All You Need Is Kill 1

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: All You Need Is Kill (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
オール・ユー・ニード・イズ・キル
komiksy
raven

Kolejny poranek, dzień przed bitwą. I znów. I jeszcze jeden… W niedalekiej przyszłości ludzkość musi stawić czoła inwazji śmiertelnie niebezpiecznych mimików. Keiji Kiriya, młody, niedoświadczony żołnierz, trafia do bazy Kotoiushi na południu Japonii, gdzie z niewiadomych przyczyn wpada w pętlę czasową. Za każdym razem, gdy ginie, wraca do tego samego punktu w czasie. Czy uda mu się...

Kolejny poranek, dzień przed bitwą. I znów. I jeszcze jeden…

Czy uda mu się przetrwać? Jaką rolę odegra Rita Vrataski, najlepszy żołnierz w dziejach ludzkości? Ile jeszcze razy przyjdzie Keijiemu przeżyć własną śmierć?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2014

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Gabrysia | 2014-10-11

All You Need Is Kill to bardzo dobra manga , która zachwyciła mnie nieprzeciętną fabułą i bardzo dobrą kreską.
Kreska jest żywa, i dopracowana tak samo jak bohaterowie pełni sił i wigoru.
Jestem zadowolona że dane mi było przeczytać tę mangę i śmiało mogę ją polecić każdemu fanowi Japonii mang, s-f itp.
Polecam !

Mefisto | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 16 września 2014

Po mangę sięgnęłam z czystej ciekawości.Czułam,że mi się spodoba.
Ponownie moja intuicja mnie nie zawiodła.
Pierwszym na co chciałabym zwrócić uwagę jest niebanalna,wręcz bardzo ciekwa i intrygująca fabuła.
Keiji Kiriya żyje w bardzo ciężkich dla ludzkości czasach.
Czasach bezlitosnej wojny.Pewnego dnia poczuł,że czegoś mu brakuje.Czegoś dla czego mógłby walczyć,co nadałoby sens jego życiu.
Tym czymś okazało się zaciągnięcie do bazy Kotoiushi,która ma za zadanie bronić ludzkość przed inwazją mimików.Nasz główny bohater z niewiadomych przyczyn wpada w pętlę czasową,z której nie ma wyjścia.
"Czy uda mu się przetrwać?Jaką rolę odegra Rita Vrataski,najlepszy żołnież w dziejach ludzkości?Ile jeszcze razy przyjdzie Keijiemu przeżyć własną śmierć?"Tego dowiecie się czytając tą mangę.
Drugą rzeczą na jaką chciałabym zwrócić uwagę jest kreska,która bardzo przypadła mi do gustu.Oddaje ona w całości dynamikę wydarzeń i jest po prostu bardzo przyjemna dla oka.Jak wiadomo o gustach i kolorach...

MonimePL | 2018-10-03
Na półkach: Przeczytane, Manga

Keiji Kiriya to jeden z rekrutów wojny przyszłości, zupełnie szeregowym i niekoniecznie dobrym żołnierzem. Wojny z nieznaną i śmiercionośną rasą mimików, które najechały Ziemię. Jego największym atutem w wojsku jest to, że jeszcze jest żywy, więc też przydatny. Walka z mimikami wręcz nie miałaby sensu, dlatego wszelkie treningi i później walki odbywają się w Automatycznych Kombinezonach Bojowych. Ludzie przypominają roboty, jednak nie są zbyt szybcy i ciężko uciec im przed morderczymi wrzecionami wroga. Keijiego poznajemy w przeddzień jego pierwszej bitwy. Jest zestresowany, boi się, że jeszcze nie jest na tyle przygotowany, by stoczyć zwycięską walkę. Właściwie jest przygotowany, by jak najszybciej zdezerterować. Jeszcze nawet nie podejrzewa, że będzie tą samą walkę wiele razy przegrywał.

