Dom

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Do lektury tych wspomnień nie trzeba specjalnie zachęcać. Tematem książki są bowiem losy konkretnych ludzi, z krwi i kości, co zawsze przyciąga wrażliwych czytelników. Warto za to zachęcić do specjalnego wysiłku intelektualnego, do refleksji. Dopiero po 1989 r. rodziny ziemiańskie mogły rozpocząć swą walkę o to, by do zbiorowej pamięci Polaków wpisano losy tej warstwy: bohaterskiej, kulturotwórczej, służącej ojczyźnie i z tego powodu skazanej przez wrogów a tak nazistów, jak i komunistów na zagładę. Lektura tej książki jest zatem zbiorowym obowiązkiem, w imię solidarności z tymi, którzy przez dziesięciolecia byli skazani na milczenie. To się im należy. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

nikita181 | 2012-09-24
Kasia | 2012-09-06