Barwy pożądania

2021-03-05
2013-03-20
Data 1. wydania:
2012-01-01
erotyka fantazje erotyczne namiętność powieść erotyczna pożądanie relacje damsko-męskie romans

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Po dwóch poprzednich tomach, w których przedstawione historie zupełnie nie są ze sobą związane, naiwnie założyłam, że autorka i tym razem postawi na happy end z najbardziej tajemniczym z bohaterów.

Po nieudanym małżeństwie Paige wynurza się z popiołu niczym Feniks. Niezależna finansowo kobieta, stara się poukładać życie na nowo.

Pewnego dnia dostaje tajemniczy list, który okazuje się początkiem fascynującej przygody. I mimo iż przesyłka ta trafiła do jej skrytki przez przypadek, kobieta sumiennie wypełnia każde polecenie, wrzucając następnie list do skrytki adresata. Tajemniczość nadawcy wzbudza w Paige niesamowite pożądanie. Kiedy odkrywa kim jest odbiorca, zabawa staje się jeszcze bardziej ekscytującą. W chwili, w której autor listow postanawia zakończyć erotyczna przygodę, postanawia kontynuować tą grę.

Dokąd zaprowadzi ją ta zabawa? Czy przypadki się zdarzają?

Zazwyczaj czytając książkę, szufladkuję bohaterów, kierując ich na polki:
LUBIĘ
NIE LUBIĘ
OBOJĘTNI.

Tym razem, mając nadzieję na fantastyczny romans Pagie, totalnie się zawiodłam. Cóż, autorka zapewne celowo dokonała takiego, a nie innego wyboru ze względu na jego nieprzewidywalność.

W książce poruszonych zostaje kilka wątków, z którymi główna bohaterka świetnie sie odnajduję. Jej siła oraz zawziętość w dążeniu do celu zaimponowała mi, jednak niestety nie jest to książka do której wrócę.
Najprawdopodobniej za bardzo zdenerwowało mnie zakonczenie🙈😂

Pewnego dnia dostaje tajemniczy list, który...

Opinia tutaj:

Opinia tutaj:

w końcu trochę inny schemat niż w pozostałych książkach obyczajowych. nie ma przystojnego miliardera, bohaterka nie jest nijaka.

To kolejna powieść Megan Hart, tym razem bardziej udana. Kiedy otrzymałam trzy pięknie prezentujące się książki tej autorki, pomyślałam, że są one ze sobą powiązane. Dopiero czytając ten tom, zorientowałam się, że nie mają one ze sobą żadnych powiązań i przyjęłam to z ulgą, bo poprzednia książkia nie zrobiłą na mnie wrażenia. Ta podobała mi się o wiele bardziej. Sama bohaterka i tym razem trochę mnie denerwowała ze względu na swoje niezdecydowanie, ale była o wiele bardziej sympatyczna i polubiłam ją. Podobnie jak męskich bohaterów. Zarówno nowopoznany sąsiad jak i były mąż okazali się świetnymi facetami, chociaż nie pozbawionymi wad, ale dzięki temu wydawali się prawdziwi. Po tej książce mam tylko nadzieję, że kolejna okaże się jeszcze lepsza.

Wszystko zmienia się za sprawą jednego listu. Paige od lat ukrywała swoje demony. Jedna pomyłka sprawi, że na nowo odżyją. Piękny papier, niesamowite pióra miały być dla niej odskocznią. Zbiera je, ale nie ma okazji, by napisać do kogoś na czymś tak wyjątkowym. A jednak tajemniczy adresat, były mężczyzna i nowo poznany sąsiad wiele namieszają. Czy jesteście gotowi na taki taką dawkę emocji? Co ukrywa w sobie kobieta?

Ta autorka była uznawana za jedną z lepszych autorek piszących powieści romantyczno/erotycznych, dlatego byłam tego bardzo ciekawa. Wiadomo, niedawno wyszło wznowienie jej powieści i mają one swoje lata. Czy po takim czasie, dalej są takie świetne? Otóż, po przeczytaniu mam dość mieszane odczucia. Z jednej strony było to intrygujące, a z drugiej miałam wrażenie, że większa część nie została w niej rozwiązana i odczułam duży niedosyt. Nie wiem co autorka chciała w powieści do końca przedstawić i wręcz trudno mi ją ocenić.

