Zniewolona

Okładka książki Zniewolona Megan Hart
Okładka książki Zniewolona
Megan Hart Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: czerwona seria literatura obyczajowa, romans
czerwona seria
Collide
Czarna Owca
2014-03-05
2014-03-05
Anna Zeller
wypadek amnezja miłość namiętność seks pożądanie erotyka

Chyba jedna ze słabszych książek autorki. Kobieta która fascynuje się w starszym od siebie mężczyzną (w wieku swojego ojca),byłego aktora filmów dla dorosłych.
Miewa cheilowe amnezję, przez kilka kilkanaście minut -opisywane są sytuacje które się dzieją wówczas w jej głowie i wszystkie dotyczą obrazów z owym mężczyzną. Rozdziały na przemian z życiem jej prawdziwym oraz tym które się dzieją podczas amnezji. Książka taka sobie, inne pozycje autorki mają ciekawsza fabułę.

Czytało się szybko i przyjemnie ale jakoś specjalnie odkrywcza książka to to nie była. Czytywałam lepsze z tego gatunku, ale ta nie była zła. Miło spędziłam przy niej czas. Podobał mi się zabieg z amnezją głównej bohaterki i to co podczas tych zaników pamięci się dzieje. To było super.

Polecam.

Polecam.

Niestety nie dobrnęłam do końca.Nie tego się spodziewałam.Zupełnie nie kupuję tej historii . Może ten Johnny to nie moja bajka ,nawet jego imię wydaje mi się a-seksowne to tak jakby miał na imię Wacek , zapach pomarańczy także nie kojarzy mi się z seksownym mężczyzną...raczej wetiweria , bergamotka , bursztyn , może nawet subtelny zapach mieszanki piwa i papierosów ... ale nie pomarańcze .W dodatku wiek jakim autorka obdarzyła Johnny-ego jest nieapetyczny i przesadzony.Nie oznacza to oczywiście ,że tego typu role przeznaczone są wyłącznie dla młodych mężczyzn , jednak w tym wypadku moim zdaniem trąci tu groteską. W mojej ocenie zbyt dużo nudnych opisów , totalny brak umiejętności budowania napięcia. Książka w moim odczuciu utrzymana w jednostajnie letniej temperaturze , podczas gdy ja oczekiwałam ognia i lodu .Czuję się rozczarowana.

Emmaline w dzieciństwie przeżyła upadek z drabinki,wskutek czego zapadła w tygodniową śpiączkę.Jednak ocknęła się z niej i jedynym skutkiem ubocznym wypadku były okresowo dręczące ją utraty świadomości,które ona sama nazywała amnezją.Niedawno Emm wyprowadziła się z domu i zamieszkała w obcym mieście,poznała sporo ludzi w tym najlepszą przyjaciółkę Jen,z którą uwielbiają spędzać poranki w kawiarni Mokka.Przy aromatycznej kawie i słodkich wypiekach kobiety plotkują o wszystkim i wszystkich,a głównie o tajemniczym Johnnym Dallesandro-ekscentrycznym artyście,malarzu,symbolu seksu w latach siedemdziesiątych i aktorze filmów z gatunku art porno.Od momentu spotkania Johnny'ego w kawiarni,w życiu Emm zaczynają się dziać dziwne rzeczy.Na nowo pojawiają się utraty świadomości,podczas których kobieta przenosi się do lat siedemdziesiątych,a konkretnie do Johnny'ego i jego domu.Poznaje jego ówczesnych przyjaciół,razem piją,bawią się i uprawiają ognisty seks.W rzeczywistym świecie Emmeline również zbliża się do Johnny'ego i w niedługim czasie zaczynają tworzyć parę.Niestety ataki stają się coraz częstsze i kobieta nie wie już,w jaki świecie żyje-realnym,ze starzejącym się i kochającym ją Johnnym czy z lat siedemdziesiątych,z podniecającym,korzystającym z życia i uroków seksu młodym Johnnym.Przełom następuje,gdy Emm odkrywa,że jest w ciąży z Johnnym.Tylko że to niemożliwe,bo teraźniejszy Johnny nie może już mieć dzieci...
Niezwykle intrygująca książka autorstwa Megan Hart,obfituje w zaskakujące wątki i jeszcze dziwniejsze wyjaśnienia sytuacji.Tajemnicza choroba Emm zdaje się nie mieć wytłumaczenia w medycznym świecie nauki,sama kobieta pogodziła się już z atakami i nauczyła z nimi żyć,potrafi je przewidzieć-przed każdym atakiem wyczuwalny staje się zapach pomarańczy.Jednak umysł Emmeline nie jest w stanie sprecyzować,dlaczego właśnie osoba Johnny'ego i owo pamiętne gorące lato lat siedemdziesiątych stało się celem jej wycieczek w czasie ataków.Będąc w tamtym okresie Emm czuje się kochana,uwielbiana,szczęśliwa,a Johnny zdaje się być również szczęśliwy z możliwości przebywania z nią.Mężczyzna snuje plany na przyszłość,ale Emm wie doskonale,że one się nie mają prawa ziścić,gdyż cała sytuacja wydaje się być wymyślona przez nią.Wytłumaczenie i wyjaśnienie całej historii jest równie zaskakujące,co dziwne,wręcz fantastyczne.Czytając książkę miałam wrażenie,że podróżuję wehikułem czasu skacząc pomiędzy teraźniejszością a przeszłością.Polecam gorąco,gdyż nie jest to typowy romans w stylu Megan Hart,a raczej próba wyjaśnienia miłości i jej niesamowitej potęgi jako tła dla czasu,przestrzeni i przeznaczenia,czyli najważniejszych sił nadnaturalnych rządzących życiem każdego z nas.Polecam gorąco!!!

Pomysł na książkę naprawdę ciekawy. Ocena jednak niska, bo po prostu w pewnym momencie powtarzające się na okrągło wątki stawały się męczące.

Ciekawa książka, ale trochę mnie rozpraszały te skoki w przeszłość. Wiem, że to ze względu na główną postać, ale przez to się gubiłam, raz przeszłość, raz teraźniejszość. Ale tak ogólnie to książka fajna ;)

Ma coś zachęcającego w sobie.

Nawet spoko :)

Ma coś zachęcającego w sobie.

Nawet spoko :)

Świetna historia.
Szczególnie warta uwagi dla miłośniczek romantycznych powieści. :)

Świetna historia.
Szczególnie warta uwagi dla miłośniczek romantycznych powieści. :)

Bardzo ciekawa książka, polecam.

Bardzo ciekawa książka, polecam.

Czytając zastanawiałam się czy dotrwam do kolejnego rozdziału,coraz częstsze ataki bohaterki i to co się w nich działo stało się zwyczajnie męczące.Spodziewałam się zupełnie czego innego,niestety jestem rozczarowana.

• Megan Hart
  • Erotyk