Koszmary przeszłości

Wydawnictwo: Burda Książki
Justice for Sara
joly_fh

Kiedy siedemnastoletnia Katherine McCall budzi się pewnego ranka i widzi zmasakrowane zwłoki starszej siostry Sary, w ułamku sekundy całe jej życie zmienia się bezpowrotnie. Kat, uznana za główną podejrzaną, staje przed sądem. Po procesie poszlakowym ława przysięgłych oczyszcza ją z zarzutów, ale nie wszyscy zgadzają się z tym orzeczeniem. Dziewczyna ma tylko jedno wyjście – musi wyjechać z miasteczka. Zabiera ze sobą mroczny sekret, który ją dręczy, gdyż nie jest pewna, czy nie miała czegoś wspólnego ze śmiercią Sary… Mimo upływu lat Kat nadal nie może spać spokojnie, dręczona niewyjaśnioną śmiercią siostry i anonimowymi listami. W dziesiątą rocznicę zbrodni postanawia zawalczyć o sprawiedliwość. Aby odnaleźć mordercę wraca do Liberty w Luizjanie. Miasteczko nadal oplata sieć tajemnic i podejrzeń. Katherine znajduje sprzymierzeńca w osobie detektywa Luke’a Tannera, ale wydaje się, że nikt inny nie stoi po jej stronie. Ma mnóstwo wrogów, nie ufa nikomu i wie, że gdzieś czyha morderca, zdecydowany ukręcić łeb sprawie. Kat musi zadecydować, czy warto walczyć o sprawiedliwość, skoro stawką jest jej własne życie. Ten thriller przyprawi cię o solidne dreszcze. Suspense Magazine Idealna lektura na ciepły letni dzień i na niepogodę, kiedy masz chęć usiąść w fotelu z książką na kolanach.

źródło opisu: Burda Książki, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

książek: 2059
jamczyk | 2016-10-24
Przeczytana: 22 października 2016

Jedna z wielu, połączenie romansu z wątkiem kryminalnym. Młoda kobieta stara się rozliczyć z grzechami przeszłości, przy okazji burząc spokój amerykańskiego miasteczka. Gotowy scenariusz filmowy.

darkangel | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Ciekawy, niesamowity thriller, zaskakujący i tajemniczy aż do ostatniej kartki. Polecam.

Madi | 2016-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2016

Cieszę się jak dziecko,bo od razu odgadłam mordercę Sary,a co do całości to mogę stwierdzić ,że jest to jeden z tych lekkich kryminałów ,które się czyta lekko i szybko,nie skomplikowany z prostą fabułą,ze szczyptą romansu.

Justyna Antoniewicz | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Historia opowiada o siedemnastoletniej Kathrine, która pewnego dnia znajduje we własnym domu zmasakrowane ciało swojej siostry Sary, która została zamordowana,,,wszystko wskazuje że ona jest główną podejrzaną morderstwa swojej kochanej siostry.
Dowody świadczą przeciwko niej wszystkie, a morderca jest na wolności i czycha żeby ją zabić.
Mocny thriller trzymający w napięciu bardzo, znakomita fabuła i świetna akcja budowana w tej książce.
Przeraziła mnie, dodała dreszczyku emocji i wywołała mocne, niesamowie wrażenia.
Czytało mi się ten thriller znakomicie, wciągnął mnie głęboko wbił w fotel.
Uwielbiam Ericę Spinder świetna autorka thrillerów psychologicznych bardzo lubię czytać jej książki. Bardzo dobra, ciekawa lektura warto przeczytać!!!

Ania | 2017-05-24
Przeczytana: 07 maja 2017

Nie ukrywam że jestem fanką Eriki Spindler,jej trzymających w napięciu thrillerów,które czyta się z zapartym tchem w oczekiwaniu na poznaniu mordercy. Tą powieść również śledziłam z dużym zainteresowaniem,jest to historia o brutalnym morderstwie i o siostrzanej miłości,która zrobi wszystko by dowiedzieć się prawdy. Opisuje krwawe sceny i mroczne tajemnice a w tle rodzącą się miłość. Do samego końca nie domyśliłam się kto jest mordercą. Polecam naprawdę warto!

| 2016-03-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka genialna pod każdym względem. Studium ludzkiej psychiki i tego jak pieniądze mogą zawładnąć ludzkim umysłem i popchnąć do popełnienia najohydniejszego mordu. Zdecydowanie nie dla wrażliwych czytelników. 10/10. Stopniowe przechodzenie do kolejnych wątków, dawkowanie napięcia. Dużo pytań, mało odpowiedzi. Miasteczkowa mentalność i osądzenie niewinnej kobiety dlatego, że podpadała pod utarty schemat.

Kat i Sara po tragicznej śmierci rodziców odziedziczyły ogromny majątek. Problem w tym, że młodsza z sióstr będzie mogła zarządzać swoim majątkiem dopiero gdy ukończy osiemnaście lat. Kłótnie i bunt nastolatki. Kilka nieprzyjemnych słów i życzenie śmierci wykrzyczane w złości w najmniej sprzyjającym momencie. A następnego poranka odnalezienie zmasakrowanych zwłok siostry. Wszystkie siostry się kłócą, ale nie jest to powodem do morderstwa.

Komendant już wydał wyrok, nie szuka innych podejrzanych, młodsza siostra pasuje pod schemat. Dużo poszlak, twardych dowodów brak. Sąd...

Kinga | 2013-11-29
Przeczytana: 27 listopada 2013

Bardzo lubię thrillery pani Spindler. Są to raczej lekkie książki, takie babskie. Ogólnie przyjemnie i szybko się je czyta. "Koszmary przeszłości" trochę mnie zawiodły.

Kat McCall po śmierci swoich rodziców została pod opieką swojej starszej siostry Sary. Dziewczyny ciągle się kłóciły, nie potrafiły się dogadać. Gdy Sara zostaje zamordowana główną podejrzaną staje się Kat. Tym bardziej, że przed jej zabójstwem życzyła siostrze śmierci. Nastolatka została jednak oczyszczona z zarzutów i wyjechała z miasta.

Mija dziesięć lat od śmierci Sary. Kat ponownie pojawia się w swoim rodzinnym miasteczku i chce znaleźć prawdziwego zabójcę jej siostry. Pomagać jej będzie szef policji - Luke Tanner.

Książkę naprawdę przyjemnie i szybko się czyta, ale nie mogę powiedzieć, że thriller ten "przyprawi mnie o solidne dreszcze" (tak, jak to napisane jest na okładce). Dla mnie nie było tu niczego przerażającego, obrzydliwego, czy ogólnie nowego. Poza tym bardzo szybko domyśliłam się, kto jest...

Anna | 2013-11-21
Przeczytana: 2013 rok

Uwielbiam czytać książki tej autorki, człowiek myśli że wie kto zabił, a na końcu "zonk" ;-)

Goszarda | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Nie skomplikowany kryminał, szybko się czyta, wciąga... POLECAM!

Inez | 2014-07-26
Przeczytana: 10 czerwca 2014

,,Koszmary przeszłości,, Ericy Spindler to thriller, który przyprawił mnie o dreszcze. W tej powieści pozostawałam w napięciu do ostatniej strony. Nie brak w książce wątków prowadzących na manowce. Powieść czyta się z zapartym tchem. Jest to lektura idealna na każdy dzień kiedy ma się chęć usiąść w fotelu z książką w reku. W książce pojawiają się oryginalne postacie bohaterów zarówno tych dobrych jak i tych złych. Polecam i zachęcam do przeczytania również innych pozycji tej znakomitej autorki.