Więcej na http://www.monime.pl/all-you-need-is-kill-obata-sakurazaki-manga/

Aiwlys | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 15 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaskoczył mnie fakt, że ta manga jest bazą pomysłu na film "Edge of Tommorow"! Spodobała mi się kreska, spodobało mi się przedstawienie całości. To, że główny bohater uczy się i rozwija wraz z każdą walka i śmiercią jest wielkim plusem. Spodobało mi się to bardziej od wizji zapamiętywania zdarzeń i określonego działania, jakie jest przedstawione w filmie. Warto przeczytać, a najlepiej od razu mieć pod ręką drugi tom, ponieważ wciąga!

Konwenty_Południowe | 2016-09-10

All You Need Is Kill to mangowa adaptacja light novel o tym samym tytule. Autorem jest Ryōsuke Takeuchi, natomiast rysunkami zajął się Takeshi Obata. Historia opowiada o niedalekiej przyszłości, w której ludzkość musi walczyć z inwazją niebezpiecznych mimików. Głównym bohaterem jest żołnierz Keiji Kiriya, który z niewiadomych powodów wpada w pętle czasową i za każdym razem, kiedy ginie, wraca do tego samego punktu w czasie.

Na początku podchodziłam do tej pozycji sceptycznie. Zmieścić coś takiego w dwóch tomach? Zdecydowanie jest potencjał na więcej. Ale to przecież nie oznacza, że cała historia będzie kiepska. I rzeczywiście, nie była. All You Need Is Kill pokazuje historię młodego człowieka, który musi zmagać się z nieustannym powtarzaniem jednego dnia i wciąż przeżywać swoją własną śmierć. To właśnie Keiji Kiriya jest kluczowym elementem mangi, jako że praktycznie nic nie wiemy o przedstawionym świecie. Znamy tylko tajemnicze potwory, które terroryzują ludzkość, niewiele jest...

Zemila | 2015-05-10
Na półkach: Przeczytane, Mangi, 2015, Ulubione
Przeczytana: 10 maja 2015

Świetna manga, wciągnęła mnie totalnie. 10/10
Znakomita końcówka, trafia na półkę ulubionych :)

jkesil | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Wydana w 2004 roku manga oparta na świetnym pomyśle powtarzającej się wciąż pętli czasowej doczekała się 10 lat później filmowej hollywoodzkiej adaptacji z Tomem Cruisem ("The Edge Of Tomorrow"). W wydaniu polskim przeczytałem to dopiero teraz i, nie wiem czy to ze względu na to, że film mi się tak podobał, czy że przez te kilkanaście lat komiks się zestarzał - nie byłem w stanie przez to przebrnąć bez facepalmów. Infantylne dialogi, na siłę ciągnięte motywacje bohaterów, naiwne emocje, przewidywalne love story połączone z mistrzowską kreską rysownika Takeshi Obaty - może to ja się zestarzałem?

Dziub | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

To dla mnie dość problematyczne, ponieważ nie czytałam książki w formie mangi, ale niech tak będzie. Widzę po okładkach podział na tomy, co w sumie mnie cieszy, że mogę bardziej sprawiedliwie ocenić twórczość autora. Ta pierwsza część zwłaszcza językowo mi bardziej pasuje i jednocześnie niestety psuje odbiór amerykańskiej ekranizacji, którą oceniałam jako dobrą, ale ta część historii jest po prostu lepsza.

EmilyStrange | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Pochłonęłam w jeden dzień! Fabuła wciąga, główny bohater jest rezolutny, co nie ukrywając jest raczej rzadkością. Polecam nie tylko fanom mechów i sci-fi.

książek: 1927
dehira | 2014-11-02

Rewelacyjna manga! Nie wiedziałam o niej nic. Sięgnęłam, przeczytałam i chcę poznać dalszy ciąg.
Wciągająca fabuła (nie lubię mechów, kombinezonów, inwazji obcych - nie moje klimaty - ale w tej mandze to wszystko jest tylko tłem dla historii o dniu świstaka, dochodzeniu do perfekcji i o sztuce przetrwania), szybkie tempo akcji, żadnych dłużyzn, żadnych niepotrzebnych wątków, mała garsteczka bohaterów drugoplanowych, prosta liniowa konstrukcja fabuły - wszystko razem mnie urzekło swoją prostotą, przejrzystością i pomysłem na siebie.
Ładna kreska, piękne wydanie, obwoluta w soczystych kolorach, tomik idealnej wielkości do wygodnego czytania.