Allegro - kampania grudzień kat. romans

Naga

Tłumaczenie: Anna Czechowska
Cykl: Alex Kennedy (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Naked
literatura erotyczna
joly_fh

Ona potrzebuje pieniędzy na czynsz, on potrzebuje mieszkania. Jasny układ, przecież nie są sobą zainteresowani. To nic, że Alex Kennedy jest wysoki, ciemnowłosy i nieodparcie pociągający. Oliwia przecież – po poprzednich zawodach miłosnych – nie poszukuje kolejnego mężczyzny. Pewnego dnia przekraczają granicę i nie ma już powrotu. Nie ma też wyrzutów sumienia… Oliwia jednak ciągle opiera się...

Pewnego dnia przekraczają granicę i nie ma już powrotu. Nie ma też wyrzutów sumienia… Oliwia jednak ciągle opiera się przed oddaniem Alexowi serca. Boi się związku z mężczyzną tak nietypowym.

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

AuroraBorealis | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Zaciekawiona dalszym losem Alexa Kennediego postanowiłam sięgnać po kolejną część z jego udziałem, by zaspokoić swoją ciekawość i dowiedzieć się czy i on znajdzie szczęście w życiu.

Tym razem autorka Megan Hart opowiada historię czarnoskórej kobiety fotografa - Olivii przyjaźniącej się ze swoim byłym chłopakiem, który niestety okazał się być gejem, a skoro "serce nie sługa" to Olivia nadal coś do niego czuje. Nasza główna bohaterka stale poszukuje siebie, i trudno jej się dziwić, gdyż nie dość, że jest adoptowana przez rodzinę niebędącą afroamerykanami to jeszcze jej matka katoliczka postanawia przejść na judaizm. A to i tak nie koniec wydarzeń mniej lub bardziej bolesnych w jej życiu.

Podczas pewnego przyjęcia u swojego byłego faceta - Patricka poznaje naszego głównego bohatera - Alexa, hmm w dość nietypowej i być może nie dla każdego komfortowej sytuacji, od tamtej pory Alex zaczyna ją coraz bardziej intrygować.
Moment, w którym decyduje się on wynająć mieszkanie u Olivii...

boziaczek | 2015-03-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po przeczytaniu powieści Megan Hart "Nieznajomy" byłam bardzo pozytywnie zaskoczona pierwszym spotkaniem z tą pisarką, która tak szczerze opisuje relacje damsko-męskie. Niestety lektura "Nagiej" nie była już dla mnie przyjemnością... Szczerze mówiąc znudziła mnie.
Miałam wrażenie, że akcja praktycznie stoi w miejscu, a rozmowy bohaterów dotyczą ciągle tych samych problemów. Główni bohaterowie nie przekonali mnie do siebie. Zbyt papierowi, skoncentrowani tylko na sobie, nie wzbudzili mojej sympatii.
Szkoda, liczyłam na coś więcej... Niestety pozostało mi tylko wielkie rozczarowanie.

myślnik | 2014-05-02
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Z przykrością,bądź przyjemnością mogę stwierdzić,że ta książka nie należy do żadnego konkretnego gatunku.
Jak na obyczajówkę jest za mocna.
Erotyka w niej to raczej sztywny kij od miotły.
A romans jak dla mnie też żaden.
Czyli z prostej matematyki wychodzi na to,że to książka bez gatunku.
Jednak powiem wam jedno to nie jest jej minus,raczej zaliczyłabym to do nielicznego grona plusów.

Megan Hart po prostu chciała nam coś opowiedzieć i zwrócić uwagę(dość pobieżnie bym rzekła)na pewne aspekty społecznego i indywidualnego życia.

Feralne karty losu jakie mogą się nam dostać - to raz.
Narzeczony,którego nie pociągają kobiety,nie może stać się dobrym mężem,kochankiem i przyjacielem...nie wróć,przyjacielem może być jak najbardziej najlepszym,no chyba,że jest totalnie egoistycznym dupkiem.

Pasja i miłość do pracy,która jest czym więcej niż płatnym zajęciem,pożerająca każdą bezmyślną chwilę w mózgu - to dwa.

Różnice rasowe,które istnieją czy tego chcemy czy nie - to trzy.
Bardzo dobrze...

Karolina Jędraszak | 2015-03-08

Bardzo podobała mi się ta książka.
Czytając wcześniej książki Megan Hart wiedziałam już czego się mniej więcej spodziewać. Wiedziałam, że będzie to najprawdopodobniej erotyk wymuszający na czytelniku wyjście ze strefy komfortu. Tak jest i tym razem, a jednocześnie jest "coś" więcej.
Oliwia przez cały czas próbuje odnaleźć się w świecie kultury i religii. Jest za mało "czarna" z wyglądu i za bardzo "biała" z zachowania by gdziekolwiek się przypasować. Nie czuje się katoliczką. Nie czuje się też żydówką. Jednak każde z rodziców wymusza na niej swoje wierzenia. Przyjaźni się z homoseksualistą, a jednocześnie swoim byłym narzeczonym i otacza się jego przyjaciółmi. Urodziła dziecko, którego nie czuje się matką. Zawsze jest gdzieś pomiędzy. Jedynie świat z za obiektywu wydaje się jej wartościowy.
Spotykamy się wszem i wobec z homoseksualizmem. Książka uczy tolerancji, której często nam brakuje. Wydaje nam się, że nie zwracamy uwagi na kolor skóry czy preferencje płci, ale tak na prawdę...

książek: 1943
Magda | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Pamiętam swoje emocje, jakie wywołała we mnie pozycja "Trzy oblicza pożądania". Siedziałam wówczas na plaży, w moim ukochanym miejscu, i po prostu płakałam nad losami bohaterów. I bardzo zainteresowała mnie postać Alexa. Chciałam o nim wiedzieć wszystko - dlaczego taki jest, dlaczego taki się stał, i kim będzie dalej.

