Book_Mystery 
bookmystery.blogspot.com, https://www.instagram.com/book_mystery
Kocham książki i wszystko co z nimi związane. Żadnej książki się nie boję i wiem, że nie należy oceniać książki po okładce. Czytanie stanowi nieodłączną część mojego życia, a co najważniejsze sprawia mi ogromną radość. Jak każdy książkoholik uwielbiam wieczory spędzone pod kocem z książką w jednej a herbatą w drugiej ręce.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 cytaty, ostatnio widziana 5 dni temu
Teraz czytam
 • Ogień
  Ogień
  Autorzy:
  Druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w liceum. Wakacje upłynęły im na pełnym na...
  czytelników: 3008 | opinie: 125 | ocena: 8,01 (966 głosów)
 • Rok we mgle
  Rok we mgle
  Autor:
  W gęstej mgle? W falach Pacyfiku? Na parkingu? W ciężarówce nieznajomego? Gdzie zniknęłaś? Abigail i Jake wkrótce zamierzają się pobrać. Abigail jest młodą fotografką, która po tragicznej śmierci par...
  czytelników: 1002 | opinie: 97 | ocena: 6,53 (344 głosy) | inne wydania: 2
 • W ramionach gwiazd
  W ramionach gwiazd
  Autorzy:
  "Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi si...
  czytelników: 2783 | opinie: 166 | ocena: 7,49 (758 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-16 14:19:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-16 13:59:12
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Święci Grzesznicy (tom 1)
 
2018-11-16 13:50:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-16 13:47:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-16 13:45:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-15 14:36:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-15 14:32:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Heart of Thorns (tom 1) | Seria: Young
 
2018-11-15 14:30:01
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-15 14:05:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-15 14:01:26
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 1) | Seria: Editio Red
 
2018-11-15 13:55:22
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-15 13:52:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Sponsor (tom 1) | Seria: Editio Red
 
2018-11-15 13:47:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-13 17:11:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Tysiąc pięter (tom 1)

Rok 2118, w pełni korzystający z rozwiniętej technologii. Smartfony odeszły w zapomnienie, teraz używa się zamiast nich specjalnych szkieł kontaktowych. Samochody to także przeżytek, do poruszania się służą zwinne hovery unoszące się kilka centymetrów ponad poziomem powierzchni. Nasi bohaterowie żyją w tym przesiąkniętym technologią światem. Nowoczesność nie uchroniła ich jednak od problemów... Rok 2118, w pełni korzystający z rozwiniętej technologii. Smartfony odeszły w zapomnienie, teraz używa się zamiast nich specjalnych szkieł kontaktowych. Samochody to także przeżytek, do poruszania się służą zwinne hovery unoszące się kilka centymetrów ponad poziomem powierzchni. Nasi bohaterowie żyją w tym przesiąkniętym technologią światem. Nowoczesność nie uchroniła ich jednak od problemów dzisiejszych nastolatków. Żyją w tysiącpietrowej wieży, całkowicie dostosowanej do prawie wszystkich potrzeb. Szkoły, sklepy, restauracje, kluby, siłownie, kościoły, a nawet parki, czego dusza zapragnie. Jednak nie dla wszystkich. Jak w każdych czasach, panują tu dosyć spore różnice społeczne. Im wyższe piętro, tym lepiej sytuowana rodzina.

To historia pięciu osób, każda z nich jest z innego piętra, ale ich losy się łączą. Ich drogi się przecinają, a wskutek tego pewnego dnia ktoś spadnie z samego szczytu wierzy. Będzie leciał tysiące metrów w dół, ze świadomością zbliżającej się nieuchronnie śmierci. Aby jednak dowiedzieć się, kogo spotka taki przerażający los musimy poznać każdego z bohaterów i prześledzić jego historię.

AVERY – mieszka na samym szczycie wieży, co wiele mówi o statusie społecznym jej rodziny. Jej idealna uroda to zasługa odpowiednio dobranych genów w laboratorium. Robi maślane oczy do swojego przyrodniego brata, Atlasa, który wrócił właśnie z rocznej podróży. Avery sprawia wrażenie zakochanej w Atlasie, traci dla niego głowę, denerwuje się kiedy zbliża się do niego jakaś dziewczyna. Próbuje ukryć swoje uczucia przed wszystkimi, nawet przed samym zainteresowanym. I choć brzmi to nieprawdopodobnie, to właśnie ona wydaje mi się najmniej wyniosła i butna z mieszkańców wyższych pięter. Jest tolerancyjna i szanuje lokatorów z niskich pięter. Czasami zachowuje się jak zimna suka, ale jest to spowodowane zazdrością o swojego brata.

LEDA – przyjaciółka Avery, która właśnie wróciła z odwyku. Dziewczyna ma duży pociąg do substancji różnorakiego rodzaju, głównie narkotycznych. Jest zakochana w tej samej osobie co przyjaciółka – w Atlasie. To spory problem dla obu dziewczyn, bo próbują ukrywać fakt swojego zadurzenia w chłopaku przed sobą nawzajem. Próbują, ale wychodzi im to średnio. Jest to zalążek konfliktu i oddalania się przyjaciółek. I zapalnik do narkotycznego odurzenia.

ERIS – zdzirowata, niezwykle pewna siebie koleżanka Avery i Ledy. W związku z jej 18 urodzinami i pewnymi kwestiami finansowymi wykonuje test DNA. Okazuje się, że człowiek, który całe życie był dla niej ojcem, w rzeczywistości nim nie jest. Dziewczyna wraz z matką lądują na 103 piętrze, bez pieniędzy i luksusów, do których przywykły. Eris jest wściekła i załamana. Taki upadek to dla niej koniec świata. Panicznie boi się, że ktoś z jej zamożnych znajomych odkryje prawdę. Jej sąsiadka z nowego lokum pokazuje jej zasady jakie panują na niższych piętrach. Eris poznaje inne życie i dowiaduje się, że dobrze czuje się w towarzystwie Mariel, a nie snobów z wysokich pięter.

WATT – jest też chłopak z 240 piętra, który dzięki swojej dorywczej pracy poznaje Avery. Chłopak jest zauroczony ślicznotką i nawet udaje mu się do niej zbliżyć. Czy przezwycięży różnice społeczne i miłość do Atlasa? To niełatwe, ale Watt ma pewnego pomocnika, bardzo nadzwyczajnego.

RYLIN – ona mieszka najniżej, na 32 piętrze. Dla mieszkańców wysokich pięter to co najmniej slumsy. Rylin jednak jakoś sobie radzi. Po śmierci mamy musi utrzymać siebie i swoja siostrę. Sprzątając w jednym z mieszkań na wyższych piętrach poznaje bogatego chłopaka, który traktuje ją normalnie, jak równą sobie. Łączy ich ból po stracie rodziców i to zbliża ich do siebie. Ale czy mają szansę kiedy dzieli ich kilkaset pięter?

Zakazane miłości, narkotyki, tajemnice. Problemy dotyczące wielu nastolatków dotykają zarówno tych buednych jak i tych bogatych. Pieniądze nie uratują nikogo przed zdradą czy złamanym sercem. Pieniędzmi nie kupi się miłości drugiego człowieka, przynajmniej nie tej szczerej i prawdziwej. Ścieżki naszych bohaterów będą się przecinały i rozgałęziały, aby finalnie doprowadzić do jednego miejsca – na szczyt wieży.

pokaż więcej

 
2018-11-07 15:00:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
1041 88 683
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (58)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd