Okładka książki Obudzone pragnienia

Obudzone pragnienia

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Septem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
joly_fh
7 (253 ocen i 34 opinie)

Opis książki

Miłość na którą warto czekać… Ile razy marzyłaś o tym, by zmienić swoje życie, zacząć z czystym kontem i tym razem dla odmiany zakosztować także tego, co zakazane? A gdyby pojawiła się taka szansa - miałabyś odwagę z niej skorzystać? Jessika po spokojnych i nudnych siedmiu latach małżeństwa ma teraz ochotę czerpać z życia pełnymi garściami. Tym bardziej, że przez cały ten czas jej wyobraźni nie o...

Miłość na którą warto czekać…

Ile razy marzyłaś o tym, by zmienić swoje życie, zacząć z czystym kontem i tym razem dla odmiany zakosztować także tego, co zakazane? A gdyby pojawiła się taka szansa - miałabyś odwagę z niej skorzystać? Jessika po spokojnych i nudnych siedmiu latach małżeństwa ma teraz ochotę czerpać z życia pełnymi garściami. Tym bardziej, że przez cały ten czas jej wyobraźni nie opuszczała pewna wyuzdana scena, której była przypadkowym świadkiem. Kiedy więc wchodzi na pokład statku, aby odbyć podróż za ocean, powstrzymywane przez siedem lat pragnienie zaczyna wymykać się spod kontroli w ramionach pełnego niebezpiecznego uroku Alistaira Caulfielda.

Ta książka wprost kipi od namiętności. Pełna gorących obietnic, dzikich fantazji i tajemnic, pochłonie Cię bez reszty. Daj się porwać opowieści z pieprzykiem i odkryj w sobie zamiłowanie do przygody, która równie dobrze mogłaby przytrafić się Tobie, jeśli kiedyś wreszcie znajdziesz się we właściwym miejscu i czasie…

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Ania | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Lubię czytać powieści Sylvi Day,są pełne namiętności i zmysłowości.
Tą również czytało mi się z przyjemnością i dużym zainteresowaniem.Ta książka wprost kipi od namiętności.Jest pełna gorących obietnic,dzikich fantazji i tajemnic.Naprawdę dobrej jakości erotyk,warty przeczytania,polecam!

kasandra_85 | 2013-10-16
Przeczytana: październik 2013

Kasik | 2013-09-24
Przeczytana: 23 września 2013

Po tej książce mogę stwierdzić, ze cokolwiek napisze ta autorka, można brać w ciemno.
Sylvia Day zabiera nas do dziewiętnastowiecznej Anglii i przedstawia nam historię gorącego, dojrzałego uczucia pomiędzy Jessicą i Alistairem. Ich życie nie jest łatwe- ona arystokratyczna młoda wdowa, która chce dokończyć żałobę udając się w podróż na odziedziczoną dzięki mężowi plantację - On zakochany w niej od czasów młodości, czekający na nią wiele lat, zdolny kupiec, który chce zagwarantować jej bezpieczeństwo w tej podróży oraz wykorzystać wszystkie możliwe szanse by się do niej zbliżyć - czy mu się to uda??....
Książka jest bardzo dobra, świetnie napisana, pełna emocji, zachwycająca.
Na duży plus zasługuje fakt że mamy w niej tak naprawdę dwie wspaniałe historie. Autorka równolegle pokazuje nam losy bohaterów drugoplanowych, dzięki czemu książka jest zróżnicowana, wielowątkowa i nie sposób się od niej oderwać.Bez wątpienia w gąszczu ukazujących się ostatnio pozycji jest to perełka, która...

dmaj | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

Fantastyczna książka, Sylvia Day nigdy nie zawodzi.

