Ślepy tor fortuny

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 4)
Wydawnictwo: Edipresse
Murder on the Flying Scotsman
daisy, kryminał, seria
olciak84

Daisy jest ostatnio w romantycznym nastroju, dlatego w czasie podróży do Edynburga zatapia się w marzeniach o inspektorze Fletcherze. Sielankowy nastrój pryska jednak jak bańka mydlana, gdy okazuje się, że córka Fletchera, mała Belinda, ucieka z domu i jedzie tym samym pociągiem, co Daisy! Kłopot w tym, że panna Dalrymple musi zająć się nie tylko nią, ale i skłóconą szkocką rodziną, zmierzającą do Edynburga z misja pożegnania konającego nestora rodu. Zanim pociąg dotrze do celu, jeden z McGowanów, główny spadkobierca rodowej fortuny, zostaje znaleziony martwy. Wszystko wskazuje na zabójstwo z zimną krwią. Daisy, z nieletnią podopieczną u boku, jest zdeterminowana, by wykryć mordercę.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Emma | 2019-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2019

"Ślepy tor" to czwarta książka z serii "Kryminalne przypadki Daisy D." Caroli Dunn.
Książka nie odbiega atmosferą od pierwszych tomów.
Tym razem akcja dzieje się w pociągu. Daisy jedzie do Edynburga. Dołącza do niej uciekinierka: dziewięcioletni Belinda, córka inspektora Fletchera. Mała ucieka z domu przed despotyczną babcią. Daisy bierze na siebie opiekę nad córką przyjaciela. Tym samym pociągiem podróżuje kłócąca się o spadek rodzina. Na granicy ze Szkocją Belinda odkrywa zwłoki seniora rodziny.
Daisy i inspektor Fletcher, po wielu perypetiach, rozwiązują zagadkę niespodziewanej śmierci.
Czyta się świetnie, szkoda tylko, że jak dla mnie, to jest książka na jeden wieczór.

atimere | 2018-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Zupełnie przyzwoity kryminał. Nie jest to dzieło na miarę Agathy Christie, ale nie razi i nie denerwuje. Intryga jest spójna, realia epoki odmalowane dość wiarygodnie i rzetelnie, a historia bardzo ciekawa i nawet chwilami zabawna.

Melania | 2017-05-19
Przeczytana: 17 maja 2017

Czekałam cztery tomy nad takim rozwiązaniem wątku :) pomysł z fabułą troszkę ściągnięty z Agathy Christie, ale inny styl. Mi się podobało jak zawsze!

buka_z_fejsbuka | 2017-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Przyjemnie i szybko się czytało. :)

annaroza | 2016-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2016

Panna D. wyrusza w podróż do kolejnej rezydencji, o której ma zamiar napisać artykuł. W dodatku "zabiera się" z nią Belinda, córka Aleca. Wydawałoby się, że wracamy do schematu z pierwszych dwóch części serii... Ale jednak nie... Już sam tytuł sugeruje, że autorka zaserwuje nam "morderstwo kolejowe". Mnie zaraz nasunęło się porównanie z Agatą Christie, bo przecież to ona napisała: "Morderstwo w Orient Expresie", "Zagadkę Błękitnego Ekspresu", "4.50 z Paddington" i kilka innych kryminałów z wątkiem kolejowym. Intryga w "Ślepym torze fortuny" nawet mi się podobała, rozwiązanie choć niezbyt zaskakujące jednak nie było całkiem oczywiste, ale do mistrzostwa książek Agaty czegoś mi brakowało. W dodatku watek romansowy między Daisy i Alekiem coraz bardziej się rozwija i mam wrażenie, że chwilami przytłacza wątek kryminalny.
Mimo iż cykl o Daisy D. mi się podoba, na razie chcę trochę odpocząć od Caroli Dunn, więc na razie czytam co...

Kurebayashi | 2015-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Co tu dużo pisać - kolejna świetna część przygód Daisy D., która wciąż ma niezwykły talent do natykania się na morderstwa, a talent ten jak widać w tomie czwartym podziela również Belinda, córka ukochanego inspektora Fletchera. Ta część jak dotąd podobała mi się najbardziej, choć nie wiem czy to zasługa ciekawej zagadki, gdzie motyw wydaje się oczywisty, a podejrzanych do wyboru do koloru, czy wszystkich wydarzeń w relacji Daisy - Alec. Uwielbiam też małe detale budujące klimat powieści i humor, czyli dwóch towarzyszy Aleca, którzy doskonale wiedzą co w trawie piszczy, zarówno w sprawach kryminalnych jak i pomiędzy inspektorem, a młodą, uroczą Daisy. Cieszę się, że jakiś czas temu wpadła mi do rąk pierwsza książka z serii, bo to dla mnie czysta przyjemność. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Całą serię niezmiennie polecam.

Świetny lekki kryminał na letnie popołudnie. Szybko się czyta, książka wciąga. Obok tomu pierwszego na razie najlepsza książka Dunn jaką czytałam :) Jednak podobieństwo do ''Morderstwa w Orient Expressie'' Christie jest uderzające.

Kamila | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Tym razem przygoda pięknej Daisy dzieje się w pociągu. Na początku odniosłam wrażenie, że będzie lepsza. Wyobrażałam sobie piękny zamek Alistaira i tylko czekałam aż pojawi się jego opis, niestety tak się nie stało. Poza tym reszta była w porządku. Ten tom, jest o tyle ciekawszy, że jedną z głównych bohaterek powieści staje się Belinda, córka naszego detektywa. W Daisy budzi się instynkt macierzyński i opiekuje się małą, tak jakby znała ją od zawsze. Z drugiej strony rozkwita nam pięknie romans głównych bohaterów i pojawia się pierwszy pocałunek. Czy on wszystko zmieni? Przekonajcie się sami.

drzewko | 2013-10-08

W tym tomie wreszcie poznajemy bliżej małą Bielinde.