Król wilków

Oh-Roh & Oh-Roh-Den
Manga
komiksy
Carla

Młody historyk i wyśmienity kendoka - Iwa wyrusza na wyprawę Jedwabnym Szlakiem, gdzie ginie bez wieści. Jego ukochana - Kyoko, podąża za nim, by go odnaleźć. Dziewczyna nie traci nadziei i wierzy, że Iwata żyje. Gdy podczas poszukiwań odkrywa amulet, który chłopak otrzymał od niej na szczęście, na niebie otwiera się wielki wir. Wciąga Kyoko i przenosi ją do XIII wieku - świata pełnego wojen i okrucieństwa. Do okresu, gdy panował Król Wilków.

Tom jest zbiorczym wydaniem dwóch historii Król Wilków i Legenda Króla Wilków, stworzonych przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów - Buronsona (Hokuto no ken) i Kentaro Miurę (Berserk).

eR_ | 2017-03-28
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 26 marca 2017

Całkiem niedawno zacząłem czytać, a raczej oglądać mangi. Bo przyznajmy to, w tego rodzaju publikacjach najważniejsze są, kolokwialnie rzecz ujmując"obrazki". Na tym rodzaju sztuki w ogóle się nie znam, także wszystkie błędy, które można wyłapać ewentualnie w moich opiniach są wyłącznie moją zasługą... A jeżeli o same historie zawarte w tych komiksach, większość jest niezwykle ciekawa i przyznam, że żałuje czasem, że nie jest to powieść.

"Król wilków", to kolejna pozycja po którą sięgnąłem. Jest to zbiorcze wydanie dwóch tomów opowieści. Opowieści o pewnym młodym mistrzu kendo i zapalonym historyku, który podczas podróży Jedwabnym Szlakiem znika bez śladu. Jego luba, próbując wyjaśnić jego zniknięcie, a jednocześnie wierząc w to, że chłopak przeżył, wyrusza na jego poszukiwania. Wir który tworzy się niespodziewanie wciąga ją i przenosi do XIII wieku. Oczywiście dziewczyna znajduje ukochanego i razem muszą przetrwać w tym pełnym okrucieństwa świecie. Tyle fabuła.

Mając na uwadze...

WisemantheWise | 2016-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Kolejne moje niezwyczajne podejście do tematu mangowego. Historia stworzona bowiem przez Kentaro Miurę opowiada nam losy rozkwitu mongolskiego Imperium. Opowiada oczywiście w sposób mocno oryginalny i fikcyjny i myślę, że historycy zajmujący się osobą Czyngis Chana kręciliby głowami z niesmakiem. UWAGA SPOILER Bo okazywałoby się, że wielki wódz narodu mongolskiego był tak naprawdę... Japończykiem XD. A potem zastąpił go... też Japończyk, do tego przybyły z przyszłości.
Wydanie polskie zawiera tak naprawdę dwie historie o tytułowym Królu Wilków. Pierwsza jest niestety za krótka i widać, że kolejne wydarzenia przedstawione są w wielkim skrócie i przeskokami czasowymi. Za szybki też jest wstęp.
Kontynuacja, czyli "Legenda Króla Wilków" jest już bardziej rozbudowana i ukazuje więcej wydarzeń.
Mangę z jednej strony czyta się szybko, mimo objętości ponieważ jest stosunkowo mało dialogów. Jednak styl rysowania mangaki jest trochę mało czytelny - na wielu rysunkach musiałem dłużej...

Freya | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Gdy zobaczyłam okładkę, od razu skojarzyła mi się z "Berserkiem". I słusznie, bowiem "Króla Wilków" także rysował Kentaro Miura. Fundusze nie pozwoliły nabyć mangi, ale szczęśliwym trafem niedługo później znalazłam ją w bibliotece i mogłam od razu cieszyć się lekturą.
"Król wilków" opowiada o mistrzu kendo i znakomitym historyku Ibie, który przenosi się w czasie do XIII wieku, gdzie trwa właśnie ekspansja mongolska. Jaką odegra tam rolę? Czy zmieni bieg historii?
Fabuła może wyda się dość oklepana i pospolicie spotykana, ale muszę powiedzieć, że wśród mang, które do tej pory trafiły w moje ręce (a że zazwyczaj wybieram wersję papierową, to nie mam zbyt szerokiego pola manewru) ta akurat się wyróżnia. Cieszę się, że był aspekt historyczny, walka różniąca się od popularnych shounenów i specyficzny, rzadko spotykany klimat. Akcja pędziła niemiłosiernie i nie pogardziłabym jej minimalnym spowolnieniem, ale trzeba przyznać, że dzięki takiemu tempu "Króla wilków" czytało się...

Emilia | 2015-06-11

Pierwsze skojarzenie- berserk. W sumie dość podobna manga, ale różniąca sie fabułą. Autor próbował upchnąć dużo akcji w jednym tomie, trochę za dużo. Jednak przyjemnie się czytało, polecam.

Anettet | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 31 marca 2017

Krwawe i dosadne. Jednak na swój sposób poruszające i przejmujące.

Songo12 | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Dobry tytuł dla osób lubiących klimaty historyczne i kreskę Miury :)

addam23 | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Komiks, 2015
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Akcja pędzi jak szalona, trup ściele się gęsto. Efektowne rysunki. Jakieś tam tło historyczne.
Ale jakieś to wszystko... Czegoś tu brakuje.
Jakby autor trochę zwolnił. Bardziej pochylił się nad fabułą. Dodał jakiekolwiek tło do brutalnej sieczki (jakiekolwiek detale, wykraczające poza główny wątek, ale dodające choć odrobinę głębi tej opowieści)

Cóż. Przeciętna manga, ale - prawdziwy hit dla młodzieży płci męskiej :) W to nie wątpię.

electric_cat | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017