A teraz, po długim czasie, sięgnęłam po "Nagą". Czytałam z prawdziwą przyjemnością. Zatapiałam się w kolejnych stronach, chłonąc wszystko, co Megan Hart tak cudownie przedstawiała. Ich przeżycia. Niepewność. Nienawiść względem Patryka, którego bardzo chętnie kopnęłabym w pewno miejsce i to baaaaardzo mocno. Ale tak naprawdę dopiero pod koniec powieści zrozumiałam, kim jest główny bohater. Alex. Mój Alex z "Trzech oblicz pożądania". Nagle zrozumienie tego sprawiło, że wyskoczyłam o 2 nad ranem z łóżka, by odszukać poprzednią powieść M. Hart. Musiałam sprawdzić, czy to prawda. I nie wiedziałam, co mam ze sobą zrobić. Nigdzie nie podano, że to jakby kontynuacja. Szok....

agatrzes | 2013-11-03

Megan Hart to amerykańska autorka powieści romantycznych i erotycznych, która serca czytelniczek podbiła m.in utworami „Trzy oblicza pożądania”, ”Otchłań pożądania” czy „Nieczysta”. Sięgając po „Nagą” liczyłam na ciekawą i przyjemną lekturę, ale nie przypuszczałam, że pisarka zabierze mnie w tak emocjonującą i pełną wrażeń podróż, nie tylko do zmysłowego świata.

Pierwszy poważny związek Olivii zakończył się tuż przed ołtarzem, gdyż narzeczony okazał się gejem. Dziewczynie udało się pozbierać, a nawet zaprzyjaźnić z niedoszłym mężem. Chętnie spędza z nim czas i nawet polubiła jego obecnego partnera. Olivia szuka zapomnienia w pracy i przelotnych związkach, ale nie przestała marzyć o wielkiej miłości i stabilizacji u boku mężczyzny. Na jednej z imprez jej zainteresowanie wzbudza mężczyzna o imieniu Alex, którego później nakrywa w niedwuznacznej sytuacji. Jest nim zaintrygowana, choć ostrzeżenia przyjaciela i własne spostrzeżenia nie pozostawiają jej wątpliwości, że Alex nie jest dla...

kasandra_85 | 2013-09-28
Przeczytana: wrzesień 2013

Kasiek | 2014-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 października 2014

Trudno jest mi jednoznacznie wypowiedzieć się o tej książce. Mam co do niej mieszane uczucia. Jak wszystkie pozycje tej autorki, ta również gra na emocjach i nasycona jest erotyzmem. Porusza nie tylko temat miłości i szeroko pojętej tolerancji, ale dotyka także problemu dyskryminacji rasowej, religijnej i na tle orientacji seksualnej.

TINA | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 lutego 2014

Muszę przyznać, że po raz kolejny zostałam zmiażdżona pełną paletą emocji, do których Pani Megan Hart ma niewątpliwy talent.
Alex, nadal jest dla mnie zagadką - jest taki realny jak zdjęcie, szczery i piękny... ale z drugiej strony zbrukany przez swoje wcześniejsze czyny...
Wątki zaczynają się układać w całość i wszystko można analizować godzinami, ponieważ ksiązka jest niesamowita, oni są tacy szczęśliwi...żałuje tylko, że ja w środku po jej przeczytaniu jestem jakaś smutna... Ale to taki melancholijny smutek, dobry :)
POLECAM!

Tajemnica | 2013-09-12
Przeczytana: 10 września 2013

Uwielbiam Megan Hart za styl, wyobraźnię, sposób pisania i postrzegania emocji, a przede wszystkim za smak i słownictwo. Przy książkach erotycznych bardzo łatwo, moim zdaniem, można przekroczyć granicę banału. Megan Hart chyba doskonale o tym wie i zdecydowanie mocno trzyma klasę. Ta kobieta jest dla mnie gwarancją doskonałej lektury przepełnionej wielkimi, przeogromnymi emocjami.

Najnowsza książka Megan Hart pt „ Naga” nie jest typowym erotykiem kipiącym „momentami”. Jest to opowieść sięgająca bardzo głęboko w psychikę człowieka, obnażając najbardziej wstydliwe jej elementy.

Główna bohaterka – Oliwia, sporo przeżyła. Jej dotychczasowe związki nie można zaliczyć do udanych, odcisnęły na jej życiu dość trwały ślad. Nie jest trudno więc zgadnąć, że kobieta wcale nie ma ochoty na nową miłość ….

Alex – bardzo przystojny mężczyzna, zjawia się w życiu Oliwii bardzo nieoczekiwanie. Nic nie wskazuje, że cokolwiek może ich związać, poza wzajemną pomocą ….

On nie ma gdzie mieszkać,...