Allegro - kampania grudzień kat. romans

Rozkosze nocy

Tłumaczenie: Małgorzata Miłosz
Cykl: Strażnicy snów (tom 1)
Wydawnictwo: Akurat
Pleasure of the Night
jawa, sen, erotyka, seks, uwodziciel
joly_fh

Sylvia Day wprowadza czytelników w świat fantastyczny tak niezwykły jak i erotyczny! Bywają takie zmysłowe przyjemności, których można zaznać tylko w nocy… Przychodzi o Zmierzchu pomiędzy snem a rzeczywistością, aby spełnić jej tajemne pragnienia. Lyssa Bates nigdy nie doświadczyła takiej ekstazy, którą przyniósł jej mężczyzna o głębokich, przenikających duszę, niebieskich oczach, w których...

Bywają takie zmysłowe przyjemności, których można zaznać tylko w nocy… Przychodzi o Zmierzchu pomiędzy snem a rzeczywistością, aby spełnić jej tajemne pragnienia. Lyssa Bates nigdy nie doświadczyła takiej ekstazy, którą przyniósł jej mężczyzna o głębokich, przenikających duszę, niebieskich oczach, w których tkwi obietnica kuszącej bliskości i dekadenckich doznań. Ale ten nieznajomy, kochanek, nieśmiertelny uwodziciel jest tylko snem – fantomem z nocnych fantazji, który pewnego dnia materializuje się w drzwiach jej mieszkania.
Kapitan Aidan Cross wypełnia misję a namiętność, która trawi ich oboje, zarówna ich ciała jak i dusze, może mieć niebezpieczne konsekwencje w świecie snów… po obudzeniu zresztą też.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

Gosia | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 30 maja 2015

Po "50 twarzy Greya" to właściwie pierwszy erotyk jaki przeczytałam.
Nazwisko Sylvii Day wielokrotnie przewinęło mi się przed oczami i... no cóż, chyba spodziewałam się czegoś lepszego.
Po pierwsze nigdy nie przepadałam za fantastyką i nie spodziewałam się takiego umiejscowienia akcji. Jeszcze połączenie świata snów i rzeczywistości jakoś bym zniosła, ale ci Strażnicy, Wojownicy, Starcy i Koszmary to już nie moja bajka. Właściwie przeczytałam tę książkę tylko dlatego, że to książka Sylvii Day, a byłam ciekawa jej twórczości. Nie mam porównania do innych jej książek i może jeszcze kiedyś na coś się skuszę.
Co do samej erotyki nie było tak źle, ale przydałby się trochę więcej umiaru, a tu wszystko zawsze jest "naj": facet, jego ciało, jego... i tak dalej.
Wolałabym, aby zarówno akcja, jak i bohaterowie byli osadzeni trochę bliżej rzeczywistości. A tak moja ocena to "przecietna" i nie mam podstaw, by ją podwyższyć.

Ranech | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Spodziewałam się znów erotyku z akcją osadzoną w przeszłości (po Mężu, którego nie znałam i Obudzonych pragnieniach) założenia takie wysunąć mogłam, dodam, że nie czytałam zapowiedzi wcześniej, przy Day nie trzeba :))

Mimo że kilka pierwszych stron mnie nie powaliło i musiałam sprawdzić czy czytam faktycznie książkę Day dałam jej szansę. I co? Jak zwykle bomba, ta autorka chyba mnie nigdy nie rozczaruje!!Jej bohaterzy nigdy nie są oględnie opisani, można ich doskonale poznać i po zakończeniu książki za nimi tęsknić.

Zdecydowanie polecam i z utęsknieniem czekam na Żar nocy!!

