Autobiografia

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
religia, biskup,
darekolsztyn

AUTOBIOGRAFIA to źródło wiedzy o historii Kościoła w Polsce na przestrzeni ponad 50 lat. Autor - ks. biskup Romaniuk, bliski współpracownik zarówno ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, jak i ks. Prymasa Józefa Glempa, jest nie tylko wybitnym naukowcem, ale i duszpasterzem oraz popularyzatorem wiedzy biblijnej. Książka zawiera wiele cennych dokumentów pozwalających lepiej zrozumieć historię...

Autor - ks. biskup Romaniuk, bliski współpracownik zarówno ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, jak i ks. Prymasa Józefa Glempa, jest nie tylko wybitnym naukowcem, ale i duszpasterzem oraz popularyzatorem wiedzy biblijnej. Książka zawiera wiele cennych dokumentów pozwalających lepiej zrozumieć historię Kościoła w Polsce.

,,Przygotowując autobiografię, postanowiłem włączyć do niej wiele dokumentów. Ich zadaniem jest uzasadnienie wygłaszanych przeze mnie opinii i stwierdzeń. Chciałem, by dzięki nim opis mego życia stał się nieco bardziej obiektywny. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt, kto dany dokument wystawił, kim był autor cytowanego listu etc. Bo przecież autobiografia mówi nie tylko o tym, kto ją napisał – ona powinna być również cenną pomocą w poznawaniu historii innych ludzi, środowiska i czasu, w którym żyli” – Autor.

BISKUP KAZIMIERZ ROMANIUK, jeden z najwybitniejszych polskich biblistów, jest tłumaczem z języków oryginalnych Biblii Warszawsko-Praskiej. Jest to pierwszy - od czasów ks. Jakuba Wujka - przekład Biblii na język polski dokonany przez jednego tłumacza. Biskup był m.in. przewodniczącym Podkomisji Episkopatu ds. Pisma Świętego, wiceprzewodniczącym Komisji Episkopatu ds. Wydawnictw Katolickich, członkiem Rady Naukowej Episkopatu, członkiem Komisji Episkopatu ds. Nauki Katolickiej.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/1035/autobiografia

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/1035/autobiografia

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!