Paige jest dość specyficzną osobą. Co chwila pokazuje się z różnych stron i trudno określić czy ją lubimy czy nie. Momentami nie rozumiałam jej postępowania i wręcz irytowała. Miałam wrażenie, że była niekonsekwentna i nie wiedziała, czego do końca chce. Nie potrafiłam jej w pełni polubić, a już po zakończeniu zwłaszcza. Jest jeszcze Arthur, który niesamowicie mnie denerwował i zachowywał się jak typowy stalker. Był okropny! No i Eric, który był chyba najlepiej ze wszystkich wykreowany.

Nie będę ukrywać, książkę czyta się dość szybko. Jest dość prosto skonstruowana i łatwo się wgryźć w fabułę. Jednak momentami nie rozumiałam po co był poruszany kolejny, nowy wątek, co to ma do wszystkiego. Tu znajdziecie misz masz wszystkiego. Samą końcówkę to tak naprawdę męczyłam, nie czerpałam już żadnej radości. W momencie gdy sądziłam, że wszystko zacznie nabierać sensu, to coraz bardziej się gubiłam.

Podsumowując, jak na autorkę, która zbierała tak pozytywne opinię, to nie jestem do niej przekonana. Może nie zabrałam się z najlepszą pozycję, nie jestem w stanie na razie określić. To dość przeciętna pozycja, która może być odprężająca, ale nic więcej. To takie czytadełko, które szybko można przeczytać i zapomnieć, niestety. Jednak, jeśli lubicie powieści, w których wiele różnych wątków jest poruszanych i jest spora ilość scen seksu, to powinna przypaść Wam do gustu.

Do przeczytania tej szmiry zachęcił mnie pierwszy rozdział. Reszta okazała się gniotem najniższych lotów. Dobrze, że nie kupiłam pozostałych części.

Autor: Megan
Hart Tytuł: Barwy pożądania
Polska Weźmiesz najpiękniejszy papier i najlepszy atrament. Opiszesz ze szczegółami swoje najbardziej erotyczne doświadczenie. Może być prawdziwe, może być wymyślone. Opis dostarczysz do czwartku. Pod spodem widniał ten sam numer skrytki pocztowej co poprzednio. Zamrugałam, czytając list ponownie, i poczułam, że rumieniec wypełza mi na policzki. Trzymałam kartkę ze świadomością, że nie powinnam jej przeczytać, nie była przeznaczona dla mnie. Starannie złożyłam list, tak delikatnie, jakbym poprawiała kołdrę na kochanku. Pytanie, kto wysyła te listy, przyćmiła bardziej intrygująca zagadka – dlaczego to robi. Wstałam od stołu, żeby nalać sobie wody z kranu. Choć przełknęłam ją w kilku szybkich łykach, tak jak wytrawni pijacy whisky, nic nie pomogła na gorący rumieniec, który pokrył szyję i policzki. Odwróciłam się. List wciąż leżał na moim stole. Nie oskarżał, zapraszał. Książka przyciągnęła mnie do siebie ze względu na opis. Byłam zaintrygowana do poznania losów bohaterki, ponieważ nie wiedziałam co mnie tutaj czeka. Znam już pismo autorki, więc nie było to dla mnie dużym zaskoczeniem w jaki sposób została napisana. Tutaj zauważyłam taki innych styl troszkę cięższy. Nie wiem, czy mogę tak powiedzieć. Jedno jest ważne nie przeszkadza on w czytaniu. Książka była dla mnie przyjemna, choć miałam wrażenie, że trochę się wlecze. Najbardziej zastanawiało mnie to, kto pisze te listy i w jakim celu. Denerwował mnie fakt, że przez prawie całą książkę dzieje się ta rzecz i nie wiemy prędzej kim ta osoba jest. Zaczęło mi się to po jakimś czasie wyjaśniać, choć ja chciałabym, żeby było to dodane wcześniej. Mimo wszystko książka była dla mnie dobra. Trafiła w mój gust, lecz nie do końca sprostała wymaganiom, po poprzedniej książce autorki. Autorka bardzo działała mi na nerwy, ponieważ nie wiedziała kto to jest, a nie sprzeciwiała się jemu na dłuższą metę. Mimo wszystko ciekawa była za zabawa. Ocena 7/10

Autor: Megan
Hart Tytuł: Barwy pożądania

Nowa odsłona, stara historia. Megan Hart, poczytna autorka powieści zagranicznych, doczekała się wznowienia swojej trylogii w nowej szacie graficznej. Dzięki temu czytelnicy mogą przypomnieć sobie jej twórczość oraz - jeśli jeszcze nie mieliście okazji - poznać jej romantyczną historię.

