Przebudzeni

2013-02-20
2013-02-20
Ewa Kleszcz
erotyka miłość seks

Nie jestem w stanie dokończyć czytania tej książki. Nie wiem jakim cudem dobrnęłam do połowy. Książka o niczym, bez żadnej fabuły, kolejne rozdziały to jakieś słabe zapychacze stron, mówiące o nieistotnych pierdołach. Sam pomysł na historię był może do przełknięcia, ale samo wykonanie przerosło autorkę... Tragedia, chcę jak najszybciej zapomnieć o tej książce.

Poznajemy historię młodej i ciekawej świata dziewczyny, która odkrywa swoją seksualność. Jej pierwsze kontakty z mężczyznami nie należały do najlepszych ale bohaterka nie zraziła się.

Pewnego dnia poznaje sporo starszego od siebie mężczyznę. Upiera się, żeby spędzać z nim czas co po pewnym czasie przeradza się w wyjątkowy romans. Zastanawia nas co tknęło zarówno jego jak i ją, by tak się to potoczyło, ale przecież uczucia to uczucia i nie muszą być racjonalne, a nawet jeśli chodzi o miłość - rzadko kiedy takie są.

Lata mijają, założyła rodzinę z innym mężczyzną, ale nie jest szczęśliwa. Próbuje znaleźć przyczynę i zrozumieć, gdzie popełniła błąd. Wszystko po to... by dojść do wniosku, że pragnie takiego mężczyzny, jakim był jej kochanek z dzieciństwa. A może właśnie TEGO?

Książka wzbudziła trochę kontrowersji, przecież nie co dzień dostajemy historie o naprawdę młodej dziewczynie, która z wielką chęcią postanawia spełniać erotyczne zachcianki znudzonego życiem w społeczeństwie pisarza w średnim wieku!

Warto jednak zrozumieć bohaterkę. Kto był zakochany, ten wie, że nie ma znaczenia wtedy nic. Ani wiek, ani wygląd, ani płeć. Historia warta poznania i głębszego zastanowienia.

Pełna recenzja dostępna na:

Czytałam ją bardzo dawno temu, ale jakoś utkwiła mi w pamięci. To nie jest ten typ romansu z którym teraz mamy do czynienia. Jest ciężka, czasami wręcz obrzydza, jednak ma w sobie coś takiego co przyciąga czytelnika. Miłość między nastolatką a dorosłym mężczyzną czy jest możliwa? Kto tak na prawdę jest tutaj złym charakterem ? Gorąco polecam.

Droga przez mękę... Zapamiętać na przyszłość: Jeśli gdziekolwiek jest napisane "lepsze od 50 twarzy Greya" albo coś podobnego, to książek takowych mam UNIKAĆ!!!!

/Elegancja to odmowa, a odmowa jest uwodzicielska./
Diana Vreeland

/Elegancja to odmowa, a odmowa jest uwodzicielska./
Diana Vreeland

Po recenzjach innych czytelników spodziewałam się czegoś lepszego.

Po recenzjach innych czytelników spodziewałam się czegoś lepszego.

Naprawdę nie wiem co myśleć o tej książce. Z pewnością nie jest to książka łatwa, z powodu innej niż zwykle narracji, jak również z powodu treści w niej zawartych. To nie jest kolejna książka o seksie, a bardziej o kobiecej seksualności i psychologii z tym związanej. Raczej literatura nie dla mnie.

Uważam, że nie jest to literatura zbytnio wymagająca. Przyznac jednak trzeba, że książka daje do myślenia. Jeszcze długo po lekturze wracałam do niej myślami. Zakończenie do mnie trafiło. Poczułam żal i smutek.
Mankamentem jest styl pisania, ale to już indywidualna kwestia, bo treścią autorka nadrobiła.
Polecam :)

Polecam :)

Książka nie wzbudziła we mnie wielkiego zachwytu.Jedyny plus tej książki to,że czyta się ją szybko.

Czytałam tą książkę dawno, ale podobała mi się, naprawdę. Polecam!

Czytałam tą książkę dawno, ale podobała mi się, naprawdę. Polecam!

• Erotyk
  • Romans