Seria Strażnicy Snów składa się:
1. Rozkosze nocy (Pleasure of the Night)
2. Żar nocy (Heat of the Night)

Dodi | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Po prawie rocznej przerwie od przeczytania mojej ukochanej serii spośród wszystkich gatunków literatury - ,, Pięćdziesięciu odcieni” autorstwa pani E L James – postanowiłam zapoznać się również z innymi pozycjami literatury erotycznej.
,,Rozkosze nocy” okazały się idealnym wyborem. Po pierwszych stronach lektury przeniosłam się do erotyczno-mrocznego świata kapitana Crossa i niewinnej Lyssy. W książce zdecydowanie dominują szczegółowe opisy bardzo gorących scen, co dla mnie jest ogromnym plusem. Całość uwieńczona szczęśliwym zakończeniem pierwszego tomu historii bezgranicznie zakochanych w sobie kochanków.
Sylwia Day dołączyła do grona moich ulubionych autorów i już nie mogę się doczekać, by sięgnąć po jej inne powieści.

Ania | 2014-03-31
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Jest to romantyczna literatura kipiąca erotyzmem z najwyższej półki.
Potężna dawka namiętności,przygody i rozkoszy.
Aidan Cross to chodzący bóg seksu,wygląda,pachnie,porusza się i mówi jak wcielenie seksu.Na sam jego widok kobiety ogarnia orgazm.Jest tak idealny że aż nie do wyobrażenia.
Książka jest typowa w stylu Sylvii Day,opisane sceny łóżkowe są tak niesamowite że dosłownie pobudzają wyobrażnie czytelnika.
Myślę że nie jeden mężczyzna popadł by w kompleksy gdy przeczytał by o tym chodzącym ideale seksu i jego imponującym penisie doprowadzającym kobiety do szaleństwa.
Czytając Gorąco polecam!

mala5317 | 2013-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Zamawiając tę pozycję w sklepie internetowym, byłam święcie przekonana że to kolejny tom przygód Gideona Crossa. Szata graficzna okładki łudząco podobna do pozostałych, więc bez czytania informacji uzupełniających od razu ją zakupiłam. Nawet nie przypuszczacie, jak wielkie było moje zdziwienie, gdy po odebraniu towaru okazało się że to zupełnie inny Cross, a książka opowiada o zupełnie innej historii, do której zaraz dotrę...

Chciałabym przed tym pochwalić kunszt pisarski Sylvi Day. Nie przeczytałam może zbyt wiele jej pozycji, ale jak do tej pory po którą bym nie sięgała, nie zawiodła mnie. Czy to był typowy romans współczesny, czy romans historyczny, czy tak jak w tym przypadku fantastyka, to zawsze jest to świetnie napisana opowieść, która trzyma w napięciu, a relacje między bohaterami ją dopełniają i razem tworzą spójną całość.

Podobnie było i w tym przypadku. Początek spokojniejszy, wprowadza nas w świat wykreowany przez autorkę. A gdy przyzwyczajamy się do tego tempa, nagle...

geena | 2014-05-20
Przeczytana: 16 maja 2014

Główny bohater nie pochodzący z Ziemi i bohaterka, która ma doprowadzić do zagłady dwóch światów - czyli erotyk o perfekcyjnych "tyłkach", nieśmiertelności i multiwitaminie.

"Rozkosze nocy" to pierwsza książka Sylvii Day jaką miałam okazję czytać. Autorka słynnej trylogii o Crossie poszła za ciosem i tworzy nową trylogię, której bohaterem jest - uwaga - Cross, tyle że tym razem Aidan... Ten czysto marketingowy zabieg, mający zapewne na celu przyciągnięcie fanek poprzedniego Crossa sprawdził się idealnie, bowiem obecność Day na wielu listach bestsellerów daje do myślenia, tym bardziej gdy poszukuje się erotyku godnego uwagi. Niestety, jak to często bywa, listy bestsellerów mają mało wspólnego z rzeczywistą wartością książki - przykładem tego mogą być właśnie "Rozkosze nocy".