Nie będę Was oszukiwać, cała trylogia jest banalna a historia sama w sobie dość przewidywalna. To typowy erotyk, w którym fabuła skupia się przede wszystkim na miłosnych rozterkach głównych bohaterów i dookoła nie dzieje się nic innego. Jednak i takie książki są czasami potrzebne, typowe czasoumilacze, historie niezobowiązujące, lekkie, ale przy tym przyjemne w odbiorze i bez wątpienia ta seria się do nich zalicza.

Osobiście bardzo lubię książki Hart, znacznie lepiej czytało mi się je niż znanego Grey'a. Jak na literaturę erotyczną przystało historia błądzi pomiędzy typowymi schematami, skupia się na dość intensywnych, zmysłowych, ale na pewno nie przeznaczonych dla młodego czytelnika scenach i pozwala głównej bohaterce odkrywać nowe oblicza pożądania. Wpuszcza do swojego małżeństwa trzecią osobę i to co dzieje się pomiędzy nimi nie zawsze jest dobre, ale za to pozwala kobiecie odkryć czego tak naprawdę pragnie.

Autorka pisze lekko i obrazowo, dokładnie tak jak wymaga tego typu książka. Nie będzie wątków pobocznych, nie będzie skomplikowanych motywów, nie będzie także wartości do rozstrzygnięcia pod względem moralnym. Liczy się tu i teraz, czyli chwila wielkiego pożądania, potrzeba zaspokojenia swoich oczekiwań i eksperymentowanie seksualne. O to przecież chodzi w tego typu powieściach, prawda?

Fabuła jest prosta, wyznacza sobie cel i dąży do niego poprzez jeden wątek. Nie spotka nas więc podczas czytania żadne zaskoczenie, pojawią się również typowe, schematyczne wydarzenia, ale to akurat działa na jej korzyść, ponieważ myślę, że po takie książki sięgamy da przyjemności i potrzeby przeczytania czegoś lekkiego, co nie zmusza nas do intensywnego myślenia.

Seria budzi wiele kontrowersji, ale utrzymana jest w typowych ramach gatunku, więc nie oszukujmy się - nie będzie słodko i uroczo, tylko intensywnie i płomiennie. Bohaterowie będą przekraczać granicę, szukać nowych doznań, zrywać z zasadami typowego, cichego małżeństwa. Jeśli więc lubicie erotyki i nie jest Wam straszny wątek romantyczny jako ten kluczowy dla fabuły, polecam nadrobić zaległości i sięgnąć po książki Hart w nowej odsłonie.

Paige DeMarco jest asystentką Paula w Kelly Printing. Mieszka sama. Jakiś czas temu rozwiodła się z Austinem, który teraz znowu powraca. A w życiu głównej bohaterki pojawia się tajemniczy mężczyzna, który okazuje się być jej sąsiadem. Paige ma także hobby - papeteria i pióra. Zbiera je, ale nie ma komu wysyłać listów. Jej rodzice się rozwiedli i założyli nowe rodziny. Pewnego dnia Paige w swojej skrzynce znajduje tajemniczy list. Od kogo on jest? Kim jest nadawca? Co z rodziną głównej bohaterki? Co z Austinem? Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, tylko czy aby na pewno?

