Srebrny Trójkąt

Seria: Mega Manga
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
銀の三角
komiksy

W niezgłębionych czeluściach kosmosu istnieje osnuta mrokiem planeta, zamieszkana przez klany, które cyklicznie, co sześć lat, przywołują nań światło, a zwie się ona „Srebrny trójkąt”. Jej mieszkańcy, charakteryzujący się podłużnymi, złotymi źrenicami, posiedli zdolność odkrywania nadchodzącej przyszłości za pomocą muzyki. Ponieważ jednak moc ta uchodziła za wyjątkową, legenda głosi, że owa planeta została uwikłana w międzyplanetarną wojnę i wraz z całym systemem gwiezdnym przepadła na zawsze. Choć rasa ta została uznana za wymarłą, z niewyjaśnionych powodów, po trzydziestu tysiącach lat ponownie pojawia się istota pochodząca ze Srebrnego trójkąta... I tak oto Marley, posiadający zdolność przenoszenia się w czasie, rozpoczyna swą podróż, której celem jest rozwikłanie zagadki z przeszłości...

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Wampanella | 2018-02-27
Przeczytana: 19 lutego 2018

Przeczytałam gdzieś tak początek i się zastawiam co ja czytam. O co chodzi? Dalej się to wszystko wyjaśnia. Pomimo, że na początku nie ogarniało się fabuły to i tak się chciało czytać co dalej.

ZCYKLU | 2016-04-28

Mroczny i tajemniczy nastrój przenika całą konstrukcję fabularną "Srebrnego Trójkąta". Jest to wprawdzie historia z gatunku fantastyki naukowej, ale na pierwszy plan wysuwają się w niej elementy baśniowe ze swoimi stylizacjami (także językowymi), magicznościami i okrucieństwami. Tej estetyce manga zawdzięcza także mocne nasycenie świata przedstawionego oniryzmem – rzeczywistość miesza się tu z marą senną, a obie warstwy są równie prawdziwe (dla czytelnika i dla bohaterów). Atmosferę dopełnia muzyka, której enigmatyczne i egzotyczne dźwięki niemal przenikają do naszego świata przez karty komiksu. Zapewne jest to zasługa doskonałych rysunków, złożonych z lekkich, delikatnych linii.

Cała recenzja na: http://zcyklu.pl/na-czasie/348/Oniryczna-platanina-science-fiction

KartaGie | 2018-09-12
Weronika | 2018-07-21