Król wilków

Oh-Roh & Oh-Roh-Den
Manga
komiksy
Carla

Młody historyk i wyśmienity kendoka - Iwa wyrusza na wyprawę Jedwabnym Szlakiem, gdzie ginie bez wieści. Jego ukochana - Kyoko, podąża za nim, by go odnaleźć. Dziewczyna nie traci nadziei i wierzy, że Iwata żyje. Gdy podczas poszukiwań odkrywa amulet, który chłopak otrzymał od niej na szczęście, na niebie otwiera się wielki wir. Wciąga Kyoko i przenosi ją do XIII wieku - świata pełnego wojen i okrucieństwa. Do okresu, gdy panował Król Wilków.

Tom jest zbiorczym wydaniem dwóch historii Król Wilków i Legenda Króla Wilków, stworzonych przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów - Buronsona (Hokuto no ken) i Kentaro Miurę (Berserk).

Freya | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Gdy zobaczyłam okładkę, od razu skojarzyła mi się z "Berserkiem". I słusznie, bowiem "Króla Wilków" także rysował Kentaro Miura. Fundusze nie pozwoliły nabyć mangi, ale szczęśliwym trafem niedługo później znalazłam ją w bibliotece i mogłam od razu cieszyć się lekturą.
"Król wilków" opowiada o mistrzu kendo i znakomitym historyku Ibie, który przenosi się w czasie do XIII wieku, gdzie trwa właśnie ekspansja mongolska. Jaką odegra tam rolę? Czy zmieni bieg historii?
Fabuła może wyda się dość oklepana i pospolicie spotykana, ale muszę powiedzieć, że wśród mang, które do tej pory trafiły w moje ręce (a że zazwyczaj wybieram wersję papierową, to nie mam zbyt szerokiego pola manewru) ta akurat się wyróżnia. Cieszę się, że był aspekt historyczny, walka różniąca się od popularnych shounenów i specyficzny, rzadko spotykany klimat. Akcja pędziła niemiłosiernie i nie pogardziłabym jej minimalnym spowolnieniem, ale trzeba przyznać, że dzięki takiemu tempu "Króla wilków" czytało się...

--Khaleesi | 2015-06-11

Pierwsze skojarzenie- berserk. W sumie dość podobna manga, ale różniąca sie fabułą. Autor próbował upchnąć dużo akcji w jednym tomie, trochę za dużo. Jednak przyjemnie się czytało, polecam.

addam23 | 2015-12-15
Na półkach: 2015, Komiks, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Akcja pędzi jak szalona, trup ściele się gęsto. Efektowne rysunki. Jakieś tam tło historyczne.
Ale jakieś to wszystko... Czegoś tu brakuje.
Jakby autor trochę zwolnił. Bardziej pochylił się nad fabułą. Dodał jakiekolwiek tło do brutalnej sieczki (jakiekolwiek detale, wykraczające poza główny wątek, ale dodające choć odrobinę głębi tej opowieści)

Cóż. Przeciętna manga, ale - prawdziwy hit dla młodzieży płci męskiej :) W to nie wątpię.

Darth_Riv | 2016-10-22
Kamiookami | 2016-10-17