Nie miałam dotąd styczności z twórczością autorki. Ale wzięłam udział w akcji promującej książki Megan Hart i byłam ciekawa jakie będą te, które otrzymałam do recenzji. Za mną pierwsza z trzech. W tej powieści główna bohaterką jest Paige, której rodzice się rozwiedli i założyli nowe rodziny. Kobieta się tak jakby od nich odcięła. Wyprowadziła się a kontakty ograniczyła do niezbędnego minimum. Tylko kontakt z rodzeństwem utrzymuje stały. Jest samodzielna i niezależna. Pracuje na siebie. Ale jej życie prywatne świeci pustkami. Ma podświadome obawy, że i jej nie wyjdzie. Z resztą już raz była mężatką i nie wyszło jej to na dobre. Sparzyła się, wiec dmucha na zimne. Z resztą domowa sytuacja jest najlepszym przykładem na to, że czasami wszystko może się rozsypać. Paige jest ostrożna. Rozważna i praktyczna. Uparta i zdeterminowana, jeśli wymaga tego sytuacja. Ale nie olewa, mówiąc potocznie, przyrodniego rodzeństwa. W życiu kobiety jest trzech mężczyzn: Paul (szef), Eric (sąsiad) oraz Austin (eks maż). Każdy z nich odgrywa kluczowe stanowisko. I każdy z nich mieszał. Autorka tak mąciła i mieszała, że nie wiedziałam, czego się spodziewać. Paul był taką zagadką. Niby szef ale autorka trzymała mnie w niepewności co do kierunku ich relacji. Z Erickiem tak samo. A Austin to już w ogóle. Były zawirowania i była ekscytacja. Jako, że to romans, to nie zabrakło scen uniesień. Może nie ma ich zbyt wiele ale jak już się znalazły to były pikantne i kuszące. Jeśli chodzi o całość fabuły, to było nawet fajnie. Niestety nie porwała mnie ta powieść. Autorka w moim odczuciu bardziej skupiła się na obyczajówce, niż romansie. Zabrakło mi tych iskier i tego pożądania. Tej chemii. Ale od strony właśnie obyczajówki i zwykłego życia było bardzo dobrze. Było życie takie, jakim na serio jest. Przewrotnym, nieprzewidywalnym i zaskakującym. Bohaterowie przyciągali uwagę i byli interesujący. Nie zabrakło relacji rodzinnych i tajemnic. To było świetne. Ogólnie książka nie jest zła, ale chyba oczekiwałam czego innego. Jestem za to ciekawa kolejnych dwóch "Otchłań pożądania" i "Trzy oblicza pożądania". Mam nadzieje, że będą lepsze. A decyzję przeczytania tej, której opinie właśnie czytacie, pozostawiam Wam.

Czasem lubię się odciąć od fantastyki czy obyczajówek i przeczytać na przykład coś z literatury erotycznej. Niektóre książki podobają mi się bardziej, inne mniej. Niedawno otrzymałam pakiet trzech lektur autorstwa Megan Hart: “Barwy pożądania”, “Trzy oblicza pożądania” oraz “Otchłań pożądania”. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością wyżej wspomnianej autorki. Czy udane?

Na pierwszy ogień poszły “Barwy pożądania”.

Główna bohaterka miała na imię Paige i pracowała jako asystentka w korporacji. Niestety przez większość historii dość mocno mnie irytowała i nie potrafiłam zrozumieć jej toku myślenia, przez co ciężko było mi się z nią utożsamić. Był nawet moment, kiedy współczułam jej tego, jakimi ludźmi się otaczała. Jednakże to uczucie zniknęło tak szybko, jak się pojawiło.

Tak samo denerwował mnie Austin. Samo jego pojawienie się sprawiało, że chciałam odłożyć książkę na bok i więcej do niej nie wracać.

Co do fabuły, to przez około połowę historii nie wiedziałam o czym ona opowiadała. Miałam wrażenie, że dostałam kilka różnych wątków, które nie łączyły się w żadną całość. W końcu skupiłam się tylko na tajemniczych listach z zadaniami (były tam zarówno zwykłe zadania jak i te bardziej niegrzeczne), przychodzącymi do głównej bohaterki. I tak naprawdę był to jedyny warty uwagi motyw w tej książce, który nawet w pewnym momencie mnie rozbawił. Końcówka opowieści jednak okazała się rozczarowująca.

Szkoda, że “Barwy pożądania” niezbyt przypadły mi do gustu, jednak mimo wszystko nie skreśliłam autorki i miałam nadzieję, że kolejne powieści okażą się lepsze. Nie przeszkadzały mi tutaj bynajmniej opisy fantazji erotycznych czy choćby samych czynności seksualnych, które opisano w opowieści, a głównie kreacja i zachowanie niektórych bohaterów.

Niestety nie mogę jej z czystym sumieniem polecić.