Negocjator

Wydawnictwo: Amber
The Negotiator
negocjacje, negocjator,

Inne wydania

Przebywający w Wielkiej Brytanii młody Amerykanin zostaje uprowadzony. Kiedy do negocjacji z porywaczami zostaje zaangażowany najlepszy fachowiec w branży, wychodzi na jaw, kim jest porwany i jakie są żądania w zamian za jego uwolnienie. Narastający na świecie kryzys paliwowy może doprowadzić do utraty miliardowych fortun. Jest jeden człowiek, który zdolny jest wpłynąć na cenę ropy naftowej i właśnie porwanie jego syna ma gwarantować korzystną decyzję.

Frederick Forsyth. Pisarz-ikona gatunku ‘political thriller’; kolejny autor, z którego twórczością rozpocząłem przygodę w czasach licealnych, i którego cenię po dziś dzień. Napisał wiele świetnych książek, ale najbardziej cenię chyba właśnie „Negocjatora”. Nie wiem, może dlatego że w przeciwieństwie do wielu innych jego książek, nie został nigdy przeniesiony na ekran, przez co może tak nie „spowszedniał”? Forsyth ma swój niepowtarzalny styl pisania, bardzo „protokolarny”, dzięki czemu jego książki pochłania się błyskawicznie; a przynajmniej ja tak mam.

Krzysztof Baliński | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Dorwałem kolejną już książkę Frederica Forsytha, bo niewątpliwie autor ten pisze ciekawe thrillery, które oprócz wydarzeń natury sensacyjnej fikcyjnej, czasem fikcyjno – rzeczywistej, a czasem autor wprost do rzeczywistości się odnosi, mamy w nich coś w rodzaju geopolitycznego opisu świata. Niewątpliwie sporo w swoich książkach autor pisze o polityce. Jeśli ktoś z was moi drodzy czytelnicy czytał chociażby „Diabelską alternatywę” to „Negocjator” przypadnie wam do gustu, mamy układ typowo zimnowojenny. Widać w opisach tej rzeczywistości autor świetnie się odnajduje. Spekulacje analityczne, że w latach 90 dojdzie do próby ocieplenia stosunków dyplomatycznych są ciekawe. No niewątpliwie z perspektywy 1988 r. takiego drobiazgu, że w 1991 szlag trafi ZSRR i cały blok wschodzi widać nie dało się przewidzieć.

Za to dało się przewidzieć, że zarówno w Stanach i w ZSRR będą kłopoty gospodarcze, no i problemy związane z ropą naftową. Z perspektywy lat 80/90 trudno było wyobrazić sobie...

Małgorzata | 2013-08-10

Początek się ciąąągnie i ciężko przez niego przebrnąć ale warto :)
Potem, jak to u Forsyth'a, jest narastające napięcie i zaskakujące zwroty akcji, polecam.

Hana | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Wielka polityka. Stany Zjednoczone, Związek Radziecki, wyścig zbrojeń i kryzys paliwowy. Kto rządzi ropą ten dyktuje warunki. Nie zawsze to co ważne dla państwa jest korzystne dla przemysłu zbrojeniowego i koncernów paliwowych. Dlatego coś z tym trzeba zrobić… Rzecz o przedkładaniu dobrego interesu nad patriotyzm. Sorry Ivenhoe – biznes is biznes.

jw23 | 2012-02-23
Przeczytana: 01 marca 2012

Jak dla mnie super rozrywka, nie ma czasu na nudę. Jakoś ta książka nie pasuje mi do twórczości Forsytha, brak tu jest przydługawych opisów (tak jak np. w "Ikonie"), które w znacznej mierze były zbędne. Tu opisy są bardziej wyważone, bez zbędnego przynudzania. Polecam

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Kryzys naftowy. Porwanie. Akcja rozkręca się w zawrotnym tempie. Forsyth kolejny raz pokazuje swoją klasę.

Cochise | 2014-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Grupa wpływowych ludzi za pośrednictwem psychola porywa syna prezydenta,chcąc w ten sposób zmusić głowę państwa do rezygnacji z urzędu.Do rozmów z porywaczami zostaje wynajęty negocjator,mający za główny cel uratowanie syna prezydenta żywego.
Niesamowita ilość szczegółów użytych przez autora sprawia,że trudno w to wszystko nie uwierzyć.Wyrazista postać negocjatora,ciekawa akcja.Początek troszkę nużący,ale sprawia,że autorowi wierzymy.

Broda | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Dobra książka, czyli to czego spodziewałem się sięgając po powieść Forsytha'a. Jak zwykle dokładne i szczegółowe opisy, szybkie i nieprzewidywalne zwroty akcji typowe dla Fredericka. Jednak rozczarowałem się tym razem tym, czym do tej pory mnie uwiódł, czyli zakończeniem. Trochę to wyglądało, jakby zagmatwał się w tym wszystkim, i nie wiedział jak z tego wybrnąć, toteż prawie całe rozwiązanie zmieściło się na kilku stronach, już pod sam koniec. Nie mniej jednak książkę warto przeczytać.

Na początku książka jest bardzo nudna, nic się nie dzieje, dosłownie czytywałam parę stron dziennie, w ogóle mnie nie wciągnęła. Ale jestem wytrwała, gdy już coś zaczynam to czytam do końca. Autor przedstawia postacie, rozwija wiele wątków, wprowadza do dalszej części książki. F. Forsyth bardzo szczegółowo wszystko opisuje, dla mnie większość jest nieważna, które można śmiało pominąć, bo i tak po przeczytaniu powieści zapomina się o nich. Dopiero gdzieś tak po stu stronach zaczyna robić się ciekawie, akcja zaczyna rozwijać się w szybkim tempie.
Ogólnie fabuła książki jest dobra. W dalszej części akcja toczy się szybko, równocześnie w wielu miejscach. Czytając tę książkę zauważyłam pewne podobieństwo z inną książką tego autora, a mianowicie z Fałszerzem. Postacie główne mają wiele wspólnego i są do siebie podobne pod względem charakteru i umiejętności. Negocjator F. Forsytha w prasie i na stronach internetowych został okrzyknięty bestsellerem, według mnie na takie miano nie zasługuje.

GregoryPek | 2011-11-11

Książka jest fajna i wciągająca. Nie mogę zgodzić się z wypowiedzią, "DzikieWęże" jednakże każdy ma swój gust. Ja jedna będę polecał ta książkę.