Ucieczka Nathana

Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
Nathan's Run
bookszejk

Ucieczka dwunastoletniego Nathana Baileya z domu poprawczego staje się wyzwaniem dla wszystkich sił porządkowych. Chłopiec zabił strażnika. Chociaż twierdzi, że działał w obronie własnej, prokurator okręgowy zamierza potraktować go jak dorosłego przestępcę. Rozpoczyna się polowanie: samotna ucieczka zmienia się w wyścig ze śmiercią, a przerażony Nathan przekonuje się, że jego najgroźniejszymi prześladowcami nie są wcale stróże prawa...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1997

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Hana | 2017-05-05
Na półkach: Przeczytane, Pozostałe
Przeczytana: 05 maja 2017

Ucieczka Nathana czyli jak dopaść chłopaka. Mały człowiek contra reszta świata. Czytadełko, lekko irytujące, od nowa przedstawiające walkę Davida z Goliatem. Całość w stylu mistrz kierownicy ucieka. Dwunastoletnie chuchro otoczone przez zabójcę i licznie reprezentowaną przez funkcjonariuszy policję i FBI. Koń by się uśmiał! Nie polecam.

Żona_Pigmaliona | 2017-04-27

Nathan Bailey to dwunastolatek , do niedawna pensjonariusz zakładu poprawczego dla chłopców. Nathan nie jest złym dzieciakiem , jak sam o sobie mówi . Tak jakoś jego krótkie życie mu się poukładało że trafił do poprawczaka . Za co trafił ? ano za kradzież samochodu wujka Marka . W tym miejscu można zadać sobie pytanie , jak źle musi być traktowane dziecko , by odważyć się na taki desperacki krok ? Nathan został '' przydzielony '' wujkowi przez sąd , kiedy ojciec chłopca zginął w wypadku a matka nie żyła już wcześniej . Nathan bardzo dobrze wspomina swego ojca , twierdzi że te lata spędzone z nim w domu to najszczęśliwsze lata jego nie długiego życia . Czytając o tym co mu się potem '' przydarzyło '' nie da się nie przyznać mu racji . W domu poprawczym dla chłopców wcale nie jest lepiej niż u wujka , chłopiec przechodzi naprawdę ciężkie chwile i brutalne traktowanie zarówno przez współlokatorów jak i przez personel tego przybytku . Oczywiście tutaj też zawsze rację ma dorosły ,...

Emma | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Dobra letnia lektura. Książka, którą można wziąć na urlop i spokojnie poczytać na plaży.
Kryminał, lecz trochę naiwny. Czyta się szybko, bo akcja jest wartka.
Widać, ze to pierwsza książka napisana przez autora, miałam wrażenie, że nie do końca przemyślał charakter głównego bohatera, a może niezbyt dobrze zna dzieci.

Kinga | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Jedna z nielicznych książek, która zawiera elementy akcji z tematyką kryminologiczną.
Pamiętam jak przeczytałam fragmenty tej książki dzięki wydawnictwu Reader's Digest. Miałam wtedy "naście" lat i wręcz mocno zaciskałam kciuki by Nathanowi się udało.

Głównym bohaterem jest chłopiec, dziecko. Zostaje on wkręcony w lawinę różnych sytuacji, które sprawiły, że stawał się osobą podejrzaną o morderstwo. Tylko czy aby na pewno jest on właściwą osobą, na którego poluje policja i płatny zabójca?

Splot różnych dialogów między innymi Nathan i reporterka radia.
Świetna psychologia pomiędzy spojrzeniem na świat dorosłych oczami dziecka i odwrotnie. Przypomnienie sobie dorosłym o byciu bezbronnym dzieckiem.

Nathan jest taką postacią, że od początku będziecie za nim. I nie dlatego, że ucieka, tłumaczy się na wizji czy dokonał tej zbrodni czy też nie, ale sam fakt, że życie odebrało mu kochających rodziców sprawi w nas czytelników, że będziemy mieli ochotę go przytulić i dodać otuchy....

Hania Archangielska | 2015-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Oczywiście śledzimy ucieczkę 12-letniego chłopca zaplątanego w zabójstwa funkcjonariuszy systemu sprawiedliwości. Śledzimy, bo to rasowy thriller. Ale mając w pamięci niedawno przeczytane "Szczątki" Belindy Bauer i jej bohatera, również 12-letniego chłopca, nie mogę nie dostrzec różnicy pomiędzy sposobem sportretowania obu bohaterów. Obaj chłopcy znajdujący się w ekstremalnej sytuacji, całkowicie nieproporcjonalnej do ich wieku i możliwości, tak różnią się od siebie, jak może się różnić film akcji od thrillera psychologicznego i jak może się różnić całkiem dobra powieść, jaką są owe "Szczątki" od przeciętnego czytadła, którym jest "Ucieczka Nathana". Tam mamy ciekawą analizę psychiki, tu mamy tylko nadzwyczajną sprawność i równie nadzwyczajne szczęście, które towarzyszy Nathanowi w tym jego nieszczęściu.

margita | 2018-03-18
for2n | 2018-02-28