Główną bohaterką jest Lyssa Bates - lekarka weterynarii, młoda i oczywiście zawsze piękna (nie ważne, czy w makijażu czy bez), która poza tym, że jest samotna (oczywiście), ma tylko jeden problem - od...

kamyk576 | 2015-01-07

Liczba stron : 304

Nie powaliła mnie na kolana, jednak fajnie i lekko się czytało. Jest to powieśc erotyczna. Mimo wątków erotycznych, podobały mi się sny,które były opisane. I nie mogłam w to uwierzyc,iż pewien mężczyzna spełnił właśnie sny kobiety. W grę wchodził też Klucz-osoba,która pokonała Strażników. To dla mnie jak najbardziej na plus. Z tego co czytałam, literatura erotyczna trzyma się na rynku, także jestem przygotowana na wszystko:)Od czasu do czasu lubię sięgnąc właśnie po takie czytadło- jednak nie za dużo. Nastolatki także sięgają po takie książki.Może nie ze względu opisów erotycznych jest złe,ale w książce nie ma nic powiedziane o niechcianej ciąży.
Polecac nie będę, bo jednym się spodoba,drugim nie. Więc- co kto lubi :)

myślnik | 2014-06-19
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Czego spodziewać się po takiej książce?
Czego oczekiwać,co brać,a czego nie?

Chyba nie muszę na głos odpowiadać na te pytania,wszyscy zorientowani wiedzą.

Czy taka książka jest pustym spektrum zawiłości lub prostoty erotycznej?
Może być i nie musi.

"Dotyk Crossa" szarpał mną aż za nadto,zero ciągłej płynności.
Ta książka to co innego,czyta się ją bardzo szybko,bardzo łatwo wpada się w wir emocji bohaterów i kończy się ją bez zachwytu.
Zwyczajnie lekka,dobra,nieskomplikowana opowieść,gdzie postacie są przesadnie mało liźnięte.

Czy od potrzeby miłości,może człowieka zemdlić?
Jak najbardziej.
Tylko,że Lyssa w całym swoim dotychczasowym życiu nie nabawiła się przepychu tejże miłości.
Połączenie trudnego dzieciństwa,o którym mało wiemy,z ciężką niedolą dorosłości.
Nawet śpiąc Lyssa nie odpoczywa tak jak trzeba,i otacza się przepastną ciemnością.

Właśnie tam w swoim śnie poznaje Aidana - wojownika,strażnika,wybawiciela.
Byłaby kolejną misją na jego drodze,gdyby nie jedna mała...

Aurora92 | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Sztampowe i nudne postaci - piękny On i piękna (może nieco głupia) Ona. Oboje idealni, z pięknymi ciałami, na widok których leci ślinka.

Wątki erotyczny i fantasy jakoś tak nieumiejętnie połączone i nieciekawe.

Chwilami wydawało mi się, że wiejąca z tej książki nuda sprawia, że jedynie przelatuję kolejne strony wzrokiem nie zagłębiając się w treść, błagając jedynie, aby dotrzeć wreszcie do ostatniej strony.

Cud, że nie usnęłam.

Kolejna książka, w przypadku której wspomnienie o jej rzekomym byciu bestsellerem jest tylko i wyłącznie zabiegiem marketingowym. Albo świadectwem złego gustu kobiet, które ją kupiły.

Natalia | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 17 maja 2017

Zacznę od tego, że główny bohater nazywa się: Aidan Cross. Tak nie pomyliłam się. Znowu Cross. I pierwsze co mi się nasuwa, to czy autorka nie miała innego pomysłu, a może chciała zarobić po raz kolejny na bohaterze ze swojej najsławniejszej (chyba) serii? Tego nie wiem, ale dziwnie czytało się po raz kolejny o Crossie tylko w innym wydaniu (znacznie gorszym).
Ta historia jest całkiem inna. „Rozkosze nocy” to książka fantasy. Przedstawia ona świat totalnej fikcji , nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, czego bardzo mi brakowało. Kolejna z kolei książka pani Sylwii Day, która okazała się (jak dla mnie) porażką. Jakieś koszmary, sny, zmierzch … Brednie straszne. Książka jest krótka, ale bardzo męcząca nużąca. Właściwie, to jak zaczęłam czytać, to nie miałam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Jednakże dałam tej książce szansę i dotrwałam do końca. Nie wiem czy było coś pozytywnego w tej książce bo nic nie przychodzi mi do głowy. Kolejnego tomu nie będę zaczynać – nie warto.