Było ich jedenaścioro

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
11人いる! Jūichinin Iru!
komiksy
Oceansoul

Dziesięcioro młodych kadetów kosmicznych zostaje wysłanych w ramach testu końcowego na opuszczony statek. Ich zadanie polega na jak najdłuższym przetrwaniu przy ograniczonych zasobach. Jeśli pomyślnie przejdą test, spełnią się ich marzenia o byciu sławnym i cenionym w społeczeństwie. Po przybyciu na statek kosmiczny, okazuje się, że wśród załogi niespodziewanie pojawił się jedenasty członek. Z biegiem dni, kadeci muszą radzić sobie z narastającymi podejrzeniami wobec siebie, jak również z wiedzą, że statek znajduje się na rozpadającej się orbicie. Gwiazda, która znajduje się w pobliżu jest przyczyną wysokiej temperatury na statku oraz rozprzestrzeniającej się choroby wśród załogi. Co należy zrobić, aby ustabilizować swoją orbitę i ustalić, kto z nich jest szpiegiem?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2014

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

książek: 1918
dehira | 2015-03-30

ŁAŁ! Nie spodziewałam się tego, ale manga mi się BARDZO spodobała. Składa się z dwóch historii, pierwsza byłaby świetnym scenariuszem do filmu akcji S-F, a druga jest dość mocno polityczna, ale o nudzie nie ma mowy. Jest tu wszystko, czego potrzebuje dobra historia - survival, akademia, kosmos, jakieś zabójcze rośliny, ludzkie obojnaki, mnisi innych ras - słowem duża rozpiętość flory i fauny. Na końcu kilka historyjek/skeczy, z czego pierwszy o planach prokreacji i bolącej wyobraźni doprowadził mnie do głośnego rechotu. Pozostałe też świetne.
A kreska? Wspaniała! Jestem tą mangą absolutnie zachwycona. Aż się zastanawiam, dlaczego leżała na półce kilka miesięcy zanim się za nią zabrałam. Jedna z najlepszych, które posiadam.

NapLeciaaK | 2018-11-30

Bardzo dobra manga :)