchownie.

Miałam ogromny problem z tą książką. Momentami strasznie mnie nużyła, pomysł na fabułę bardzo fajny, choć mi osobiście brakowało spójności. Przeczytałam do końca, gdyż chciałam wiedzieć jaki będzie finał i tu jedynie wspomnę, że im bliżej końca tym akcja była coraz ciekawsza. Na pewno sięgnę po kolejne tomy, gdyż jest to obiecująca seria..

Narracja prowadzona jest przez różnych bohaterów, związanych z Kane, w mniejszym bądź większym stopniu. Od samego początku trzeba się skupić, kto jest kim, żeby później móc z przyjemnością czytać książkę.

Sekrety i manipulacje odgrywają tu kluczową rolę. Musicie sami się przekonać czy Lily, jest aż tak niewinna jak ją przedstawia mąż.. Pomimo chaosu zachęcam do przeczytania.

„So Close” – Sylvia Day

„Znalazłam się tutaj, w domu, który wygląda na moje najgłębsze pragnienie, ale nim nie jest, z mężem, który wygląda jak moja miłość, ale nią nie jest … Jesteśmy małżeństwem, ale obcy sobie. I mamy olśniewające gniazdo ponad chmurami, ale pozbawione miłości i śmiechu. Marzyłam o takim niebie. Zamiast tego znalazłam się w piekle”.

Kane Black od sześciu lat jest wdowcem, ale nie może pogodzić się ze śmiercią żony. W sypialni wisi ogromny portret ukochanej, a partnerki dobiera na jej podobieństwo. Pewnego dnia na jednej z ulic Manhattanu spostrzega kobietę łudząco podobną do zmarłej żony. Oferuje jej opiekę, dach nad głową, ochronę i całe swoje bogactwo. Kobiety z jego otoczenia Amy, Aliyah i Lily zrobią wszystko, aby osiągnąć swoje cele. Kane nie może wierzyć wszystkiemu, co widzi i słyszy, czy jest ktoś, komu może zaufać?

Spodziewałam się, że otrzymam kolejny schematyczny erotyk, a otrzymałam nieschematyczny, zaskakujący thriller psychologiczny zabarwiony sporą dawką erotyki. „So close” wciągnęło mnie od pierwszej strony, choć długo czułam się zagubiona w fabule. Historia przedstawiona jest z perspektywy czterech osób, a kluczowych bohaterów jest znacznie więcej. Intrygująca, trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji zmysłowa powieść o skrywanych tajemnicach i granicy między miłością a obsesją. Dla tych, którzy znają twórczość autorki miłym dodatkiem będzie pojawienie się Gideona i Evy z serii Crossfire. Zakończenie lekko szokujące sprawiło, że ciekawa jestem kontynuacji, którą planuję przeczytać.

Współpraca reklamowa Wydawnictwo Świat Książki

Kane Black od sześciu lat jest wdowcem, ale...

Świetna! Inna. Wciągająca.

Świetna! Inna. Wciągająca.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Główny bohater Kane Black jest głęboko pogrążony w żałobie oo śmierci swojej ukochanej żony. Nagle pewnego dnia zupełnie niespodziewanie na jednej z ulic Manhattanu zauważa kobietę niezwykle podobną do zmarłej kilka lat wcześniej kobiety jego życia.
Sytuacja nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że Kane przyjmuje spotkaną kobietę do swojego apartamentu. Obejmuje nieznajomą pełną opieką- zapewnia jej ochronę oraz z ogromną satysfakcją spełnia wszystkie jej zachcianki i jest przy tym najszczęśliwszy na świecie.
Cała sprawa zdaje się być romantyczną historią miłosną. Jednak zdecydowanie nabiera rumieńców, gdy najbliższe Blackowi kobiety Amy, Aliyah i Lily, starają się ze wszystkich swoich sił osiągnąć swoje mroczne oraz egoistyczne cele.
Kane przekonuje się, że nie może ufać nikomu na kim polegał. Cały jego znany mu świat, staje na głowie a wszystko w co wierzył okazuje się być jedynie kłamstwem i złudzeniem.
Chociaż może wydawać się, że splot wydarzeń w opowieści będzie oczywisty, niemalże z każdą chwilą można się mocno zaskoczyć zwrotem akcji.
Cała historia od samego początku oplata czytelnika swoją zawiłością oraz mieszaniną intryg. Niezłe połączenie miłosnego wątku z wciągającym kryminałem w tle.
Książka delikatnie wciąga z każdą stroną i zdecydowanie nabiera się apetytu na więcej. Autorce udaje się zainteresować czytelnika od pierwszych chwil co przekłada się na chęć towarzyszenia bohaterom podczas dalszych perypetii.
Nie jest to może literatura najwyższych lotów, jednak z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ją jako coś miłego oraz lekkiego do poczytania w wolnej chwilii.
Myślę, że czasem miło jest przenieść się w świat teoretycznie współczesny, który jednak dostarcza nam fantazyjnych wątków, któe zdecydowanie nie mają szansy wydarzyć się w rzeczywistości. Takie historie nadają kolorów w dość monotonnym prawdziwym świecie oraz w prozie dnia codziennego.
Prawdziwe głębokie uczucie mężczyzny, który jest gotowy pokonać cały świat w imię miłości- realny świat czy czarodziejska iluzja ?

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Sytuacja nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że Kane przyjmuje...

• Serie
  • Sylvia June Day