Manuskrypt Chopina

Lee ChildDavid Corbett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Harry Middleton (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Chopin Manuscript
Harry Middleton (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Praski
manuskrypt chopina jeffery deaver

Książka mocno przeciętna. Odczuwa się styl pisania kilkunastu autorów i niestety nie jest to dobre. Jak by jeden z nich zapisał tą książkę od A do Z, była by o niebo lepsza. Ogólnie omijać, chyba że naprawdę nie mamy nic innego do czytania.

Mordercza partytura

Miłośnicy thrillerów oraz powieści sensacyjnych lubią być zaskakiwani. Moment zdziwienia rysujący się na twarzy w chwili uświadomienia, że dany autor wywiódł czytelnika w pole sprawia, że zaczyna on oczywiście doceniać taką powieść, ale również oczekiwać podobnego momentu od innych powieści. Jednym słowem czytelnicy powieści kryminalnych...

Jeffery Deaver dokonał czegoś niezwykłego: otóż zebrał piętnastu autorów (w tym siebie), których zadanie polegało na dopisaniu rozdziału tego thrillera tak, aby stworzyć spójną całość. Nie za bardzo wiedziałam czego się spodziewać po tym eksperymencie literackim, ale na pewno nie spodziewałam się świetnej zabawy. Jednak jak zaczęłam czytać, to nie mogłam się oderwać od...

Nie sądziłam, że z 200 stronicową książką można się aż tak męczyć. Strasznie nudny początek. Fakt akcja toczy się jak szalona, ale niektóre wątki są jak dla mnie bardzo naciągane i czasem wręcz niezrozumiałe. Zakończenie warte uwagi, choć nie zdołało zatrzeć złego wrażenia. Jakoś koncepcja książki napisanej przez 15 autorów do mnie nie przemówiła. A szkoda.

Piętnastu autorów i wspaniała historia opowiedziana niestety w tak krótkiej książce, chciałoby się więcej. Zwroty akcji, zaskakujące wydarzenia, pochłaniająca lektura. Dodatkowo smaczek w postaci polskich akcentów.

bardzo fajnie i szybko się czyta:)jak zawsze czeka się w napięciu na kolejny rozdział.POLECAM:):)

Z zaciekawieniem chwyciłem ją do ręki przede wszystkim z powodu wątku polskiego ale niestety niezbyt spójne i styl każdego pisarza inny co powoduje ogólne znudzenie i pod koniec odliczałem tylko strony do końca. Pomysł na książkę i wątek ciekawy ale jakoś mnie nie wciągnęła ta książka, choć polecam każdemu do samodzielnej oceny.

Książka na samym początku wydawała mi się ciekawa. Im dalej czytałam tym coraz mniej mi się taka wydawała. Niektóre rozwiązania fabularne według mnie były, no... po prostu złe. I ciekawe czy mieli oni limit stron bo pod koniec akcja tak przyspieszyła, że te niektóre rozwiązania wyszły po prostu śmieszne (np. pewna akcja w pewnym hotelu w rozdziale 15 - autentycznie się...

Na półkach: , , , ,

Takie "zlepki" wielu autorów zazwyczaj są kiepskie, tym razem naprawdę dobra robota, wszystko świetnie zgrane, szkoda tylko, że tak krótko.

Na początku tak jakby odczuwałam przy każdym rozdziale, że jest napisany przez innego autora. Pod koniec zdecydowanie bardziej skupiłam się na akcji, że to wrażenie się zatarło. Książka wciągająca, przeczytałam w jeden wieczór, bo nie potrafiłam jej odłożyć.

• Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał