Dzień lordów

Wydawnictwo: Amber

Jeden z najinteligentniejszych brytyjskich twórców thrillerów politycznych, który jako były doradca premierów Margaret Thatcher i Johna Majora wie to, co inni pisarze mogą sobie tylko wyobrażać Królowa Elżbieta II, książę Karol i premier Wielkiej Brytanii zakładnikami szaleńców. Brytyjski parlament staje się śmiertelną pułapką. Budynek jest zaminowany. Lufy kałasznikowów mierzą w królową Elżbietę II, księcia Karola, premiera, ministrów, lordów i dyplomatów. I w dwóch młodych ludzi syna amerykańskiej prezydent i syna brytyjskiego premiera. Terroryści stawiają obłędne żądania, świat śledzi na żywo dramat zakładników, a prezydent i premier muszą wybrać pomiędzy rodzicielską miłością a obowiązkiem męża stanu. Michael Dobbs to znakomity brytyjski pisarz, doradca polityczny premierów Wielkiej Brytanii, znawca zagadnień dotyczących systemów obrony przed zagrożeniem nuklearnym z tytułem doktora, prezenter BBC, felietonista The Mail on Sunday.

Czytalski | 2016-07-05
Przeczytana: 03 maja 2016

Boże, chroń królową

Michael Dobbs jest znany przede wszystkim jako autor trylogii "House of Cards". Jednak jego dorobek literacki na tym się nie kończy. "Dzień Lordów" wprowadza nowego bohatera - Harry'ego Jonesa.

Terroryści opanowują budynek brytyjskiego parlamentu. W ich rękach znajdują się królowa, książę Karol oraz premier. W zamian za życie zakładników żądają uwolnienia swojego przywódcy. Rząd ma na to 24 godziny.

"Remember, remember the fifth of November

The Gunpowder Treason and Plot(...)"

5 listopada to pamiętna data dla Brytyjczyków. Tradycyjnie tego dnia odbywa się uroczysta sesja parlamentu inaugurująca nowy rok jego działalności. Dla terrorystów jest to cel niemal idealny - w jednym miejscu znajduje się królowa, premier i rząd Wielkiej Brytanii. 400 lat temu chciał to wykorzystać Guy Fawkes, a teraz literacko Michael Dobbs.
W "House of Cards" pisarz przedstawiał zakulisowe rozgrywki polityczne, natomiast "Dzień Lordów" to książka z gatunku sensacji, choć polityka...

Dorcia | 2010-12-08
Przeczytana: sierpień 2010

Intrygująca fabuła, szybka akcja.

jolalamla | 2016-08-30
Renata | 2016-08-16