Ślepy tor fortuny

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 4)
Wydawnictwo: Edipresse
Murder on the Flying Scotsman
daisy, kryminał, seria
olciak84

Daisy jest ostatnio w romantycznym nastroju, dlatego w czasie podróży do Edynburga zatapia się w marzeniach o inspektorze Fletcherze. Sielankowy nastrój pryska jednak jak bańka mydlana, gdy okazuje się, że córka Fletchera, mała Belinda, ucieka z domu i jedzie tym samym pociągiem, co Daisy! Kłopot w tym, że panna Dalrymple musi zająć się nie tylko nią, ale i skłóconą szkocką rodziną, zmierzającą do Edynburga z misja pożegnania konającego nestora rodu. Zanim pociąg dotrze do celu, jeden z McGowanów, główny spadkobierca rodowej fortuny, zostaje znaleziony martwy. Wszystko wskazuje na zabójstwo z zimną krwią. Daisy, z nieletnią podopieczną u boku, jest zdeterminowana, by wykryć mordercę.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

annaroza | 2016-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2016

Panna D. wyrusza w podróż do kolejnej rezydencji, o której ma zamiar napisać artykuł. W dodatku "zabiera się" z nią Belinda, córka Aleca. Wydawałoby się, że wracamy do schematu z pierwszych dwóch części serii... Ale jednak nie... Już sam tytuł sugeruje, że autorka zaserwuje nam "morderstwo kolejowe". Mnie zaraz nasunęło się porównanie z Agatą Christie, bo przecież to ona napisała: "Morderstwo w Orient Expresie", "Zagadkę Błękitnego Ekspresu", "4.50 z Paddington" i kilka innych kryminałów z wątkiem kolejowym. Intryga w "Ślepym torze fortuny" nawet mi się podobała, rozwiązanie choć niezbyt zaskakujące jednak nie było całkiem oczywiste, ale do mistrzostwa książek Agaty czegoś mi brakowało. W dodatku watek romansowy między Daisy i Alekiem coraz bardziej się rozwija i mam wrażenie, że chwilami przytłacza wątek kryminalny.
Mimo iż cykl o Daisy D. mi się podoba, na razie chcę trochę odpocząć od Caroli Dunn, więc na razie czytam co...

atimere | 2018-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Zupełnie przyzwoity kryminał. Nie jest to dzieło na miarę Agathy Christie, ale nie razi i nie denerwuje. Intryga jest spójna, realia epoki odmalowane dość wiarygodnie i rzetelnie, a historia bardzo ciekawa i nawet chwilami zabawna.

Kurebayashi | 2015-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Co tu dużo pisać - kolejna świetna część przygód Daisy D., która wciąż ma niezwykły talent do natykania się na morderstwa, a talent ten jak widać w tomie czwartym podziela również Belinda, córka ukochanego inspektora Fletchera. Ta część jak dotąd podobała mi się najbardziej, choć nie wiem czy to zasługa ciekawej zagadki, gdzie motyw wydaje się oczywisty, a podejrzanych do wyboru do koloru, czy wszystkich wydarzeń w relacji Daisy - Alec. Uwielbiam też małe detale budujące klimat powieści i humor, czyli dwóch towarzyszy Aleca, którzy doskonale wiedzą co w trawie piszczy, zarówno w sprawach kryminalnych jak i pomiędzy inspektorem, a młodą, uroczą Daisy. Cieszę się, że jakiś czas temu wpadła mi do rąk pierwsza książka z serii, bo to dla mnie czysta przyjemność. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Całą serię niezmiennie polecam.

Kama | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Tym razem przygoda pięknej Daisy dzieje się w pociągu. Na początku odniosłam wrażenie, że będzie lepsza. Wyobrażałam sobie piękny zamek Alistaira i tylko czekałam aż pojawi się jego opis, niestety tak się nie stało. Poza tym reszta była w porządku. Ten tom, jest o tyle ciekawszy, że jedną z głównych bohaterek powieści staje się Belinda, córka naszego detektywa. W Daisy budzi się instynkt macierzyński i opiekuje się małą, tak jakby znała ją od zawsze. Z drugiej strony rozkwita nam pięknie romans głównych bohaterów i pojawia się pierwszy pocałunek. Czy on wszystko zmieni? Przekonajcie się sami.

książek: 2099

Świetny lekki kryminał na letnie popołudnie. Szybko się czyta, książka wciąga. Obok tomu pierwszego na razie najlepsza książka Dunn jaką czytałam :) Jednak podobieństwo do ''Morderstwa w Orient Expressie'' Christie jest uderzające.

Melania | 2017-05-19
Przeczytana: 17 maja 2017

Czekałam cztery tomy nad takim rozwiązaniem wątku :) pomysł z fabułą troszkę ściągnięty z Agathy Christie, ale inny styl. Mi się podobało jak zawsze!

buka_z_fejsbuka | 2017-03-11
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 stycznia 2018

Przyjemnie i szybko się czytało. :)

drzewko | 2013-10-08

W tym tomie wreszcie poznajemy bliżej małą Bielinde.

Kasia_8kb | 2018-11-07
Na półkach: Carola Dunn, Przeczytane