Tina | 2013-10-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 12 października 2013

NIESAMOWITA! Brak mi słów by opisać tą perełkę z dorobku Pani Sylvi Day! Książka ma w sobie tyle gorących uczuć, że sam tytuł jest drobnym niedomówieniem.
Namiętne pożądanie, rozkosz, erotyzm, romans wszystko to mało by opisać tą pozycję- lekką i z dobrym smakiem. Wspaniały świat uniesień i miłości dwojga ludzi, którzy byli sobie przeznaczeni.
Fakt, że stroniłam od historycznych romansów zmienił się po przeczytaniu tej niezwykłej historii. Bezwarunkowa i nieskończona miłość - piękna i namiętna. Poza tym pani Day ma cudowną przypadłość tworzenia niezwykłych bohaterów.
Alistair jest tak piękny i zmysłowy, że aż ślinka cieknie ;) Dodaję tą pozycję do ulubionych i bardzo polecam! :)

emi_g | 2013-09-24
Na półkach: Przeczytane, Mam w pdf-ie, 2013
Przeczytana: 24 września 2013

Książka kipi namiętnością, ekscytująca, zmysłowa, ciekawa!!!...Rewelacyjna historia o ogromnym pragnieniu, pożądaniu, pobudza wszystkie zmysły...daje możliwość poznania stylu zycia, reguł postępowania oraz zachowań panujących w tak odległych dla nas czasach, a jednak tak podobnych do obecnych...Czytając nie sposób się od niej oderwać...potrzeba poznania dalszych wydarzeń jest ogromna...Po prostu bardzo dobra :)

Kasia | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Książka dobrze się zaczyna i jeszcze lepiej kończy, wszystko układa się w dobre zakończenie. Fabuła również fajnie wymyślona i do tego cała masa emocji. Lubię książki tej autorki, pobudzają zmysły i zostają w pamięci. Polecam

iwQa67 | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

"Obudzone pragnienia" to historia młodej arystokratki, która wychodzi za mąż z rozsądku a nie z miłości – co było typowe w dawnych czasach. Po siedmiu latach nudnego małżeństwa Jessica zostaje wdową. Nie jest to jednak dla niej koniec świata. Podczas podróży, którą odbywa w celu uporządkowania spraw po byłym mężu spotyka mężczyznę, który pokazuje jej jak smakuje prawdziwe życie. Równolegle poznajemy także równie ciekawą historię jej siostry. Pożądanie, namiętność, tęsknota oraz miłość skrywana przez wiele lat.

Subtelny romans, któremu sceny erotyczne dodają smaczku. Nie jest wulgarna ani nudna jak niektóre pozycje tego gatunku. Dobra kobieca książka umilająca samotny wieczór.

mala5317 | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

To już któraś z kolei książka tej autorki, która w żaden sposób mnie nie zawiodła. Nie przeczytałam jeszcze takiej, która by mi się nie podobała, więc, dochodzę do wniosku, iż książki spod jej pióra mogę brać w ciemno. Nie ważne czy są one bardziej współczesne, czy bardziej historyczne. Ta oczywiście jest przykładem romansu historycznego, z dużą dawką namiętności i wspaniałą przygodą. Ale Cross jest osadzony w świecie współczesnym, a dla niej nie stanowiło to żadnego problemu.

Jej książki przedstawiają historię w stu procentach dopracowane. Każdy detal, każdy szczegół idealnie do siebie pasuje i jest na swoim miejscu. Podczas czytania człowiek całkowicie zatraca się w historii, i nic, poza otoczeniem zewnętrznym nie jest go w sanie rozproszyć. Po części, to zasługa prostego języka, który odpowiednio wpisuje się w realia książkowe, a po części to sama fabuła i odpowiednio wkomponowane sytuacje. Sceny erotyczne oczywiście występują, i to jak na romans historyczny w dość dużej ilości, al...

Betty | 2014-01-26

W zasadzie, mogłabym opisać tę książkę jednym słowem: genialna ;) Przy pierwszym historycznym romansie tej autorki miałam mieszane uczucia i nie byłam do końca przekonana, czy książka będzie dobra i przypadnie mi do gustu, przy tej nie zastanawiałam się nawet chwili...Oby Sylvia Day dalej tworzyła tego typu dzieła, bo mam wrażenie, że jest do tego stworzona ;) Bohaterowie, zarówno pierwszo, jak i drugoplanowi niesamowici. Charyzmatyczne, świetnie opisane
postaci, ciekawa puenta, przystępny język i dużo erotyzmu, a wszystko to składa się w jedną, fenomenalną całość...chylę czoła dla pomysłów i twórczości tej autorki i zabieram się za jej kolejne dzieła, bo oficjalnie mogę powiedzieć, że jest moją ulubioną pisarką ;) Pozycja OBOWIĄZKOWA!!!!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku